Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane nie odpala po zderzeniu


mateusz2351

Rekomendowane odpowiedzi

@mateusz2351 a Ty czytasz posty innych?

Cytat

Nie ma, masz sterownik poduszek pod tunelem środkowym, w nim jest czujnik przeciążeniowy.

 

Jeżeli czujnik wykryje zbyt duże przeciążenie w konkretnym kierunku to wystrzeliwuje odpowiednie poduszki dla takiego uderzenia.

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KDKJ

 

Tylko gdzie jest ten czujnik o to mi chodzi? i który to jest o to mi chodzi ? i jak on wygląda 

 

I który to czujnik ? Sensor Airbag ten na środku tunelu ?

Edytowane przez mateusz2351
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo juz kilka osób mi pisalo że jest na środku w pasie dlatego wole sie upewnic  z tego forum to nie wiem w czym widzisz pisalem ze nie wiem jak jest w renaulcie na poczatku i potrzebuje pomocy

 

Czyli wychodzi na to ze  wymienie moduł poduszek i juz bedzie wszystko w porządku tak ? i deske 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!:  - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megane II są trzy czujniki do odpalania poszczególnych elementów airbag. W module w tunelu jest czujnik przeciążeniowy czołowy, odpala przednie poduszki, dwa czujniki przeciążeniowe boczne nad mocowaniem zwijaczy w słupkach bocznych odpalają kurtyny i poduszki w oparciach foteli. Każde takie zdarzenie powoduje, że moduł w tunelu środkowym odcina zasilanie pompy paliwa. Wymień ten moduł na taki który nie brał udziału w wypadku. Wcześniej pisałeś, że silnik pracował więc moduł airbag raczej nie jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bardzo dziękuje za odpowiedz to mi wyjaśniło wszystko :) Jasnso i dokładnie :)  A możesz mi powiedzieć bo wybuchła strona tylko od pasażera co prawda była  mocniej uderzona bo od kierowcy lampa sie zachowała cała . Powinna też od strony kierowcy wybuchnać czy nie koniecznie?  No właśnie nie wiem bo on odłączony miał akumulator i moze na chwile sie zresetować zdarzył a u jak ja probowalem i podlaczylem to juz nie idzie no wymienie moduł od poduszek i bedzie jasne wszystko czy to jego winna czy nie  . Ale dzikuje bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wybuchają dwie czołowe poduszki, pewnie ta w kierownicy była wyłączona lub miała zerwaną taśmę. 

Sprawdzałeś czy pompa paliwa pracuje prez dwie sekundy po włączeniu zapłonu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączona tz? mozna gdzieś ją wyłączyć? Noo zobacze czy nie ma zerwanej tasmy lub nie jest wypieta . No własnie wydaje mi sie ze nie pracuje :P bo na kluczyk zawsze jak mam dobija na drugiej pozycji pompa a tutaj nie wiem w którym momencie powinna:) bo jak naciskam przycisk do odpalenia to nie slychac zeby startowala

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!:  - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa cicho pracuje.

Poduszka kierowcy jak i pasażera jest dwustopniowa, tzn. ma dwa ładunki. O tym ile odpalić decyduje siła uderzenia a poduszka kierowcy uzależniona jest od czujnika położenia fotela. Niemniej przy mocnym uderzeniu i tak moduł odpali oba ładunki.

Ewentualną konfigurację modułu airbag wykonasz Maxiecu.

Nie mam potwierdzonej informacji, ale gdyby np. taśma była uszkodzona przed uderzeniem to moduł w ogóle nie odpala. Czyli jak jest błąd airbag to nie wybuchają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aniewa napisał:

Każde takie zdarzenie powoduje, że moduł w tunelu środkowym odcina zasilanie pompy paliwa.

Po uderzeniu bocznym zgasiło silnik (kurtyna + poducha we fotelu) i nie pozwoliło go ponownie odpalić, ale po opięciu i wpięciu aku nie było żadnych problemów i nawet kontrolka poduchy się nie świeciła. (ani po podpięciu aku, ani przy sprzedaży po miesiącu)

Obstawiam, że te boczne czujniki nie dopisują crashu do sterownika, ale sensor w czujniku wykrył mimo wszystko zbyt duże przeciążenie i odciął dopływ paliwa do czasu jego resetu. Nie ma to związku z tematem, ale troszkę naprostuję :D (chyba, że odrobina szczęścia)

 

Ps. Przypadkiem poducha kierowcy nie wystrzeli, jeżeli pas nie jest zapięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szwagier24a napisał:

Nie mam potwierdzonej informacji, ale gdyby np. taśma była uszkodzona przed uderzeniem to moduł w ogóle nie odpala.

Taśma podaje zasilanie do zapalnika poduszki w kierownicy, jak jest zerwana to poduszka nie ma jak odpalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie o to chodzi że tam gdzie passażer wystrzlila a nikt nie siedział :P I zblokowało pass:) 

 

A widzisz może masz racje ze przeciązeniowy bo jak podoipnałem od czujników to może wywalilo błąd i dlatego teraz nie chce odpalić jak poskładam bedzie widac :) I bede sie odzywala teraz tylko reszte gratów skompletować 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!:  - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że przed lifta odpala po wystrzale natomiast po lift nie powinien. Być może takie zabezpieczenie aby kierowca nie uciekł z miejsca zdarzenia.

Jeszcze raz: czy jak jest błąd airbag to poduszki działają czy nie?

Nie ma czujnika obecności pasażera to musi odpalić ładunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mateusz2351 napisał:

własnie o to chodzi że tam gdzie passażer wystrzlila a nikt nie siedział :P I zblokowało pass:)

W megane II nie ma czujnika obecności pasażera i zawsze odpalają dwie poduszki czołowe. W MIII jest w siedzisku czujnik obecności pasażera i wtedy powinna wystrzelić tylko ta od strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No To jest przed Lift 2004 rok :) 1.6 16v bezyna Gaz  i wlasnie nie wiem po rozpinalem cały przód czujniki od chłodnic itp i teraz nie chce za palić 

 

No zobacze jeszcze bedzie widać jak zloze zdjeme wąż z liostwy i wrzuce do karnisterka i zobacze czy pompka daje paliwo

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!:  - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego wklepałeś w tytuł Megane II phII? Pewnie nie ma znaczących różnic (w poduchach) między przed i po liftem, ale nigdy nic nie wiadomo.

Za ile Ty kupiłeś tego rozbitka? Bo jak czytam ile masz części do wymiany to przed lifta na spokojnie dałoby radę kupić w tej cenie...

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!