Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co można zmienić w M III/SC III programem Ddt4all - Ecutweker


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamontowane, tylko chciałem jakoś na własnej skórze się przekonać, czy np szybciej będzie ciepło w aucie, czy szybciej się silnik będzie grzał??? 

Przekaźniki cykają, światełka przygasają. Ona grzeje płyn, czy nawiewy dogrzewa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lizuk napisał:

Ona grzeje płyn czy nawiewy dogrzewa?

Trochę wysiłku ze swojej strony, dziesiątki razy pisane na forum o dodatkowym ogrzewaniu kabiny.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla modułu UCH dostępne funkcje w pliku poniżej. Dla innych modułów większość funkcji jest już opisana między innymi w tym temacie. Po podłączeniu elma i przeskanowaniu samochodu dowiesz się jakie ecu podzespołów masz w swoim pojeździe. Między innymi dowiesz się jakie masz ecu UCH i licznika, tam jest najwięcej opcji konfiguracji.

funkcje UCH ang.docx

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 08:02, aniewa napisał:

Pamiętaj, że nie zmienisz tylko jednej opcji bo domyślnie wszystko się zeruje. W ekranie konfiguracji zaznaczasz na  1 Activation wszystkie potrzebna opcje.

 

Proszę to bardziej wyjaśnić, gdzie dokładnie jest to ustawienie.

  

W dniu 26.01.2023 o 17:53, aniewa napisał:

W przypadku programu ddt4al dni zmieniasz tak samo jak kilometry. Są cztery rubryki, w dwóch zmieniasz km i w kolejnych dwóch dni. 

 

Proszę o pokazanie tego na zrzutach ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, monkahead napisał:

Proszę to bardziej wyjaśnić, gdzie dokładnie jest to ustawienie.

Czytaj dokładnie, tam wyraźnie napisane i pogrubione "W module DDCM".  Podłącz elma do samochodu, przeskanuj jakie masz moduły i będziesz miał jako taką wiedzę o czym pisze się w tym dziale. 

W pliku RAR w linku poniżej screny z niektórych ustawień.

Zmiana ustawień w modułach M III/SC III za pomocą programu DDT4all lub Ecutweaker. - Poradniki - Tutoriale - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za screeny.

Pytanie dot. automatycznego ryglowania bagażnika, bo obecnie działa to tak:

- na karcie naciskam przycisk "otwórz pokrywę bagażnika" (tylko zamek, bez żadnego odskakiwania klapy)

- bagażnik zostaje odryglowany

- otwieram klapę bagażnika >> wyjmuję coś z bagażnika >> zamykam klapę

- zamek nie rygluje się ponownie automatycznie, nawet po upływie 1-2 minut, trzeba ponownie zaryglować bagażnik przyciskając przycisk na karcie

Czy w wersji Dynamic, bez HF, da się zaprogramować auto ryglowanie zamka bagażnika, po zamknięciu klapy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, monkahead napisał:

czy w wersji Dynamic, bez HF, da się zaprogramować auto ryglowanie zamka bagażnika, po zamknięciu klapy?

Nie da się. Każde użycie pilota wymusza ręczne zamykanie pilotem. Można odblokować zamki pilotem ale ponownie zablokują się automatycznie tylko wówczas gdy nie otworzysz żadnych drzwi lub pokrywy bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Programem Ddt4all tego nie zrobisz, potrzebny odpowiedni interfejs i oprogramowanie. Koszt zakupu przewyższy cenę dorobienia karty u specjalisty. Przy przypisywaniu nowych kart stara jest automatycznie kasowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewahmm renolink widziałem za 200 zł u chińczyka ale skoro on jest tylko do karty i nic nim nie zrobię więcej to lipa w ciul. Jaki kabel polecasz do ddt4all bo chyba nim najwięcej można zdziałać?

I w moim mieście koszt dorobienia karty z programowaniem to koszt 500/600 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kabel do renolinka za 160 kartę od chinczyka za 80. Kabel odsprzedałem bez straty. Więc te ceny 400/500 to przesada ( karty chinskie).

 

Lecz w temacie ecutweker  zadam pytanie. Gdzie mogę sprawdzić przebieg w skrzyni edc? megane IV.

 

Edytowane przez lufa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!