Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważ, że w megane III przed liftem światła do jazdy dziennej były w kloszu reflektora, a dopiero po lifcie poszły w zderzak. Renault opłacało się przeprojektować reflektor, żeby usunąć dotychczasowe miejsce na żarówkę dziennych, ale postojowych już nie ruszyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@avior o ile dobrze rozumiem już raz zapłaciłeś za przegląd, bo płaci się przecież "na starcie" badania.

Więc teraz musisz zapłacić drugi raz za przegląd?

Jeśli tak się stanie to możesz odwołać się do TDT i opisać sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrarek

Cytat

Problem pojawia się w sytuacji, gdy diagnosta wykryje w pojeździe usterki istotne lub stwarzające zagrożenie. Wtedy właściciel auta będzie musiał zapłacić za wykonane badanie, jednak nie otrzyma pieczątki potwierdzającej wykonanie przeglądu technicznego. Zamiast tego dostanie specjalne zaświadczenie ważne 14 dni, dzięki któremu będzie mógł poruszać się autem w celu wykonania naprawy pojazdu.

Po usunięciu usterek kierowca musi ponownie wykonać przegląd techniczny (najlepiej w tej samej SKP) w celu potwierdzenia ich usunięcia. Za każdą istotną lub stwarzającą zagrożenie usterkę, której wyeliminowanie diagnosta będzie musiał potwierdzić kierowca zapłaci 20 zł. Czyli jeśli na pierwszym przeglądzie auto posiadało 3 usterki, to na drugim przeglądzie kierowca zapłaci za ich przegląd 60 zł (kwota ta nie może jednak przekroczyć 98 zł).

 

Akurat powody u @aviora są dosyć absurdalne i na moje doliczą 20zł za brak tego dziennego/"pozycyjnego", ale musi to zostać ogarnięte do następnego przeglądu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pitrek napisał:

Nic nie powinien płacić jeżeli auto jest tak skonstruowane!

A czytałeś pierwszy post?

Cytat

[...] oraz z uwagi na nie palące jedno ze świateł do jazdy dziennej led i obu postojówek przednich.

Jeżeli nie ma postojówek (fabrycznie, ale nie ma) i ich rolę pełnią światła do jazdy dziennej, a jedno z nich nie działa to auto słusznie nie przeszło przeglądu i 20zł skasują. Dokument o homologacji tu nic nie zmieni.

Ja zawsze przed przeglądem sprawdzam wszystkie światła z ojcem (lub poproszę kogoś o zweryfikowanie stopu), aby nie było właśnie takiej wtopy... To jest najgłupszy powód nie przejścia przeglądu. Niektórzy diagności pozwolą zmienić żarówkę na miejscu, ale niektórzy zakończą przegląd i wypiszą usterkę. Wymienisz u nich na parkingu, a i tak 20zł skasują bo muszą... Tutaj jak już wystawili dokument o nieprzejściu przeglądu to i tak minimum 20zł będzie trzeba wydać (i jak widać w pierwszym poście - słusznie).

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię temat aby nie robić nowego. Mam wersję gt220 i ostatnio przestał mi działać prawy led.Znaczy działa w pozycji postojowe czyli świeci nieco ciemniej wraz z lewym, przełączając na światła dls (auto) prawy gaśnie a lewy świeci nieco mocniej, włączam mijania prawy zaświeca się jako postojowe wraz z lewym. 

Odpowiada za to jakiś bezpiecznik czy led zaliczył zgon lub instalacja? 

Edytowane przez Rydzu2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Rydzu2015 czy udało się rozwiązać problem?

Mam tak że prawy led świeci tylko jako światło dzienne mocnym natężeniem światła, natomiast jako pozycyjne i razem ze światłami mijania lekko przygaszone już nie.

Dodam że jedna z diód (lampa składa się z pięciu) jest chyba spalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!