Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem megane 3 grandtour w wersji gt line z 2013 roku

Nie podbito mi przeglądu na kolejny rok z uwagi na nieczytelny VIN na naklejce drzwiowej oraz z uwagi na nie palące jedno ze świateł do jazdy dziennej led i obu postojówek przednich.

Światła do jazdy dziennej w mojej wersji to dodatkowe lampy w kształcie łyżwy.

Chciałem samemu wymienić postojówki W5W w głównych kloszach lamp ale są ok.

Okazało się że u mnie ciągle świecą te ledy do jazdy dziennej, tzn. jedno, które jest sprawne, nie ważne czy włączę światła postojowe, mijania czy drogowe.

Moje pytanie brzmi czy u Was też ciągle świecą te ledy, czy jest to normalne, czy może elektronika zwariowała.Wcześniej nie zwróćiłem uwagi, czy mi świecą postojowe, bo nie miałem takiej potrzeby. Z drugiej strony jeśli ledy świecą zamiast postojowych, to poco one w ogóle są w kloszach?

A tak na marginesie nigdzie nie ma tego światła led lewego, nawet w autoryzowanym salonie sprawdzili i nie ma w europie na magazynach, prawe dostępne od ręki, cena ponad 5 stówek...

Ogłoszenie13.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma jak jest 

https://allegro.pl/oferta/led-przedni-drl-lewy-megane-iii-gt-line-rs-swiatlo-9111825575

a tutaj ktos dolozyl je do zderzaka bez mozliwosci ich zalozenia przez wkret skoro je nawiercil

https://allegro.pl/oferta/led-przedni-drl-lewy-megane-iii-gt-line-rs-8824948426

dziwna stacja obslugi , mogles wyjac zarowki postojowki a na led mogl przymknac oko bo moglo byc tak ze dzialal i nagle przestal nie zagraza zyciu czy w pelni sprawnosci auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dostać to światło Ledowe, pozostaje pytanie kiedy ono Wam świeci? Mi palą zamiast przednich postojówek, w dzień i razem ze światłami mijania po zmroku. Też tak macie?

Podam jeszcze oznaczenia z lampy, może w homologacji jest ukryta informacja kiedy mają świecić?

00RL 02A E2 11122 CML

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podbito mi przeglądu na kolejny rok z uwagi na nieczytelny VIN na naklejce drzwiowej oraz z uwagi na nie palące jedno ze świateł do jazdy dziennej led i obu postojówek przednich.

 

vin musi być naniesiony trwale na stałym elemencie karoserii. I takiego powinien szukać, a nie jakiejś naklejki z drzwi. A światło do jazdy ma być sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio byłem na przeglądzie rejestracyjnym. Pan diagnosta  przyczepił się, że nie gasną dzienne podczas włączonych mijania. Nie świecą również pozycje w reflektorach. Mam wersję ph III i dzienne na dole w zderzaku. Wytłumaczyłem grzecznie, że tak zrobiła fabryka. W reflektorach postojówki są trwale wyłączone, mimo, że fizycznie są. Ich rolę spełniają światła dzienne, które po włączeniu mijania przygasają. Zaproponowałem telefon do ASO w celu potwierdzenia, Pan odpuścił i tłumaczył się niewiedzą i, że mają dużo kontroli. Rok temu jak robiłem przegląd wszystko było bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@babus to tylko świadczy o diagnoście i jego słabej wiedzy, bo nie musi znać każdego samochodu, ALE powinien znać trwałe oznakowanie umieszczone na kloszach reflektorów.

Wtedy "rzut oka" na szkło światła dziennego i już powinien wiedzieć, że to światło pełni dwie funkcje - światło dzienne, jak nie świecą światła mijania oraz światło pozycyjne (lub obrysowe w zależności jakie oznaczenie jest), jak światła mijania włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2020 o 09:47, lufa napisał:

vin musi być naniesiony trwale na stałym elemencie karoserii. I takiego powinien szukać, a nie jakiejś naklejki z drzwi. A światło do jazdy ma być sprawne.

Witam. A nr Vin na przedniej szybie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2020 o 11:48, bacablue napisał:

Witam. A nr Vin na przedniej szybie? 

Ten się nie liczy, najważniejszy jest numer VIN wygrawerowany na słupku drzwi pasażera. Nad zawiasem przednich drzwi i najczęściej mało czytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vin jest na słupku między zawiasami przednich drzwi pasażera. Miejsce trudno dostępne.

 

Jak są fabryczne ledy w zderzaku to one pełnią funkcję świateł do jazdy dziennej, a po włączeniu świateł mijania lub postojowych, ledy przygasają i pełnią funkcję świateł postojowych. Tak to jest rozwiązane w megane III po lifcie. Żarówki w kloszach lamp są obecne, ale nie świecą - to rozwiązanie fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś jak wydostać bilecik który wpadł między szybę przednią a deskę rozdzielczą zakrywając VIN ? :D ostatnio się diagnosta przyczepił, ale rozłożyłem ręce bo niby jak mam to wyciągnąć, wpadł mi osobiście dlatego wiem, że nr zgodny i wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, meganecoupe02 napisał:

Vin jest na słupku między zawiasami przednich drzwi pasażera. Miejsce trudno dostępne.

 

Jak są fabryczne ledy w zderzaku to one pełnią funkcję świateł do jazdy dziennej, a po włączeniu świateł mijania lub postojowych, ledy przygasają i pełnią funkcję świateł postojowych. Tak to jest rozwiązane w megane III po lifcie. Żarówki w kloszach lamp są obecne, ale nie świecą - to rozwiązanie fabryczne.

I o taką odpowiedź mi chodziło, dzięuję bardzo.

Zweryfikowałem twoje informację i wszystko się zgadza.

Rozumiem, że jak tępemu diagnoście pokaże VIN wybity na tym słupku, to już o naklejkę czepiać się nie powinien? Bo co to za VIN skoro można go odkleić i przykleić inny?!?

I tak samo, na LED ach jest homologacja na światłą postojowe, także też nie ma podstaw aby odmówić podbicia przeglądu? Ciekawe czy będę musiał za ich niewiedzę 2x20 zł jeszcze im zapłacić?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny jest vin wybity na słupku. Ten w szybie i naklejce tylnego prawego nadkola to tylko dodatek.

 

Nie wiem jak rozwiązać problem niewiedzy u diagnosty, może jakieś oficjalne pismo z Renault Polska Ci pomoże?

Albo chociaż jakąś specyfikacja techniczna tego modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, meganecoupe02 napisał:

Tak to jest rozwiązane w megane III po lifcie. Żarówki w kloszach lamp są obecne, ale nie świecą - to rozwiązanie fabryczne.

Tak to jest rozwiązane we wszystkich samochodach, nie tylko renault i nie tylko tej klasy. W kloszu jest miejsce na żarówkę bo za dużym kosztem byłoby dla producenta projektować lampę bez miejsca na postojówkę. Ledy mają przygasać lekko tak by nie biły aż tak po oczach kiedy są włączone światła mijania. Diagnosta niedoinformowany - nie powinien móc podbijać przeglądów w autach skoro jego wiedza na temat aut zatrzymała się na autach typu skoda felicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!