Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane Grandtour IV 1.2 130KM 2017


choolus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)

Na początku chciałem się przywitać, gdyż dopiero wczoraj trafiłem na forum... także jeszcze raz cześć wszystkim :)
Razem z narzeczoną szukamy samochodu który będzie w stanie zmieścić wózek (^^). No a że ustaliliśmy że decyzja będzie wspólna szukamy czegoś w segmencie C (D to już za duży dla lubej).
Początkowo szukaliśmy i w sumie dalej się rozglądamy za Seatem Leon ST 1.4 FR w okolicach 2015-16 roku, jednak przez ostatnie dni zaczęliśmy się interesować też Meganką. Byliśmy jedną nawet zobaczyć i powiem szczerze że auto mi się bardzo spodobało. Zacząłem więc zgłębiać temat silników TCe (1.2) - przez to też trafiłem na forum - no i trochę się przeraziłem problemami z apetytem na olej itd. Dlatego chciałbym zasięgnąć rady. Przemykają się gdzie nie gdzie informację że od 2016 jednostka 1.2 została poprawiona. Jednak czy jest ona w jakiś sposób oznaczona? Mam na oku 2 oferty. 
https://www.olx.pl/oferta/cesja-megane-gt-line-130km-zadbane-niski-przebieg-niska-rata-CID5-IDEUrr9.html#086a16d7da - tą byliśmy zobaczyć
oraz 
https://www.olx.pl/oferta/renault-megane-bezwypadkowe-salonowe-CID5-IDEV1GB.html#a02ef29ed0

Czy te auta rocznik 2017 będą posiadać tą poprawioną ? Z raportu autoDNA wychodzi że Megana z 2 oferty została wyprodukowana w 2017-01  i posiada silnik o oznaczeniu H5F408

Mam jeszcze pytanie odnośnie systemu R-Link oraz  Android Auto i Apple CarPlay - czy jeśli auto posiada system multimedialny z ekranem 7' to automatycznie posiada R-Linka na którym będą dostępne owe aplikacji?

Będę wdzięczny za każde wyjaśnienie/pomoc :)

Edytowane przez choolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za postem powyżej to w ogóle sobie odpuść, wszystko :)

 

1.2 TCE - mam posiadame, z autometem. Chwalę sobie. Od 2016 roku jednostki faktycznie są poprawione. Problemy raczej są marginalne. Ja nie mam żadnego. 

Mam auto z września 2017 roku tylko GrandCoupe. 

Sąsiad mam to samo auto tylko z 2018 roku z silnikiem 1.5 DCI i ciągle w serwisie. Od nowości ma jakieś błędy na desce dotyczące pracy silnika. Serwis nie potrafi sobie poradzić. Zmieniał już nawet serwisy. 

 

Android Auto i Apple Car Play są w autach od produkcji czerwiec 2017. 

Najlepiej szukać z oznaczeniem systemu 3.3 w górę. 

 

Jeśli chodzi o to drugie auto to jakiś cennikowy kosmos. Moim zdaniem to auto powinno kosztować z 10 000 -12 000 więcej. 

Zwróć uwagę, że to pierwsze kosztuje 63 000 zł brutto. A tu nagle auto za cenę 43 000 z tego samego rocznika. Coś nie halo

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za poświęcony czas.
 

14 minut temu, LTar napisał:

Idąc za postem powyżej to w ogóle sobie odpuść, wszystko :)

 

 Dokładnie  mam takie samo zdanie :) rowerem najlepiej.

Co do R-Linka to poszperałem i może trochę nielegalenie ale jakoś znalazłem ze jest aktualizacja systemu (w tym konkretnym modelu) do wersji "2.2.19.300" - czyli wnioskuje że nie będzie posiadał - skoro od wersji 3.3. A jest jakaś możliwość wgrania czy coś albo aktualizacji samego R-Linka, bądź czy jestem w stanie się tego dowiedzieć po VIN w salonie Renault?

A co do silnika to zwrócić uwagę na wymiany oleju i rodzaj oleju (dużo na forum tego jest) oraz że  najlepiej sprawdzić auto przed zakupem. Czy w ASO sprawdzają silnik pod kątem kompresji itd? I czy koszt takie sprawdzenia rzeczywiście oscyluje w okolicach 300 zł? 

Wybaczcie że zadaje takie pewnie banalne pytania ale kompletnie nie mam pojęcia jak to ugryźć, co użytkownik to opinia. 

Edytowane przez choolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum masz instrukcje jak zrobić aktualizację z 2.2 na 3.3 ale robią to na własną odpowiedzialność i tracisz na ten element gwarancje. 

Android auto wówczas podobno działa. Apple car play nie będzie działać bo jest inny hardware. 

Co do silnika to najlepiej dowiedzieć się czy był wymieniany olej po "dotarciu" czyli po 3-5 000. I czy później co 10-15 000 km. Co jest ważne. 

Bo producent zaleca co 30 000 i wówczas te silniki mogą mięć później faktyczny problem

I tyle, czy nic nie cieknie. Ogólnie zrobić przegląd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, choolus napisał:

Czy w ASO sprawdzają silnik pod kątem kompresji itd?

I czy koszt takie sprawdzenia rzeczywiście oscyluje w okolicach 300 zł? 

W aso jest możliwość sprawdzenia kompresji auta,

Obecne aso to firmy prywatne i ceny są różne, należy przedzwonić,

Właściciel sprzedawanego auta nie zgodzi się na pomiar kompresji cylindrów.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LTar napisał:

Jeśli chodzi o to drugie auto to jakiś cennikowy kosmos. Moim zdaniem to auto powinno kosztować z 10 000 -12 000 więcej. 

Zwróć uwagę, że to pierwsze kosztuje 63 000 zł brutto. A tu nagle auto za cenę 43 000 z tego samego rocznika. Coś nie halo


Dzwoniłem do właściciela powiedział że przez pandemię potrzebuję na szybko pieniędzy ale jak to  w PL bywa każdy powód jest dobry żeby coś ukryć.
Dlatego też chciałbym sprawdzić samochód przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaje swoje za 58k PLN i to jest okazyjna cena bo mi spieszy zeby nowe auto odebrac. Komu sie tak spieszy zeby “oddac” 7k ? No poza mna...

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania i zasady pisowni :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!