Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik temperatury płynu. - Megane II 1,6 16V 2004r.


marcinek75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Chodzi o czujnik temperatury chłodziwa. Po podłączeniu komputera cały czas pokazuje się bez względu czy zimny czy ciepły silnik temperatura -40 stopni. A na desce rozdzielczej jest wszystko ok. Podłączalismy nowy czujnik i bez zmian. Jest tak samo. A problem jest z odpaleniem. To znaczy po odpaleniu gaśnie po 5 sekundach. Ktoś może wie co może być przyczyną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu nic nie wynika. W MII to samo co widzi komputer silnika widzi również kierowca na liczniku. Odpalanie zimnego to i tak wskazówka od temperatury leży.

Gdyby komputer widział -40 to by ciężko było odpalić ciepły silnik - zalewanie paliwem. Zimny powinien zapalić w miarę normalnie.

Czujnik nowy nowy czy nowy po dotarciu (demo - demontaż).

Do sprawdzenia styki wtyczek komputera silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinek75 napisał:

. Po podłączeniu komputera cały czas pokazuje się bez względu czy zimny czy ciepły silnik temperatura -40 stopni.

A na desce rozdzielczej jest wszystko ok.

Podłączalismy nowy czujnik i bez zmian. Jest tak samo.

A problem jest z odpaleniem na zimnym silniku.

Czujnik temperatury ma 3 styki ;  RENAULT MEGANE SCENIC CZUJNIK TEMPERATURY WODY

   1/ środkowy - to wspólna masa,

   2/ dwa pozostałe to ;

             a/ jeden   -   przekazuje w sposób ciągły sygnał napięcia do wskaźnika temperatury w zestawie wskaźników,

             b/ drugi    -   przekazuje sygnał napięcia do ecu ;

                    Należy sprawdzić ;

                        -  ciągłość przewodu do ecu,

                        -  czystość styku wtyczki czujnika oraz styków przy ecu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było w megane I, w megane II czujnik posiada tylko dwa aktywne piny którymi przekazuje sygnał do ECU silnika a ten steruje wskazówką temperatury na tablicy wskaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2020 o 10:48, marcinek75 napisał:

Odpalić odpali bez problemu tylko że po 5 sekundach gaśnie.

Gdy jest ciepły silnik to i tak cały czas na komputerze -40.

Czujnik nowy kupiony w Inter Cars.

Czujnik Vernet. Miejsce zakupu nie jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem teraz bo jak mechanik podłączał komputer to tylko powiedział mi że tylko to źle wyszło. Ale i tak muszę znaleźć elektryka który na rozeznanie w Renault. Mechanik wymienił mi kzfr bo już było do wymiany. No i ja byłem pewny że to jest wina tego że jak odpalam auto na zimnym aucie to po 5 sek gaśnie. Ale widocznie coś jeszcze. Auto mam od 4 lat. Z Niemiec ściągany. Wszystko było ok do tej pory . Ale dzisiaj i wczoraj zauważyłem że przy odpaleniu rozrusznik kręcił a silnik nie łapał. A z popychu poszlo normalnie. Odkąd kiedy auto zakupiłem nie wymieniałem żadnych czujników. Tylko rozrząd i kzfr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Czujnik temperatury płynu. - Megane II 1,6 16V 2004r.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!