Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moduł UPC diagnostyka i naprawa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zauważyłem że płytka pada mi postępowo, bo po kolei padało radio, wycieraczki, światła. Ostatnio po ponownym włożeniu wielofunkcyjny wyświetlacz, a dzisiaj zamek centralny. Tylko alarm działa.

Który przekaźnik lub tranzystor jest za to odpowiedzialny na płytce? Postaram się to wylutowac i sprawdzić czy działa.

 

IMG_20200830_123021.jpg

IMG_20200830_123035.jpg

IMG_20200830_123116.jpg

IMG_20200830_123028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jabrze napisał:

Wszystkie sterowania są z uch i to tu upatrywałbym uszkodzenia. Wszystkie mają wspólny mianownik - zasilanie.Ściągnij sobie z plików Twoje uch.

 

Szczerze mówiąc wątpię żeby uszkodzony był moduł uch. Wyglądał lepiej niż UPC, do niczego nie można było się przyczepić.

IMG_20200826_132349.thumb.jpg.f428b44893c7d12d31049d6444d7bc46.jpg

Dodatkowo, po kurzu i brudzie na nim jak i obok, nie było śladu żeby kiedykolwiek był zalany.

UPC już tak niestety.

 

IMG_20200826_132246.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jabrze napisał:

Tu jest problem z jego zasilaniem, bo zamki są na poziomie 0. Tablica na pierwszym i radio na klejnym. Włączają różne przekaźniki.

 

Wychodzi na to że samodzielnie nie potrafię naprawić tego uch bo wizualnie nie widać uszkodzeń.

UPC jeszcze raz w domu gruntowanie przeczyszcze spirytusem i kontaktem 60.

Ale jak to nic nie da, to chyba muszę nowe uch kupić i przy okazji UPC.

Ewentualnie coś pojedynczego mogę na tym module wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Komuszon napisał:

Ale jak to nic nie da, to chyba muszę nowe uch kupić i przy okazji UPC.

O UCH zapomnij bo jego wymiana wiąże się z kodowaniem kart itp. Wymień UPC bo ono zapewnia zasilanie dla skrzynki bezpieczników w kabinie (radio), zasila światła, wycieraczki itp a koszt jest stosunkowo niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jabrze napisał:

Zmiana uch to cały zestaw startowy ze sterownikiem silnika i blokadą kierownicy.

 

 

W jakim celu? UCH jest elementem wymiennym tylko trzeba mieć sprzęt i wiedzę do jego dopisania. Jak by ktoś potrzebował mam cały karton różnych UCH. Mogę za grosze oddać już wyczyszczone lub dopisać do auta od razu.

Edytowane przez TheOktik
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, TheOktik napisał:

 

W jakim celu? UCH jest elementem wymiennym tylko trzeba mieć sprzęt i wiedzę do jego dopisania. 

Ja to wiem, ale jest mało tak dobrych fachowców jak Ty. Sam przed laty skorzystałem z El-Cars przy zmianie uch w Lagunie, bo ASO zawołało chore pieniądze a nie dali rady podnieść istniejącego BSI. Dla przeciętnego "Kowalskiego" łatwiej wymienić na zestaw startowy.

 

35 minut temu, TheOktik napisał:

Jak by ktoś potrzebował mam cały karton różnych UCH. Mogę za grosze oddać już wyczyszczone lub dopisać do auta od razu.

Bardzo ciekawa oferta dla wszystkich w potrzebie tym bardziej, że potrafisz nie jednego uszczęśliwić do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Dnia 30.08.2020 o 19:00, aniewa napisał:

O UCH zapomnij bo jego wymiana wiąże się z kodowaniem kart itp. Wymień UPC bo ono zapewnia zasilanie dla skrzynki bezpieczników w kabinie (radio), zasila światła, wycieraczki itp a koszt jest stosunkowo niski.

 

A pojedynczych przekaźników nie można wymienić ? Od razu trzeba cały UPC ?

 

Dnia 31.08.2020 o 21:18, TheOktik napisał:

 

W jakim celu? UCH jest elementem wymiennym tylko trzeba mieć sprzęt i wiedzę do jego dopisania. Jak by ktoś potrzebował mam cały karton różnych UCH. Mogę za grosze oddać już wyczyszczone lub dopisać do auta od razu.

 

A w jakiej cenie te UCH, najlepiej od razu z dopisaniem do auta ?

P.S A UPC przypadkiem nie masz na sprzedaż ?

 

Dnia 30.08.2020 o 23:12, jabrze napisał:

Zmiana uch to cały zestaw startowy ze sterownikiem silnika i blokadą kierownicy.

 

 

Po bardzo dokładnym czyszczeniu kontaktem i spirytusem, z powrotem zadziałał wyświetlacz wielofunkcyjny i zamek centralny. Raczej to jednak wina UPC, chociaż całkowitej pewności nie mam.

Niemniej wycieraczki i radio nie działają dalej...

Jutro wymienię ten bezpiecznik z czerwonej klemy 30A, co jest odpowiedzialny za łączenie z UCH. Chociaż miernik pokazuje że są sprawne, włącznie z tym 400A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Komuszon napisał:

A pojedynczych przekaźników nie można wymienić ? Od razu trzeba cały UPC ?

Mylisz UPC z UCH. UPC jest pod maską i możesz wymieniać na używki do woli, natomiast UCH jest w kabinie i jest ściśle powiązane z samochodem, ma między innymi zakodowane karty, blokadę kierownicy itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie pokazałeś tylną lampę. Najpierw ją trzeba naprawić lub wymienić, a dopiero później myśleć o wymianie upc. Tak samo powinieneś najpierw sprawdzić mechanizm wycieraczek. Nie zaszkodzi poczyścić i przesmarować przed zimą. Przekaźniki w upc można wymieniać. Niestety wszystko trzeba zamawiać w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aniewa napisał:

Mylisz UPC z UCH. UPC jest pod maską i możesz wymieniać na używki do woli, natomiast UCH jest w kabinie i jest ściśle powiązane z samochodem, ma między innymi zakodowane karty, blokadę kierownicy itp. 

 

Zgadza się, mowa o UPC pod maską. Zdjęcia zamieściłem na początku tematu. Poczyscilem je teraz dosyć solidne. Ale widać że nie tylko w niej tkwi sedno mojej usterki.

 

1 godzinę temu, jabrze napisał:

W innym temacie pokazałeś tylną lampę. Najpierw ją trzeba naprawić lub wymienić, a dopiero później myśleć o wymianie upc. Tak samo powinieneś najpierw sprawdzić mechanizm wycieraczek. Nie zaszkodzi poczyścić i przesmarować przed zimą. Przekaźniki w upc można wymieniać. Niestety wszystko trzeba zamawiać w necie.

 

Wyciągnąłem całość tego uchwytu żarówek na próbę. Wycieraczki i radio nie działają dalej.

 

Niemniej chyba mimo wszystko będę znowu musiał wyciągnąć uch bo zastanawiam się czy te miejsca widoczne na zdjęciu to jednak nie ślady jakiś przebić. Chociaż wydawało mi się że to po prostu niewralgiczne miejsca koło mocowania zalane są ochronnym klejem.

 

IMG_20200826_132349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Komuszon napisał:

Wyciągnąłem całość tego uchwytu żarówek na próbę. Wycieraczki i radio nie działają dalej.

A sprawdziłeś napięcia na komutatorze mechanizmu wycieraczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jabrze napisał:

A sprawdziłeś napięcia na komutatorze mechanizmu wycieraczek?

 

Nie, niestety, tego nie sprawdzałem. 

Edit.

Wczoraj już na śpiącego odpisywałem i nie doczytałem ze komutator mechanizmu wycieraczek. Ubzdurałem sobie ze chodzi o jakiś na alternatorze.

Takze na spokojnie go dzisiaj sprawdzę.

Na czym to się jeszcze trzyma? Niby są tam tylko cztery zawiasy, ale mimo że je podważam to osłonka ani drgnie.

 

IMG_20200906_145644.jpg

Edytowane przez Komuszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!