Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ov3rheat

Megane III phIII Pomoc w doborze instalacji do Megane 3 1.6 110 KM

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam serdecznie

Panowie chciałbym wrzucić do swojej Megane 3 Grandtour 1.6 110 KM 2015 instalację gazową. Przebieg 130 000.

Mi polecano do tego auta Stag Qbox PLUS, co myślicie?

Możecie polecić jakiś sprawdzony sterownik do tego auta? Może jakiegoś dobrego gazownika na terenie Warszawy?

Może macie jakieś opinie na temat http://www.alltop.pl/ w Warszawie?

Będę wdzięczny za pomoc i opinię

Pozdrawiam

Edytowano przez ov3rheat

Nie wiem czy rozczytasz, Ja mam zamontowane takie graty zrobione 60kkm na tej instalacji, tankuje na przeróżnych stacjach, nie przywiązuje się do jednej. Zero problemów filtry co 10/15kkm wymieniam.

IMG_3668.jpg

Polecam Qbox plus, reduktor KME, wtryski Barracuda i obowiązkowo filtr Alex Ultra 360.

Montaż: kolektor aluminiowy wiercony na stole, wtryski pionowo na równych wężykach. Wąż do gazu Parkera, Semperit na wodzie.

Mam taki zestaw w MII z tym silnikiem. Można pomyśleć też o sterowniku KME czy Optima.

Mam prawie taki sam zestaw, Z tym że mam sterownik LPG Tech 224. Przejechane na gazie 130 tys.km. i oprócz wymiany filtrów bez bezawaryjnie.

Dziś dostałem propozycję od gazownika alltop

Polecam zestaw:
elektronika Stag QBOX Plus
reduktor Stag  R02 150
wtryskiwacze AC W02/W03

możemy założyć Panu filtr odstojnikowy Stag, ma takie same właściwości jak Alex Ultra- tu rzeczywiście jest sens montażu takiego filtra.
zbiornik w miejsce koła zapasowego
wlew pod klapką paliwa.
Na całość otrzymuje Pan 2-letnią gwarancję, bez  w sieci Autoryzowanych Serwisów Stag.

3000 zł

Co myślicie?

Gdyby model filtra nie był ważny to bym nie pisał - porównaj budowę.

Wtryski Staga mają swoje plusy, ale trzeba pamiętać że mają minusy. Są tańsze, nie tak szybkie.

Ja preferuję zewnętrzny zespół filtra fazy ciekłej z elektrozaworem a nie zintegrowany.

• Like 1

Napisano (edytowany)

Ok filtr już dogadałem.

Co do wtrysków to gazownik zapewnia że te W03 wcale jakoś podobno nie odbiegają szybkością. Podkreśla że warto zamontować komplet stag + filtr Alex Ultra żeby mieć tą ogólnopolską gwarancję firmy STAG

Edytowano przez ov3rheat

Napisano (edytowany)

Wrzuć zapytanie czy taki zestaw jest dobry na  https://lpg-forum.pl// tam inni gazownicy

ci powiedzą co o tym sądzić.

Edytowano przez Tomek65

Dnia 13.11.2020 o 21:07, szwagier24a napisał:

Polecam Qbox plus, reduktor KME, wtryski Barracuda i obowiązkowo filtr Alex Ultra 360.

Montaż:

-  kolektor aluminiowy wiercony na stole,

-  wtryski pionowo na równych wężykach.

- Wąż do gazu Parkera,

-  Semperit na wodzie.

Bardzo dobre rozwiązanie

Napisano (edytowany)

Widziałem że dałeś post na forum lpg.  Tam napisałeś,że jesteś z Warszawy. Jedź do Auto-wojowników  do Otwocka. Są jedni z najlepszych, może trochę drożsi, ale są solidni,. ja u nich montowałem, i przejeżdżając 130 tys na gazie, zero problemów tylko wymiana filtrów. na forum LPG jest pod nickiem Chalski, lub Nikoś.

Edytowano przez Tomek65
  • Like 1