Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej oryginalny ELF czy może coś innego + chip


Roofless

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do nazwy tematu - jaki olej lejecie do swoich 2.0 ? Dotychczas lałem fabrycznego ELFa, którego zmieniam co około 9-10 tysięcy km. Teraz jestem umówiony na zrobienie w autku chipa (chce przed zmienić olej), a z racji, że niestety często uczęszczam też miasto tym autkiem zastanawiam się czy nie warto byłoby się przesiąść na jakiś inny olej ? Filtr to wiadomo, że oryginalny bo jest tak tani, że aż żal szukać zamiennika. Autko ma 177 k km nalotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ten ma ;

  - łańcuch smarowany olejem,

  - napinacz łańcucha - siła nacisku regulowana ciśnieniem oleju,

  - regulatory hydrauliczne; luz zaworowy sterowany ciśnieniem oleju,

  - chłodzenie ; tłoków i turbiny - olejem,

  - częste jazdy po mieście,

Warto zastosować markowy olej 0W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele lat stosowałem w tym silniku z witaminą Elfa Solarisa. Zmieniałem co 12 kkm. Teraz mam jego następcę. Silnik ma się dobrze z przebiegiem o 100 kkm większym. Łatwo przeliczyć, że połowę z tego zrobiłem w jeździe miejskiej. Kiedyś na próbę wlałem polecany LM i po obserwacji stwierdziłem, że szybciej zmienił barwę na ciemną, a opisywanego efektu "wow" u mnie nie było. Nie ma teraz zimą dużych mrozów i 0W to przesada do diesla.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2020 o 12:28, Roofless napisał:

Teraz jestem umówiony na zrobienie w autku chipa (chce przed zmienić olej), a z racji,

że niestety często uczęszczam też miasto tym autkiem,

zastanawiam się czy nie warto byłoby się przesiąść na jakiś inny olej ?

Jeżeli masz fap-a, to olej powinien ;

   -  spełniać wymagania RN0720,

   -  przy dużym udziale jazd miejskiej - skrócić okres wymiany oleju,

   -  polecam ; 
            -   Millers Oils XF Longlife C4 5W30,

           -   NESTE 5W30 PRO C4 ,

           -   Valvoline Synpower Xtreme MST 5W30 C4 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!