Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jackowskipatryk

Megane II phII Przeróbka świateł H7 soczewki na xenon

Recommended Posts

Witam z racji tego że światełka słabo świecą mam zamiar założyć w soczewki Xenon. Moje pytanie dotyczy tego czy  kable i przetwornice da się włożyć do lampy czy muszą być na zewnątrz? Bo wtedy trzeba wiercić dziury w zaślepka h lamp i uszczelniać.

Masz wypalone odbłyśniki i taka rzeźba na niewiele się zda.Wyjmij soczewkę i wyślij do napylenia odbłyśnik, możesz wysłać całą soczewkę poradzą sobie, niedawno było 90zł od sztuki,a światła świecą jak w nowym aucie.

@krzychu73 nie jest to takie łatwe (może kwestia dokładnego modelu lampy). Jak byłem u forumowego kolegi @peugeot206.88 na regeneracji odbłyśników to aby wyjąć odbłyśnik to trzeba albo rozkleić lampę, albo rozciąć plastik i później go pospawać. 

Napisano (edytowany)

Nie robiłem w m2, regenerowałem odbłyśniki w ksenonach w a6 i soczewki wyszły tyłem,także było bez problemu ale możesz mi wierzyć że jeśli założysz żarniki ksenonowe do wypalonej soczewki to nic nie da.Jeśli w m2 nie wychodzi tyłem to albo rozklejasz lampę albo kupujesz nowe lampy inne wyjścia to wyrzucenie kasy.Lampę możesz rozkleić za pomocą opalarki szpachelek lub śrubokrętów i jak robiłem to 1 raz to zajeło mi godzinkę ze sklejeniem.Trzeba mieć masę butylenową do sklejenia, dostępna w tubie albo z metra.

Edytowano przez krzychu73

Też polecam regenerację a nie zamianę na xenon. Jeżeli odbłyśnik jest wypalony to tylko regeneracja bo światło nie ma się gdzie odbijać światło. U mnie po środku snopu światła była czarna dziura. Pobocze było dobrze doświetlone, kilka metrów przed pojazdem również, ale odległość 80-100 m to czarna dziura.

Firmy zajmujące się tym rozcinają obudowę od tyłu i wyciągają całą soczewkę. Po wymianie odbłyśników spawają obudowę lampy.

Podobno xenony szybciej wypalają odbłyśniki.

O, znalazłem zdjęcie.

Po lewej wypalona soczewka, a po prawej po regeneracji (chromowaniu).

20190517_085812.thumb.jpg.9204c0e85d5d36f9e1e56b06aff52885.jpg

Nie zdążyłem przetestować w trakcie jazdy, ale na postoju była spora różnica. :) 

Tak wyglądała soczewka mimo, że auto jeździło głównie na dziennych.

Dzięki koledzy zajrzałem do tych wspaniałych świateł i dałem dupy jak zmieniałem żarówkę założyłem ją blaszką w dół zamiast 45 stopni od dołu. Teraz zdjąłem koło przyjrzałem się i jest ok . Tak że dziękuję za zainteresowanie tematem

Bywa i tak, nawet najlepszym się zdarza :)

Dobrze, że sprawdziłeś i znalazłeś co jest nie tak <ok>