Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wasz koszt wymiany oleju i filtrów Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

No, ja lata temu jeszcze podczas studiów brałem różne zlecenia z jednego ASO. Raz trafiłem na imieniny a że znałem kolegów, to mnie zaprosili do szatni na jak to kiedyś było w tradycji tzw. kielicha.  Siedzimy, gadamy wołamy jeszcze jednego kolegę, słychać ZARAZ ZARAZ spuszczę olej. Przyleciał, kielicha wypił, pogadaliśmy kilka minut i się rozeszliśmy po hali. On włożył rękę przez szybę będąc przekonany, że wlał olej i uruchomił samochód. Stojąc przy silniku przegazował parę razy i... złapała panewka. Silnik zgasł i nie dawał się rozrusznikiem uruchomić. Wlaliśmy szybko olej, odczekaliśmy aż silnik się wystudzi i na biegu go z pychu szarpnęliśmy. Poszedł i uruchomił się już normalnie. Dobrze, że nie ja go musiałem klientowi oddawać, bo mógłbym nie spojrzeć mu w oczy. To była jakaś nówka sztuka a wtedy takie cacka naprawdę jeszcze dużo kosztowały.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Idąc za Waszą sugestią wymieniłem sam filtr powietrza oraz kabinowy i było to bardzo łatwe. Z filtrem oleju oraz paliwa nie będę się sam bawił bo nie mam niestety na to czasu, narzędzi i warunków.

Co ciekawe po wymianie w/w filtrów, dzisiaj przy starcie auta zaczęło mi nim lekko szarpać, oraz przez jakąś minutę migała kontrolka silnika. Później wszystko wróciło do normy.

Odkąd je mam, czyli jakiś rok (przejechane 10kkm) taki problem nie wystąpił. Ktoś wie czym to mogło byś spowodowane, czy to zwykły zbieg okoliczności?

Nie ma raczej opcji żebym cokolwiek uszkodził ani ruszył podczas tej wymiany, chociaż mechanik ze mnie kiepski :D

zbieg okoliczności :D dzięki wszystkim za odpowiedzi i szerokiej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mój koszt i nigdy nie daję komuś (kogo nie znam), a zwłaszcza w ASO do wykonania takich czynności jak wymiana oleju czy płynu hamulcowego. Wiem, że nie wszędzie znajdują się szuje, ale dawno temu po przygodzie ze sieną straciłem zaufanie. W rewanżu dostałem nawet złotą kartę, z której i tak nigdy nie skorzystałem  ?

Wymiana samemu to sama przyjemność :)

Snap1.jpg

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Trójmiasto, styczeń 2022, wymiana w tzw. serwisie pogwarancyjnym Renault:

- wymiana oleju i filtra oleju - 80 zł,

- wymiana filtra kabinowego - 30 zł.

Olej i filtry kupiłem sam:

https://allegro.pl/oferta/valvoline-synpower-mst-c4-5w30-5l-6669819405

https://allegro.pl/oferta/zestaw-filtrow-oe-do-renault-megane-iii-1-5dci-8826249222

Filtr powietrza wymieniłem sam, ale wiem, że jego wymiana również kosztowałaby 30 zł.

Rok temu w tym samym punkcie wymiana oleju z filtrem kosztowała 60 zł, a wymiana filtra powietrza 25 zł.

Następną wymianę oleju i filtrów planuję samodzielnie, ale bardziej ze względu na zajawkę niż oszczędności. Jedynie wymianę filtra paliwa powierzę chyba jednak serwisowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię sam wymienić olej i filtry, zawsze przy okazji obejrzy się wszystko czy coś gdzieś nie cieknie, poza tym jak coś robię sam i spartole to już jedynie mogę mieć pretensje do samego siebie a nie ma to jak mieć spertolone i jeszcze za to zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMSz, śmiało wymieniaj i paliwa. Znajdziesz jakieś filmiki. Trzeba to ostrożnie i z głową robić, ale ja nie zdejmuję żadnego nadkola, tylko reflektor.

Trzeba mieć małą nasadkę i to chyba w tym najważniejsze. Jak się wprawisz, to zajmuje 10min

Odpinaj też spinkę z przewodem, która zasłania nakrętkę obejmy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Co oprócz oleju i filtra potrzeba do samodzielnej wymiany? Podkładka pod korek? Jakieś specjalne klucze? Mam komplet nasadek Yato. Jeżdżę od początku na: Elf 900 sxr 5w40

Dzisiejsza cena wymiany oleju wraz z materiałem ASO - 692 zł brutto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładkę pod korek oczywiście warto kupić nową i jeszcze przyda się klucz kwadratowy 8mm do korka oleju, ewentualnie ja wziąłem odpowiednią śrubę i zeszlifowałem koniec gwintu żeby mieć kwadrat 8mm. Warto przed spuszczeniem oleju poluzować filtr oleju żeby w razie trudności z jego odkręceniem nie zostać ze starym filtrem i bez oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!