Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie po wciśnięciu sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie posiadam Scenica 1 z 2002 r z silnikiem 14.16v .Co jakiś czas po wciśnięciu sprzęgła podczas jazdy autko lubi zgasnąć, często też zdarza się, że obroty po wciśnięciu sprzęgła spadają do 500 i później podnoszą się do 750 rzadko kiedy spadają płynnie czuć wyraźną zmianę pracy silnika przy spadku z obrotów Po zatrzymaniu się przez jakąś chwile trzyma 500 obrotów i z czasem podnosi się do 750 i tak zostaję. Wyczyściłem przepustnicę, wymieniłem filtr powietrza, święcę, sprawdzona szczelność dolotu (uszczelniony na nowo), komputer nie pokazuję żadnych błędów nie mam pomysłu co to może być jakieś pomysły ? Pozdrawiam Bartek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest w jednej funkcji do tempomatu i w drugiej pomaga w zmianie biegów. Już delikatne wciśnięcie podnosi obroty o 150-200 powyżej jałowych.

Ponadto mogą być zużyte oringi w przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oringi w przepustnicy wymienione więc to odpada bo wymianie nieznaczna poprawa . Wychodzi na to że ten czujnik mogę sprawdzić na postoju i wcisnąć sprzęgło wtedy obroty powinny się podnieść czy tylko podczas jazdy się unoszą po wciśnięciu sprzęgła?  

Edytowane przez megane1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę to może być dobry trop dzięki 

Ciekawa sytuacja,  po odłączeniu mapsensora autko podczas jazdy chodzi idealnie nie gaśnie obroty chodzą tak jak powinny  Jednak po nocy albo dłuższym postoju ciężko odpala :) Zrozumiałe w końcu ma odłączony czujnik. Teraz pytanie czemu z odpiętą wtyczką od mapsensora chodzi dobrze a z podpiętą gaśnie ? Czujnik nowy na poprzednim ta sama sytuacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, u w mnie scenicu 1 jest taka sytuacja jak u kolegi wyżej ,czasami gaśnie po wciśnięciu sprzęgła i jest dokładnie taka sama sytuacja. Wymieniłem czujnik doładowania i nic po odpięciu wtyczki auto nie gaśnie a nawet silnik na wolnych obrotach chodzi równiej, jednak tak jak wyżej ciężko odpala po dłuższym postoju. Wiecie co to może być ? Jeżdzę juz tak jakis czas i chcialbym rozwiazac problem :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"po odpięciu wtyczki auto nie gaśnie a nawet silnik na wolnych obrotach chodzi równiej"

pracuje w stanie awaryjnym, czyli dawka paliwa nie ma związku z wielkością podciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapsensor musi być zamontowany twardo na wcisk. Nie ma prawa się kołysać. Eliminując zespół zapłonowy (cewki,świece) i podstawą dawkę paliwa (czujnik płynu chłodzącego i jego odpowietrzenie) pozostaje zapewnienie szczelności układu dolotowego.

Oczywiście przebieg robi swoje, bo jest związany z luzem na wałkach szczególnie od strony rozrządu. Przy 750 obrotach mogą być delikatne drgania, ale dokładając 50 już powinny ginąć. Ważne, żeby świece nie miały za dużych szczelin do przeskoku iskry, bo jej energia jest wtedy najniższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie twardo siedzi nic się nie rusza świece jakiś czas temu wymieniałem na nowe przerwa na nich to 0,9 zmniejszyć ? Jak dokładając 50 obrotów ? Da się jakoś zwiększyć wolne obroty ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym zmniejszyć szczelinę. 

50 obr dokładając pedałem gazu.

Wolne obroty można podwyższyć sztucznie przez zwiększenie dawki paliwa - 100 obr to wzrost z 0,8/h do ok. 1 litra. Takie rzeczy to już ostateczność i robi się dla silnika, który ma różnicę w sprężaniu cylindrów ponad 10%, czyli z przebiegiem znacznie przekraczającym 300 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!