Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem nowy na forum.

 

Posiadam Renault Fkuence z 2016 r w podstawowej wersji - po zakupie po jakimś czasie zaczęło mnie denerwować takie delikatne schodkowanie na kierownicy. Diagnoza padła na kolumnę wspomagania. Zakupiłem używaną i mechanik ją przełożył i tu był pierwszy problem bo auto nie zapalało - kręciło przez 3 sekundy i odcięcie. Rozwiązać się to udało podpinając starą kolumnę i wpinając nową w czasie pracy silnika - po tym auto odpala już za każdym razem - do momentu skasowania błędów w samochodzie. Wtedy trzeba powtórzyć zabieg.

Drugi problem to taki że nie od razu ale po jakimś czasie wyskakuje błąd ESC - obstawiam że jest on związany z czujnikiem skrętu - mechanik się poddaje i mówi że kolumna jest zła.

Stąd moje pytanie

1. Czy istnieje możliwość kalibracji czujnika skrętu w tym samochodzie? Czy w ogóle się to robi?

2. Czy robi się to przy pomocy CLIPa lub innego programu? 

3. Jeżeli tak, Czy jest ktoś w Krakowie lub pobliżu kto ma odpowiedni program i wiedzę? I ewentualnie ile by mnie to kosztowało - podpięcie i kalibracja czujnika skrętu.

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba odczytać błędy i zobaczyć, czy przy wyprostowanych kołach komputer ABS pokazuje 0 st.

Druga sprawa, to wspomaganie bierze udział w uruchamianiu silnika i trzeba ją przyuczyć/wyczyścić.

 

Nie masz czasem problemu z łożyskami na kolumnie mcpersona? One się zacierają i podczas skręcania koła "przeskakują". Wystarczy, że jedna osoba złapie za sprężynę z przodu, a druga osoba kręci kierownicą. Jeżeli sprężyna drży to prawdopodobnie łożysko do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kolumny wspomagania rozwiązała sprawę schodkowania kierownicy - na nowej kolumnie tego problemu już nie ma. 

Jedyny problem jaki jest to fakt zapalania się kontrolki ESC - więc przypuszczam że na prostych kołach komputer wskazuje jakiś kąt inny niż 0 st.

Dlatego szukam kogoś kto miał by odpowiedni sprzęt do odczytania tego kąta i ewentualnie jego skorygowania. Najlepiej w Krakowie lub okolicy.

Czyszczenie kolumny narazie jest mi zbędne jeżeli chodzi o odpala ie samochodu bo wygląda na to że że metoda podpięcia jej na odpalonym samochodzi ją przyucza. Problem pojawia się ewentualnie po kasowaniu błędów kompem ale w razie czegoś mam starą kolumnę więc to jest też do rozwiązania 

 

Prośba o podpowiedź, jakim programem jestem w stanie odczytać kąt skrętu z modułu ABS? I czy potrzebuje do tego jakiś specialny kabel - czy wystarczy np elm327? Bo czytałem że ABS potrzebuje modułu z przełącznikiem? Ewentyalnie jet może w Krakowie ktoś kto odpłatnie jest w stanie mi odczytać ten kąt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość podstawowy parametr, większość interfejsów powinna sobie poradzić.

Najlepszy byłby Clip, później pyren, ddt4all itp.

Jeżeli tu nikt się nie zgłosi, zawsze możesz zapytać np. na forum laguny czy Espace - jest tam wielu użytkowników z interfejsami, którzy pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!