Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co można zmienić w M III/SC III programem Ddt4all - Ecutweker


Rekomendowane odpowiedzi

Kol. @aniewa. Zrobiłem test i raczej nie mam opcji dogrzewu. Dlaczego? Ano dlatego, że podczas testowania przekaźników grzałek  otrzymuję odpowiedź " RESPOSE 0:705A01 oraz RESPONSE 0:705A11 ale nie słychać kliknięcia przekaźnika. Dla porównania zrobiłem test ogrzewania tylnej szyby i wraz z komunikatem RESPONSE .... słychać przekaźnik.

Jak sądzisz faktycznie może ich fizycznie nie być czy też coś źle skonfigurowałem w DDT4ALL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by meganka z silnikiem benzynowym miało dogrzewanie kabiny. Zdejmij osłonkę obok pedału gazu i sprawdź czy fizycznie jest wtyczka do zasilania grzałek czy tylko miejsce na wycięcie otworu dla grzejnika. Jak chcesz to podaj na PW vin samochodu, może uda się ustalić czy są grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maniek1111 napisał:

Które bezpieczniki zabezpieczają grzałki? 

Może źle szukasz. Na zdjęciu czarna skrzyneczka oznaczona jako 777 znajduje się za akumulatorem. Tam są między innymi dwa duże bezpieczniki ogrzewania kabiny. Dostęp dosyć utrudniony.

 

moduły pod maską.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czemu konfiguracja radia się nie zapisuje przez ECU Tweaker? Zmianilem radio płaskie z małym alfanumerycznym wyświetlaczem na radio z polifta z portem USB na radiu. Zmieniłem też wyświetlacz. Radio prawdopodobnie pracowało z nawigacją,bo nie ma w nim ustawień godziny. Zrobiłem adapter pod CAN2, program skanuje szynę i odczytuje,ale nie mogę nic zapisać.

Screenshot_2022-11-09-20-37-55-263_org.quark.dr.canapp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o pomoc we włączeniu podpowiadacza zmiany biegów w Renault Fluence 2012 rok. Wyłączyłem to w jakiś sposób i teraz nie mogę do tego wrócić. Tak poza tym można jeszcze coś ciekawego można odblokować w tym aucie?

Edytowane przez nicolaifr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2021 o 14:03, aniewa napisał:

Wskazówki zmiany biegów wyłączasz w ecu licznika. Wyłączasz dwie funkcje oznaczone:

SANS GESTION FREESHIFT

SANS AFFICHAGE FREESHIFT

Szukaj takich funkcji w ecu licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, 

Mój pierwszy post i to z grubej rury do użytkownika Aniewa do tego trochę w temacie, trochę off, ale czytając odpowiedzi na pytania ludzi zapewne wiedza jest konkretna. 

Pytanie.

Czy w konfiguracji ecu+uch z Clio 2 ph2 sport damy radę wyłączyć komunikację z modułem poduszek, który nie jest wpięty w obwód i wali kontrolką? 

Opis sytuacyjny.

Jest kangoo 1 z działającymi poduszkami po starych liniach, nie po can z przeszczepionym silnikiem, ecu i uch oraz zegarem. Niestety ze względu na brak komunikacji z komputerem od poduszek clio świeci mi na desce airbag i servis. 

Zauważyłem w ddt4all, że w module komfortu jest wpis o komunikacji z modułem airbag. 

I tu wracamy do postawionego pytania, czy da się z nim wyłączyć komunikację by zgasła ta kontrolka na desce i nie zbrickowal się komputer? 

Pozdrawiam Paweł. 

PS jeśli temat jest z serii drażliwych to proszę o kontakt na pw jeśli jest taka możliwość bo ja nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co chodzi, możesz podać jakie ecu modułu BCM/UCH jest w samochodzie. Jeżeli widzisz taki wpis i można go edytować to zmienisz. Prawdopodobnie jednak w tych rocznikach nie było możliwości konfiguracji UCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!