Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z skrzynią biegów.


Szymanos

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Mario44 napisał(a):

Pozostaje chyba tylko kwestia pompy sprzęgła lub samego pedału sprzęgła

Proponuję nie "popadać" - czy to faktycznie taki problem? Ja swoje problemy szerzej tu opisywałem ale wymiany robiłem tylko serwisem gwarancyjnym Renault i nic to nie dało. Jeżdżę dalej i cieszę się życiem. 

I autem też 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to kto jakie ma odczucia i czy "popada" czy nie. Problemu dziwnego dźwięku przy puszczaniu sprzęgła nie bagatelizowałbym. Jeździłem różnymi samochodami i z takim dźwiękiem się nie spotkałem,  również w skrzyniach z dwumasą.  Ten metaliczny dźwięk oznacza wg. mnie , że jakaś część układu przeniesienia napędu nie działa prawidłowo i prędzej czy później ulegnie awarii. I tu jest problem bo póki jest gwarancja nawet ta przedłużona naprawa będzie "bezkosztowa" ale potem to już zapłacimy kupę forsy. A na dodatek  zawsze jest możliwość awarii np. w czasie jazdy autostradą i wówczas może być różnie. Tak więc nie chodzi o to co komu przeszkadza a co nie tylko o to że jest jakiś problem, który bez rozpoznania może kiedyś nas mocno zaskoczyć. Wiadomo, że niektóre części montowane w Megane 4 były wadliwe np. wysprzegliki czy przeguby więc wolałbym wiedzieć dlaczego taki dźwięk występuje bez względu na to czy to przeszkadza czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, winowajcą grzechotki znaleziony. Niestety problem przynajmniej u mnie leży w skrzyni biegów a dokładnie w jej łożyskach na wałku sprzęgłowym. Problem wyszedł na jaw jak do skrzyni trafił nowy olej, stary który został zalany w niczym oleju nie przypominał. Pewnie poprzedni właściciel już czuł pismo nosem i chciał cudownymi specyfikami wyleczyć pacjenta, bo po zalaniu nowym olejem po przejechaniu 400 km skrzynia zaczęła grzechotać nawet na luzie, po wciśnięciu sprzęgła cisza. Dodatkowo przy obciążeniu i dodawaniu gazu słychać cykanie z okolic skrzyni... biegi wchodzą płynnie bez zgrzytów. Pytanie czy regenerować czy szukać innej w lepszym stanie... Tradycja Renault podtrzymana żeby właściciel wiedział, że ma skrzynię biegów w aucie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej1987 napisał(a):

Witam ponownie, winowajcą grzechotki znaleziony. Niestety problem przynajmniej u mnie leży w skrzyni biegów a dokładnie w jej łożyskach na wałku sprzęgłowym. 🙂

Mam prośbę. Do swojego wpisu z dn. 27.06.2022 w tym wątku dołączyłem nagranie na którym słychać dźwięk występujący u mnie podczas puszczania sprzęgła.  Czy możesz odsłuchać to nagranie i napisać czy taki sam dźwięk u Ciebi występował czy nie. Będę Ci bardzo wdzięczny.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie też w momencie puszczania sprzęgła przy bardziej energicznej jeździe dokładnie słychać taki dźwięk, takie metaliczne grzechotanie. Gdy puszczam sprzęgło spokojnie dźwięk ten praktycznie nie występuje. Najgorzej jest przy zmianie z 1 na 2 i z 2 na 3, czasami jak redukuje przy wyprzedzaniu z 4 na 3 czyli w momencie większego obciążenia skrzyni. Dodam, że u mnie nie ma znaczenia czy olej w skrzyni jest zimny czy rozgrzany. Skrzynia to model JR5 396.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 11.03.2024 o 19:31, Andrzej1987 napisał(a):

Witam ponownie, winowajcą grzechotki znaleziony. Niestety problem przynajmniej u mnie leży w skrzyni biegów a dokładnie w jej łożyskach na wałku sprzęgłowym.  🙂

Mam pytanie. Na jakiej podstawie bez rozebrania skrzyni ustaliłeś że winne są łożyska wałka sprzęgłowego. Nie znam się na tym ale wydaje mi się, że w takim przypadku dźwięk ten występowałby na każdym biegu.  Napisz czy diagnoza się potwierdziła  czy coś robiłeś że skrzynią. Ja zauważyłem że zmieniając bieg bez dodania gazu np przy redukowaniu biegu dźwięk ten nie występuje.  Tylko go słychać przy jednoczesnym dodaniu gazu. Im więcej gazu tym głośniej.

Edytowane przez Mario44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, skrzynia rozebrana łożyska wymienione bo były w stanie agoni i jest o wiele lepiej, ale niestety sama w sobie skrzynia jest już mocno zużyta jak to stwierdził mechanik i problem może powrócić - przebieg 136 tys km. Od wymiany zrobiłem jakieś 3 tys i chyba znowu coś słychać albo już jestem przewrażliwiony. Czeka mnie jeszcze wymiana oleju jak zrobię 5 tys km - tak przynajmniej kazał mechanik to zobaczymy. Obawiam się, że te skrzynie są jakieś kiepskie, bo ostatnio jeździłem Clio IV z przebiegiem 45 tys km, też ze skrzynią JR5 i wydaje podobne dźwięki. U mnie jeszcze dodatkowo przed wymianą łożysk na wolnych obrotach było słychać takie grzechotanie od strony skrzyni.. Zostało się chyba z tym pogodzić albo zmienić auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!