Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie po wciśnięciu sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety zmniejszeni przerwy na swiecy nic nie dalo :( jakies inne pomysly ? Jest tak jak wczesniej przejechalem dzisiaj 100 km i ani razu nie zgasl. Pozniej wracajac z pracy na odcinku 25 km 6 razy :) 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania, pkt. 5.6  :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jerzy84 napisał:

przejechalem dzisiaj 100 km i ani razu nie zgasl.

Pozniej wracajac z pracy na odcinku 25 km 6 razy

Zalecam podstawowe czynności ;

    - wymienić filtr paliwa i powietrza,

    - zapewnić czystość i suchość świec i cewek,

    - pomierzyć podciśnienia w układzie dolotowym ;

         - na ciepłym silniku, na biegu jałowym powinno oscylować w granicach ; ok 28 do 36 kPa,

        -  ew. wymiana uszczelek kolektora ssącego,

   - przeczyścić przepustnicę, wymienić oringi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wymieniłem czujnik doładowania i nic po odpięciu wtyczki auto nie gaśnie a nawet silnik na wolnych obrotach chodzi równiej"

Po odpięciu wtyczki MapSensora silnik pracuje w stanie awaryjnym i nie korzysta z obwodu porównawczego położenia przepustnicy. W tym obwodzie można podejrzewać uszkodzenie często nie łączących przewodów że sterownikiem stąd moje wcześniejsze pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jerzy84 napisał:

Czy w tym aucie z tym silnikiem reguluję się zawory ? 

1/ Auto z silnikiem o mocy 95 KM ma hydrauliczne zawory ;

        - ale również one mogą nie pomóc gdy dochodzi do wypaleniu gniazd, zaworów;

               - na skutek nie prawidłowego strojenia instalacji LPG,

        -  jak długo masz gaz ? ( w km, czasowo ) i kiedy byłeś na regulacji?

2/ Sprawdzić ustawienie rozrządu ;

       - często przyczyną falowania obrotów na biegu jałowym jest przestawiony rozrząd o jeden ząb,

3/ Zalecam co jakiś czas dać mocno po garach na wysokich obrotach, ( przy dużym udziale jazdy miejskiej ) aby przeczyścić katalizator,

4/  Producenci sond lambda prognozują ich trwałość na około 150–200 tysięcy kilometrów przebiegu.

     a/  Interwał ten skraca się w przypadku eksploatacji aut;

           -  zasilanych gazem LPG,

           -  z zużytym silnikiem o niskiej kompresji,

     b/  Sondy powinno się stosować ;

           - tylko nowe oryginalne, bo zamienniki głupieją i szybko padają,

           - można używać sondy używane, ale muszą być oryginały, nie zamienniki,

5/ Symptomami niewłaściwie działającej sondy lambda będzie ;

        1/  podwyższone zużycie paliwa,

        2/  spadek mocy silnika,

        3/  szarpanie, falowanie obrotów, gaśnięcie silnika.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jak udało ci się rozwiązać problem ? Bo mam u siebie to samo , auto po odłączeniu mapsensora chodzi dobrze . Z podłączonym drgania silnika na wolnym i przygasanie po wysprzeglaniu. Z tym że u mnie jeszcze przerywa jak jest zimny przez około 1km , i jak jest nagrzany po chwili postoju np. wracam z zakupów, po odpaleniu przez kilka sekund się dusi chodzi na jakieś 400 obrotów i po kilku sekundach pracuje normalnie . Wymienione wszystkie uszczelki kolektora , oringi przepustnicy, przepustnica wyczyszczona, świece, czujnik położenia wału, cewki sprawdzone . Generalnie fakt że po odłączeniu mapsensora chodzi dobrze świadczy raczej że problem jest z podciśnieniem ? Czy jest gdzieś może podobny wątek z jakimś rozwiązaniem bo przekopałem całe forum i w 90% tematy się urywają bez żadnego rozwiązania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!