Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

AUX - jak włączyć


Bielu_1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Przejrzałem forum, ale nie znalazłem informacji których szukam. 

Mianowicie mam w Megane III podstawowe radio - bez pokręteł, bez bluetooth. Pod klapka mam wejścia na dwa cinche. Dokupiłem odpowiedni kabel, ale pojawił się inny problem - w radiu mogę wybrać jedynie Radio FM/Radio MW/Mono CD/CD Charger, nie ma opcji wybrania innego źródła dźwięku. 

Sprawdziłem również opcje pod "nutką" ale nie ma tam możliwości włączenia innego źródła dźwięku. 

Czy trzeba zatem jakoś je aktywować? Czy może świadczy to o tym, że radio zostało zmienione - dziwi mnie opcja CD Charger, bo zmieniarki w samochodzie nie znalazłem. 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pod zmieniarkę masz podłączone te RCA? Być może ktoś już coś wojował tam generalnie powinieneś zrobić tak że Jack wspinasz w fona włączasz muzykę i dopiero dwa RCA pod klapką i przyciskiem zmiany dźwięku szukasz aż będzie AUX i wtedy będzie inne źródło dźwięku i będzie słychać muzykę z fona ale kabel trzeba mieć konkretny bo te tanie są strasznie słabe i czułość ich jest taka że z każdym szturchnieciem fona czy nierównościach mogą pojawić się piski trzaski wiem bo używałem długo takiego rozwiazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel myślę, że kupiłem dość dobry, nie marketowy, za jakieś 40 zł, więc tutaj bym problemu chyba nie szukał. 

 

Próbowałem też ustawiać na CD Chsrger i wtedy włączać muzykę z telefonu, ale cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel akurat nie ma w tym przypadku nic do rzeczy - mam taki sam zestaw (podstawowe radio + RCA pod klapką) i w radiu AUX jest dostępne bez wpiętego kabla.
Nie mam za to opcji wyboru zmieniarki, więc całkiem możliwe, że jest wpięta zamiast wyjść RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czyli co, wyciągnąć radio i sprawdzić czy idzie kabel od RCA do radia? 

 

Ze zmieniarką jest taki problem, że nigdzie jej fizycznie nie ma (schowek, bagażnik, miejsce pod fotelem), chyba że jest ukryta jeszcze gdzie indziej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączam się do tematu. Mam takie pytanie do was. Jestem swieżo po zakupie Megane III. Nie ma ono Radia. Chciałbym wstawić fabryczne o ile ma wyjście AUX na telefon. W aucie widzę RCA na chinch pod radiem. Czy radio fabryczne to z jedynie przyciskiem Radio/CD obsługuje to wyjście RCA/AUX i można podłączyć telefon kablem by puścić muzykę?  Mam wersję bez NAvi. Normalnie na radiu powinien być przycisk z oznaczeniem AUX. Jest jednak tylko cd/radio. Troche dziwne jakby było zlącze, a nie można go użyć przy fabrycznym radiu. Bielu_1 udało Ci się podłączyć telefon pod to wyjście RCA ? czy masz opcję jedynie zmieniarki?

 

Polecam trochę popracować następnym razem nad swoim postem - Krzychu
Zapoznaj się z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy wszystkie samochody miały AUX, możliwe że nie i jak trafisz na radio z takiego samochodu, możliwe że będzie trzeba coś pozmieniać w konfiguracji aby je uaktywnić.

Radio współpracuje z wyświetlaczem na górze deski, masz go? Radio musi być dobrane do wyświetlacza, są 2 typy wyświetlacza i różne pod nie radia.

A przycisk "Radio/CD" ma głupio dobraną etykietę, powinien być opisany jako "Source" tak jak ten pod kierownicą.

A tak w ogóle, nie powinno ci zależeć na tym AUX, skoro chcesz do tego podłączyć telefon. Lepszym rozwiązaniem jest Bluetooth, lepsza jakość dźwięku, brak potrzeby wyciągania telefonu z kieszeni i podłączania kabli, przyciskami pod kierownicą i na radiu możesz wtedy zmieniać utwory, na wyświetlaczu masz tytuły utworów, dodatkowo możesz dzwonić używając zestawu głośnomówiącego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!