Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co można zmienić w M III/SC III programem Ddt4all - Ecutweker


Rekomendowane odpowiedzi

@aniewanie doczytałem się dokładnie co i jak z tym ustawieniem, aby w navi wyświetlać info radiowe. Pomożesz? Plizz. Kiedyś znalazłem taki fajny temat wraz ze zdjęciami, a teraz nie umiem go znaleźć. Napisz proszę jak to zrobić i jak przerobić obd, aby to poszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby połączyć się z ekranem nawigacji wymagana jest specjalna przejściówka do can multimedia renault, wielokrotnie opisywana na forum. Aktywacja zaznaczona na screnie z programu ddt4all. 

1535620538_Zrzutekranu2023-01-31190905.thumb.jpg.5bd711ade3f831a3fdfc6795a18c51f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewaa dziękuję za info. Czy jeśli mam ten kabel https://allegro.pl/oferta/interfejs-renault-dacia-can-clip-elm327-ftdi-12877397182

To nie muszę mieć przejściówki, a wystarczy, że przełączę przelacznik?? Jeśli tak, to jak sprawdzić w której pozycji jest na high, a w której na low? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ten przełącznik dokładnie zmienia. Podłącz do samochodu i spróbuj połączyć się z radiem. Jeżeli odczyta np. VIN samochodu w radiu to będzie ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło, udało mi się zakodować info o radiu w nawigacji. Także, ten elm działa w trybie LOW oraz w trybie HIGH po przełączeniu przełącznika.

 

Dziękuję za info.

Edytowane przez lizuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, włóż interfejs do gniazda obd2, odpal ddt4all i wybierz "Audio" - R2 ....." i sprawdzaj w którym położeniu przełącznika będzie połączenie z radiem. Ewentualnie kliknij w lupę by wyszukać sterowniki samochodu. W jednym położeniu przełącznika wykryje np. ABS, UCH, wtrysk itp. a w drugim położeniu powinno wykryć R2_08, NFA, CBOX. Jeżeli nie wykryje radia i nawigacji to potrzebna będzie przejściówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, aniewa napisał:

Normalnie, włóż interfejs do gniazda obd2, od...

Tak jak pisałem post wcześniej ogarnąłem, przełącznik działa.

 

@aniewa pozostaje kwestia grzałek...

W module HVAC-> Careg v3 nie przechodzi zapisywanie, więc nie działają grzałki. Pytanie dlaczego nie chce zapisać? Mam climatronic, rocznik 2013.

 

P. S. Zapis w module UHC przeszedł bez problemu. 

Edytowane przez lizuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roczniku 2013 masz inny model sterownika klimatyzacji, podałem ścieżkę dla przykładowego modułu klimatronika. Powinieneś mieć tak jak na screnie z programu.

992327387_Zrzutekranu2023-02-01081857.thumb.jpg.3419a50993c993d44283c02482129f36.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłu czemu nie zapisuje. Pamiętaj tylko, że panel klimatyzacji musi być włączony. Dodam tylko, że u mnie też są problemy z odczytem danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel klimy mam włączony, ale sama klima jest na off, spróbuję dać ją na ON i zobaczymy. A może powininem odpalić samochód?

 

@aniewaa czy w GS3 da się wyłączyć komunikaty odnośnie pasów z tyłu oraz uruchomić doświetlanie zakrętów poprzez halogeny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa niestety nie daje się zapisać parametru PTC i raz dostaję info, że NO DATA, a raz, że Not cofigurated. Jakieś pomysły?? Bardzo chciałbym to aktywowac :)

 

@aniewa udało się w końcu zakodować poprzez megane 3, jak teraz mogę zobaczyć działanie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co chcesz sprawdzić, jeżeli działanie grzałek to musisz je mieć zamontowane w samochodzie. W programie pyclip lub pyren sprawdzisz działanie samych przekaźników. 

Sprawdzasz w module UCH wchodząc w AC Executing test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!