Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Megane IV Limited 2019r, silnik 1.3 TCe 140, autem jeżdżę 4 miesiące i od nowości zrobilem ok 5000km przebiegu. 

Generalnie auto dobrze się sprawuje, brak większych problemów, ale po tych paru miesiącach wyszlo parę smaczków i chcę zapytac czy borykacie sie z podobnymi problemami:

- pedał hamulca jest trochę luźny, chodzi na boki, nie mialem tak w poprzednich samochodach,

- podsufitka z przodu tuż przy przedniej szybie jest lekko postrzępiona, zauwazylem dopiero teraz przy montażu kamerki,

- fotel kierowcy zaczął lekko skrzypiec przy zakretach po 4 tys km,

- klapa bagażnika jest delikatnie zle spasowana, wieksza szpara po prawiej str,

- sprzeglo dziala dobrze ale podczas zmiany biegow czasami trzeszczy,

- pod uszczelki drzwi (ale nie do srodka do kabiny) dostaje sie woda jak pada deszcz czy myje auto - w aso powiedzieli ze to normalne, boje sie ze bedzie sie tworzyc korozja.

- na drzwiach oraz nadkolu w okolicy wlewu paliwa mam kilka drobnych kropek/kresek 1-3 mm zdartego lakieru do bialego podkładu, pewno od kamieni podczas jazdy, ale jestem w szok ze tak szybko.. boje sie co bedzie pozniej..

Macie lub mieliscie podobne problemy? Zgłosili byście do ASO na gwarancje? 

Pozdrawiam!

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel kierowcy standard  kilka razy coś niby robili i jak stukał tak stuka w końcu samemu muszę się zabrać się za niego ,

Klapa bagażnika też była poprawiana niby przez ASO w końcu wyregulowałem ją sam ,

Z poważniejszych napraw w ASO co im sie udało to wymiana oleju i  wymiana łączników stabilizatora w ramach gwarancji ,

Co do lakieru to niestety takie są , niby ekologiczne warto dorobić sobie lakier na zaprawki ,

Co do reszty to u mnie jak na razie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lakierem się pogodziłem, o ile to nie wpłynie na gwarancje to przejadę sie do jakiegos detalingu za rok albo dwa jak bedzie zle, mam nadzieje ze te male dziurki faktycznie do bialego podkladu a nie do blachy zeby jakas korozja nie chwyciła.

Zgłosze sie za jakis czas do aso z tym fotelem, klapa i pedalem hamulca i zobacze co powiedzą.

Tak ogólnie jesteście zadowoleni ze swoich megane? Długo użytkujecie? Wyszlo jeszcze cos po drodze? 

:lapka:

Regulamin forum się kłania - zasady pisowni :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darron93 witam kolege z tych objawow ktore wymieniles to u mnie wystepuja ten luzny hamulec ktory lekko na boki sie giba,tak samo skrzynia biegow jesli chodzi o tą zmiane,i najwiekszy dylemat odnosnie tych uszczelek mnie denerwuje bo tez to u mnie jest a szczegolnie to slycha w lewych jak drzwiach tak jak by woda tam w srodku kapała,szczegolnie po myjce recznej to slychac,wiec nie wiem czy to normalne czy nie w tych renault?

:lapka:

Regulamin forum się kłania odnośnie zasad pisania.  

Przeczytaj przed wysłaniem co palce nastukały, popraw błędy, wstaw odpowiednie znaki przestankowe.

Trochę szacunku dla czytających :!:  - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pękł lakier na drzwiach pasażera w miejscu już kiedyś opisywanym na forum (od wewnątrz drzwi). Fotel nie skrzypi, łączniki alu jeszcze żyją. Woda zbiera się po myciu na progach, ale to mi nie przeszkadza -gorzej zimą jak zamarznie - trzeba dobrze wykonserwować uszczelki przed zimą. Na pedał hamulca nie zwróciłem uwagi. Bardziej irytuje mnie szarpnięcie przy zasprzęglaniu po wrzuceniu 2 i 3. Podsufitkę też mam delikatnie postrzępioną - w MII tego nie było. Lakier faktycznie delikatny, mam białą perłę i mam nadzieję, że będzie odrobinę mocniejszy.

Ogólnie uważam, że M IV nie będzie tak trwałym autem jak MII - dobrze, że sobie takie zostawiłem.

Na plus:

- silnik cicho pracuje i mega zrywny (wcześniej jeździłem K4M) - 1.3 140 KM

- zawieszenie fajnie spasowane, dużo bardziej sztywne niż MII

Co do lakieru, to myślałem o dodatkowym zabezpieczeniu lakieru cermiką, ale ceny odstraszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Widzę, że sporo problemów większych czy mniejszych powtarza się. Miałem dzis telefon z Renault z ankietą po zakupie auta i jutro ma dzwonić handlowiec żeby przedstawić ofertę na ochronę lakieru oraz "niewidzialna wycieraczkę", spotkał się ktoś z tym? Szczególnie pierwsza opcja mnie zainteresowała z powodu kilku mniejszych odprysków które pojawiły się w tak szybkim czasie. Przy okazji zapytam handlowca o problemy które się pojawiły i zobaczę jak skomentuje. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona lakieru fajna sprawa, bo ogólnie, we wszystkich markach lakiery są słabe. Najlepiej przydała by się porządna warstwa utwardzonego klaru. Ceramika OK. Czytałem, że aby powłoka długo wytrzymała należało by myć auto na specjalnej myjni bo ph środków myjących szybko zmyje powłokę.

Sam stosuję marketową niewidzialną wycieraczkę - rewelacja, powyżej 70 km/h można wyłączyć wycieranie szyb. Ponoć istnieją drogie środki na szybę, które wytrzymują około roku. Aby długo cieszyć się z nałożonej niewidzialnej wycieraczce nie należy: korzystać z wycieraczek, spryskiwacza. Na myjni omijać szyby podczas mycia. Polecam wycieraczkę z Autoland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!