Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spryskiwacze przedniej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie problem, że słabo spryskuje mi przednią szybę.. Jak włączę spryskiwacz to owszem woda leci w 3 miejsca ale tak od niechcenia jak by zaraz miała się skończyć.

W innym aucie jak puszczę dawkę tona połowę szyby aż taka mgiełka się pojawia. Czy w Megance 4 tak to powinno wyglądać??

Ktoś miał już podobny problem? Sprawdziłem wężyki nic nie jest skręcone ani zagięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie problemem nie jest pompka spryskiwacza tylko inteligenty alternator. Spróbuj włączyć spryskiwacz w trakcie hamowania silnikiem.

W mojej M3 jest bardzo duża różnica w "sile" strumienia ze spryskiwacza.

Przy hamowaniu silnikiem napięcie w instalacji dochodzi do 14 - 14,5V, w czasie jazdy trochę przekracza 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mausus ano ma ta ekologia nawet do takiej pierdoły jak spryskiwanie szyby. Jakie byś nie założył dysze to i tak leje "jak by chciało a nie mogło", i powyżej 50km/h sika na wysokość 1/3 szyby. Jakby nie patrzeć du..a z przodu. 

Nigdy nie patrzyłem w taki sposób jak podał @jack3226 - może rzeczywiście tak to wygląda.

 

W imię ekologii ta pompka ma małą moc - no bo mniej energii do działania potrzebuje - co w ogólnym rozrachunku (na całe auto) pozwala zaoszczędzić 0,0002 l/100km czyli jakieś 0,2g/CO2. I zamiast wziąć się za coś innego to tu chcieli robić ekologię.

 

Po mojemu to trzeba by tą pompkę wymienić na mocniejszą i byłoby po problemie - ciekawe czy np. z Laguny II by nie pasowała - ale to trzeba by było sprawdzić jak wyglądają poszczególne pompki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2021 o 12:17, MarcinDe napisał:

@Mausus ano ma ta ekologia nawet do takiej pierdoły jak spryskiwanie szyby. Jakie byś nie założył dysze to i tak leje "jak by chciało a nie mogło", i powyżej 50km/h sika na wysokość 1/3 szyby. Jakby nie patrzeć du..a z przodu. 

Nigdy nie patrzyłem w taki sposób jak podał @jack3226 - może rzeczywiście tak to wygląda.

 

W imię ekologii ta pompka ma małą moc - no bo mniej energii do działania potrzebuje - co w ogólnym rozrachunku (na całe auto) pozwala zaoszczędzić 0,0002 l/100km czyli jakieś 0,2g/CO2. I zamiast wziąć się za coś innego to tu chcieli robić ekologię.

 

Po mojemu to trzeba by tą pompkę wymienić na mocniejszą i byłoby po problemie - ciekawe czy np. z Laguny II by nie pasowała - ale to trzeba by było sprawdzić jak wyglądają poszczególne pompki.

Dzięki za info.. problem niby błachy ale bo pmysł jak dla mnie zupełnie bez senu... powiedział bym , że u mnie dmucha przy wiekszej predkosci na 1/4 szyby..... trzeba by wyciagnąć pompkę i sprawdzić czy pasuje z innego modelu....

a na marginesie przyszły mrozy i zupełnie mi przestała działąć !!! płyn wlewałem już zimowy... może za mało i zamarzło. generalnie włączam spryskiwacz i nic nie słychać.....

teraz pytanie bezpiecznik czy pompka??? wie ktoś gdzie tutaj się sprawdza bezpieczniki :D??

 

już znalalzłem... bezpiecznik w kabinie 10A. przepalił sie .

wszystko gra!!!  tzn. spryskuje jak za karę !! :)

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5 :!:

Przeczytaj przed wysłaniem co palce nastukały na klawiszach, popraw i dopiero wysyłaj na forum :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!