Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane nie odpala po zderzeniu


mateusz2351

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich 

 

Mam pytanie bo nie znam się zbytnio na Renault Megane II . I Potrzebuje pomocy 

 

Ponieważ sprawa wyglada tak że kupiłem uszkodzony przodem samochód  z wystrzeloną poduszką od pasażera dla Siebie i miał też uszkodzony zderzak chłodnica itp 

I jak oglądałem auto gdzie jeszcze było złożone To odpalił normlanie bez problemu Facetowi A jak już przyciągnałem do domu rozberałem wszystko sciagnalem chłodnice itp  i teraz chciałem zobaczyć czy jest wszystko To nie chce odpalić co się mogło stac? Po demontarzu przodu że nie chce odpalic ? Bo kreci Kreci ale nie łapie 

 

aa i dodam że jest to benzyna + lpg 1.6 16v

Pozdrawiam

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt 5 :!: -Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduchy naprawione? Z tego co wiem to możesz jej nie odpalić bez ich naprawy i wykasowania błędów, ponieważ nie ma w M2 typowego czujnika uderzeniowego (jeżeli się mylę to przepraszam). W innym przypadku komputer odcina dopływ paliwa.

Moja po kolizji (w bok) odpaliła dopiero po odpięciu i podpięcia aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie poduchy nie naprawione ale wiesz po uderzeniu jak gosciu odpial i podpial to odpalila jeszcze zobacze z paliwem bo jest malo moze to bedzie przyczyna ale  jeszcze inna kwestia 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/

Wie ktos moze w których miejsach sa czujniki uderzeniowe z przodu bo nie wiem gdzie powinny byc> \\\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/

Pozdrawiam

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt 5 :!: -Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateusz2351 napisał:

Wie ktos moze w których miejsach sa czujniki uderzeniowe z przodu bo nie wiem gdzie powinny byc> \\\

Tak jak Ci pisałem. Z tego co wiem (i z tego co mówił laweciarz) M2 nie ma czujników. W sensie nie ma przycisków do wciśnięcia czy innych dziwnych rzeczy, które wciśniesz i auto odpali. Dopóki wykrywa wystrzeloną poduchę to nie odpali, ponieważ jest odcięty dopływ paliwa.

 

Może usunięcie błędu pozwoli na jednokrotne odpalenie?

 

O znalazłem potwierdzenie moich słów. W jednym z tematów użytkownik @meganecoupe02 napisał:

Cytat

Nie ma takich czujników z przodu. O uruchomieniu poduszek przednich decyduje sensor, który jest przykrecony do podłogi pod tunelem srodkowym. Czujniki są po bokach auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KDKJ to na jakiej zasadzie on działa?  jak uderzy Ci np w przód? kiedy się łącza ?  Bo jak wpisalem czujnik uderzeniowy to megane 2 to niby byly ? Bo ciekawe to co napisaleś bo tezo nim słyszałem wlasnie że trzeba go zresetować

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

5.6 Na forum istnieje obowiązek stosowania polskich znaków diakrytycznych oraz zasad interpunkcji.

5.7 Użytkownicy forum muszą stosować się do zasad gramatycznych, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli, pełnym zdaniem. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie.

5.8 Zwracamy przy tym szczególną uwagę na pisanie polską czcionką aby wypowiedź była czytelna.

5.10 Zabrania się również pisania tematów i całych postów KAPITALIKAMI (czyli "z Shift'em" lub "z Capslock'iem") , gdyż jest to uważane za krzyk lub czcionką pogrubioną [bOLD] . Nie jest to dobrze odbierane przez innych użytkowników, a zwłaszcza administrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie było pisane: megane II nie posiada fizycznego wyłącznika zderzeniowego pompy paliwa i zapłonu. Tę rolę przejął sterownik airbag który to odłącza pompę paliwa w przypadku wykrycia odpowiednio silnego uderzenia. Jak silnik odpalał u sprzedawcy to wszystko jest w porządku z tym zabezpieczeniem. Może jakiś przewód nie dokręciłeś, może któraś masa nie jest podłączona do zacisku ujemnego aku.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem a z poduszkami jak jest??  no ja nie mam pojecia jak jest w Renaulcie dlatego pytam i czytałem i nie mogłęm zbytnio znaleźć a dopiero będę chciał złożyć go i odpalić. No to może jest okay:) masz racje :) 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

I mam pytanie bo miałem błąd jak podpiąłem elm bo taki mialem na szybko z układem paliwowym 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Na jakiej zasadzie w koncu poduszki wybuchają? 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Wiesz co u niego odpalil i chodzil normlanie chwile wiec silnik jest okay raczej tylko ze mial zdjete klemy ja odlaczylem chlodnice plyn pas zdjąłem calą resztę i  jak zjechalem z lawety to mi odpalil i zgasl po chwili 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystrzelenie poduszek powoduje automatyczne odcięcie zasilania pompy paliwa przez sterownik poduszek powietrznych . Instrukcja podaje, że po takim zdarzeniu należy wymienić moduł airbag. Piszesz, że silnik pracował to moduł airbag raczej nie blokował zasilania pompy.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze

 

A teraz mi powiedzcie jeszcze na jakiej zasadzie dzialaja poduszki ? czy są jakieś czujniki uderzeniowe z przodu? Czy na jakiej zasadzie one strzelają?  ? i jesli sa to w kotrym mimejscu

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego trochę zadziwiasz, XXI wiek a Ty się pytasz jak działają poduszki powietrzne i gdzie się znajdują. Na pewno jedna jest w kierownicy, druga w desce przed pasażerem, dwie w bocznych oparciach foteli i reszta w zależności od wyposażenia. Są specjalne czujniki które wyczuwają odpowiednio silne przeciążenie i wyzwalają ładunki wybuchowe w odpowiednich  liniach odpalających w zależności od kierunku uderzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, masz sterownik poduszek pod tunelem środkowym, w nim jest czujnik przeciążeniowy. Zanieś sterownik do speca i niech wgra ci nowy wsad do kości pamięci bez informacji o crashu. Będziesz miał swój sterownik z nr VIN i konfiguracją auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MII to jeszcze kurtyny, po dwa napinacze pasów przód i po jednym w bocznych tylnych i tylko, widziałem w instrukcji, torax'y dla tylnych pasażerów. Ciekawe czy osławione Volvo ma tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dobrze Rozumiem . Ale gdzieeś musi być czujnik jeden lub coś innego co przekazuję do sterownika tego pod tunelem środkowym która ma wystrzelić i o to mi chodzi w którym miejscu jest ten czujnik ? Bo na jakiej zasadzie by docierał do nich sygnał 

 

i bardziej mi chodziło nie gdzie poduszki są tylko gdzie jest czujnik ten który porzekazuje sygnał o uderzeninu do sterownika airbag ?

Edytowane przez mateusz2351
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!