Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapchane wtryski zieloną mazią/pastą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

W Megane II 1.5 dCI (silnik K9K) z 2005 roku z przebiegiem około 300.000 km w lutym regenerowałem układ wtryskowy. Związane to było z tym, że w pewnym momencie auto stanęło z komunikatem awaria wtrysku (wcześniej przy mocniejszym depnięciu na 5 biegu zapalał się komunikat błąd wtrysku). Poza zregenerowaniem wtryskiwaczy, zregenerowana została pompa wtryskowa, założony został nowy filtr paliwa i pasek rozrządu. 

 

Natomiast kilka dni temu, jadąc z rodziną na urlop w pewnym momencie na trasie, gdy jadąc około 130km/h depnąłem trochę mocniej, to pojawił się ponownie błąd wtrysku. Jechałem dalej i po jakimś czasie silnik zaczął pracować nierówno i szarpać. Chcąc dojechać na parking i żeby nie stać na ekspresówce w nocy z dziaciakami starałem się powoli dojechać na MOP. Silnik pracował bardzo nierówno, czasami klekotał, i szczęście w nieszczęściu samochód stanął już na amen z komunikatem awaria wtrysku na pasie skręcającym na parking. Stamtąd go ściągnąłem lawetą (kręcił, ale nie chciał odpalić). Po podłączeniu do komputera nie pokazywał żadnych błędów i jednocześnie nie chciał odpalać. A po rozebraniu wtryskiwaczy okazało się, że są wszystkie pozapychane zieloną pastą/mazią (poniżej wklejam link do zdjęcia). Są tak zapchane, że pewnie trzeba je będzie drugi raz regenerować, choć iglica wtryskiwacza wygląda na niezatartą.

 

No i tu mam pytanie - co to może być? Skąd ta maź? Kompletnie nie rozumiem, co się uszkodziło i zapchało wtryski...

zapchany-wtryskiwacz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zazdrosny sąsiad coś dosypał do baku? Nie widać próby otwierania klapki wlewu paliwa? Nie tak dawno kolega miał taki przypadek, też naprawiał wtryskiwacze coś tam jeszcze a okazało się, że to jakieś zatargi w pracy były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Auto masz od nowości?

Bardziej niepokoi mnie ( jeżeli dobrze widzę ) obecność w środkowej części zaworka ;

    - prawdopodobnie srebrne opiłki metali.

Auto mam od 2015, a co do opiłków to nie ma - refleks z aparatu zapewne..

1 godzinę temu, omega napisał:

Może zazdrosny sąsiad coś dosypał do baku? Nie widać próby otwierania klapki wlewu paliwa? Nie tak dawno kolega miał taki przypadek, też naprawiał wtryskiwacze coś tam jeszcze a okazało się, że to jakieś zatargi w pracy były...

 

56 minut temu, jackowskipatryk napisał:

Kolego może paliwo CH...we zalałeś jak jest jakiś osad

Akurat w tym modelu dostać się do baku to nie za duży problem - wystarczy rura bo jest po prostu blokada we wlewie. Kompletnie nikogo nie podejrzewam, ale nawet jeśli jakaś "wsypka": do paliwa lub kiepskie paliwo, to za długo bym nie pojeździł wcześniej, a zrobiłem przed awarią około 80 km. No i dziwne, że w takim momencie (przyspiszenie przy duże prędkości)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabierz paliwa w butelkę i pozostaw na dobę, zobacz czy coś się wytrąci na dnie. Najlepiej wymienić paliwo na nowe bo ten zielony nalot może być tylko z paliwa.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!