Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zestaw bose do HB


Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie.

Mam nagłośnienie chyba zwykłe. 4 głosniki w drzwiach plus 2 gwizdki i jeden centralny.

zastanawiam się nad zestawem BOSE.

 

link:

https://www.otomoto.pl/oferta/zestaw-glosnikow-bose-wzmacniacz-renault-megane-iv-ID6Dm39W.html?

 

ktoś przerabiał taki temat? jak z wiązką ? okablowaniem jest inna niż w zwykłej wersji? Jest to do zrobienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to technicznie zrobić, ale wiem, że jakość tego zestawu będzie proporcjonalna do tejże ceny. Jak chcesz mieć coś, co będzie jakieś akceptowalne minimum spełniać, to trzeba podjechać do salonów nagłaśniania aut. Na pewno w okolicy znajdziesz coś renomowanego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lekko tu nie ma, z piasku bata nie ukręcisz. Jak jesteś z Warszawy lub okolic polecam tę firmę: www.barieradzwieku.pl  Niestety, jak masz wymagania audiofilskie to cena sprzętu z pewnością sporo przekroczy cenę nowego samochodu. Takie zestawy spokojnie przekraczają 100 000zł. Natomiast jeżeli wystarczy Ci coś, co nie będzie wkurzać uszu, to w 10 000zł się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał, że BOSE w Megane IV gra dużo lepiej niż ten zestaw standardowy.

 

@omega wyskoczyłeś z tą firmą - kolega pokazuje zestaw za 750,-, a Ty mu proponujesz firmę co robi profesjonalne car audio za kilkadziesiąt, a nawet setki tysięcy złotych. Przypuszczam, że jakby @Mausus chciał wydać min.10 tyś pln, to by takiego zestawu nie wklejał i szybko by znalazł firmę car-audio.

 

@Mausus jak już chcesz w małych pieniądzach poprawić system audio w MIV to szukaj dedykowanego zestawu Focala - gra naprawdę bardzo ładnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak chce się mieć księżniczkę za żonę to trzeba gruby portfel mieć :) Może masz rację, że trochę przesadziłem, chociaż 30 lat temu do Poloneza zakładali mi sprzęt, jeszcze we dwóch w Warszawie na Bokserskiej zaczynali, ogarnięci to oni są, na początku udało im się wejść do Hondy i Mitsubishi i tam w nowych samochodach na życzenie klienta zakładali lepsze audio. Dziś jak widać zostali potentatami w branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.. zgadza się. nie chce inwestować w auto dużych pieniędzy. zakałdałem , że jak mam podstawowy sprzet to wiązka jest ta sama i można podłaczyć np. taki zestaw Bose. Ma on głosnik w bagazniku więc  musi nieco lepiej grać. Ale nie jestem audiofilem.  Po prostu myslałem, ze da się to niedużym kosztem rozbudować :).  Pomyslę o tym Focalu.  ktoś już przerabiał taki zestaw? było coś na forum o takiej zmianie?

:lapka:

REGULAMIN forum się kłania pkt 5 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Megane IV ale w III trzeba było mieć odpowiednie radio, które miało sygnał niskosygnałowy idący do wzmacniacza. Robiłem swap, udało się, ale wzmacniacz był z wtyczkami, bo bez tego średnio wszystko się łączy.

Przypuszczam, że jeśli dostaniesz radio od tego zestawu i wiązkę to sobie poradzisz. Bez.. lepiej nie ruszaj bo nie masz rozpiski sygnałów idących do i z wzmacniacza

Z tym graniem duużo lepiej też bym nie przesadzał, mam Arkamysa... i w porowaniu do BOSE gra może trochę słabiej, ale w BOSE nie masz ustawien basów itd.. W Arkmysie ustawiasz tony średnie, niskie i średnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyłem u siebie temat. Miałem najtańszy z możliwych zestawów fabrycznych w swoim Megane IV. Wymieniłem na dedykowany zestaw Focal ze wzmacniaczem i SUB. Krótko mówiąc pomiędzy fabrycznym a nowym przepaść w jakości (zwłaszcza niskie pasmo).

Niestety wąskim gardłem jest fabryczne radio, ale tu już nie chciałem ładować pieniędzy w wymianę.

Słuchałem natomiast auta z Arkamys już po wymianie u siebie zestawu i było miłe zaskoczenie bo grało to już nie najgorzej.

Co do Bose to ja nie miałem okazji słuchać, ale sprzedawca w salonie słuchając mój zestaw Focal stwierdził, że dla niego lepsza jakość niż z BOSE.

Przy wyminie roboty jest sporo - boczki drzwi i instalacja suba w bagażniku to pikuś. Do podłączenia się w fabryczne radio potrzeba zdemontować część konsoli centralnej/deski rozdzielczej. Dobry serwis caraudio ogarnie całość w jednym dniu. Jeśli nie masz garażu i nie robiłeś wcześniej takich robót to nie polecam samemu tego robić.

Zestaw Focala ma komplet kabli i przejsciówek do wpięcia w istniejące wiązki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!