Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wasz koszt wymiany oleju i filtrów Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Za ile wymieniacie olej oraz filtry w swojej Megi III? 1.4 TCE jeżeli ma to jakieś znaczenie.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Kupiłem części OE + Elfa za około 200zł, za wymianę warsztat w Krakowie krzyknął mi również około 200zł.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Zazwyczaj płaciłem bez specjalnego zastanawiania się, jednak ostatnio z ciekawości zapytałem kolegę za ile on wymienia w swoim C4 z 2006, i powiedział mi, że około 180 zł na częściach warsztatu. Co prawda on wymienia w Częstochowie ale różnica i tak jest kolosalna.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Dzięki!

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5  :!: - Prezes

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju jest tak prostą rzeczą, że jak chcesz zejść z kosztów możesz nauczyć się jej sam (YouTube) Potrzebne Ci będą:  klucz do filtra oleju, klucz do korka oleju, filtr oleju, olej oraz podkładka pod korek spustowy. Filtr: https://allegro.pl/oferta/purflux-filtr-oleju-renault-laguna-ii-1-9-dci-8537253989 Podkladka: https://allegro.pl/oferta/olej-silnikowy-elf-evolution-900-ft-0w30-4l-9630173453 Olej: https://allegro.pl/oferta/olej-silnikowy-elf-evolution-900-ft-0w30-4l-9630173453 Na pewno uda się to wszystko skompletować np. w motostacji (albo w Inter Cars na Allegro) Całość ok 170zł + przesyłka. Więcej niż polowa zostanie w kieszeni. ps. Nie jestem pewien tego oleju do Twojego silnika, więc wybrałem najdroższą opcję. Może być więc tylko taniej. Dodatkowo Elf jest jednym z najtańszych olei na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omegaa co później robisz ze zużytym olejem ? Płot malujesz :)

Wymiana oleju w serwisie ASO to 70 złoty, w serwisie niezależnym maks 40 :)

Filtr oleju i kabinowy zmień sam jak chcesz przyoszczędzić. Są poradniki na YouTube i nawet dla laika to maks 10 min na filtr w megane 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sarna1 napisał:

wymiana oleju w serwisie ASO to 70 złoty, w serwisie niezależnym maks 40 :)

Kolega chyba dawno nie wymieniał. Ceny poszybowały do góry ze względu koszty utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlewam z powrotem do bańki i oddaję. W Warszawie blisko mojego miejsca zamieszkania jest taka możliwość, ale często też oddaję do "swojego" warsztatu. Nie ma z tym generalnie problemu. Choć faktycznie nie wszystkie punkty selektywnej zbiórki odpadów przyjmują olej. https://segregujna5.um.warszawa.pl/odpady/olej-silnikowy/

Edytowane przez omega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesięcznie odłożę te 5,8 pln żeby raz w roku zmienić olej w ASO :) ale rozumiem, też jak miałem czas to lubiłem pogrzebać w autach. Ale akurat oleju nie zmieniałem sam, wożenie starego oleju baniaki itp.....nie dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie Megan a Fluence ale prawie to samo :).

Olej ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 5L, filtr powietrza, filtr kabiny, filtr oleju, podkładka pod korek, świece x4 - zapłaciłem 246,71.

Za wymianę tego wszystkiego (już dokładnie nie pamiętam) ale będzie pomiędzy 200-250 PLN.

 

Mnie w ASO zaproponowali 300 PLN za 5 litrów oleju ELF. Chciałem u nich to zrobić ale cena za materiały mnie powaliła. 

Edytowane przez denver666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w ASO; dałem swój filtr i olej, a oni... skasowali mnie jeszcze 180 zł za samą wymianę! Jedyne co dołożyli od siebie to podkładka, która kosztuje grosze. Najbliższą wymianę przeprowadzę sam (jeśli pogoda pozwoli - niestety nie mam garażu) lub zlecę miejscowemu mechanikowi, który zrobi to za 5-7 dyszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, lendis napisał:

Ja wymieniałem w ASO; dałem swój filtr i olej, a oni... skasowali mnie jeszcze 180 zł za samą wymianę! Jedyne co dołożyli od siebie to podkładka, która kosztuje grosze. Najbliższą wymianę przeprowadzę sam (jeśli pogoda pozwoli - niestety nie mam garażu) lub zlecę miejscowemu mechanikowi, który zrobi to za 5-7 dyszek.


u nie na fv była pozycja wymiana oleju za 70 brutto. U ciebie 180 za samą wymianę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nie ufam żadnemu ASO, możesz zawieźć co chcesz a wiesz co Ci naleją?

Szczególnie jak widzą że jakiś lepszy olej przywiózł klient to dopiero się cieszą.

Przypomina mi się warsztat w którym stały trzy 200l beczki oleju a mechanik Twierdził że ma wszystkie rodzaje oleju.

Od tego czasu muszę widzieć że to co kupiłem zostaje wlane do mojego silnika!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lionel2000 napisał:

Dlatego ja nie ufam żadnemu ASO, możesz zawieźć co chcesz a wiesz co Ci naleją?

Szczególnie jak widzą że jakiś lepszy olej przywiózł klient to dopiero się cieszą

Znam to z autopsji, serwis Daewo rok 1998.

9 minut temu, Lionel2000 napisał:

Od tego czasu muszę widzieć że to co kupiłem zostaje wlane do mojego silnika!

Wiesz na sto procent za co zapłaciłeś a co kupiłeś to czasem jest jedna wielka niewiadoma:mrgreen:, niestety takie czasy. Wszystko podrabiają.<dobani>

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, aniewa napisał:

Wiesz na sto procent za co zapłaciłeś a co kupiłeś to czasem jest jedna wielka niewiadoma:mrgreen:, niestety takie czasy. Wszystko podrabiają.<dobani>

Masz rację obecnie bywa z tym różnie, ale najczęściej podrabiane są właśnie oleje klasy premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!