Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana z fabrycznych 15" na 17"


neetsprings

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od dwóch tygodni cieszę się meganką 2016 w wersji grandtour, 1.5 dCi 95km. Niestety stoi na odbierających jej wiele uroku fabrycznych stalówkach 15 cali. Pomyślałem o zmianie na 17 i tutaj mam pytanie, czy konkretne felgi:

 

1. 62# Alufelgi 5x114,3 r17 RENAULT NOWE! Megane Kadjar Scenic fluence Kock • OLX.pl

2. https://allegro.pl/oferta/felgi-17-renault-megane-iii-2008-2013-oryginalne-9004350811

 

wejdą bez problemu? wiem że liczy się wartość ET, podpatrzyłem kilka kalkulatorów i wychodzi na to, że przy szerszej feldze (te 17 maja 7 cali podczas gdy fabrycznie ma 6.5) felga z linku 1 (ET 43 - tak jak fabrycznie) będzie wystawać po 6.3 mm z obu stron, a felga z linku 2 schowa się bodajże 12mm do środka (ET 49). Posiłkuję się też stroną: Renault Megane 2016 Rozstaw śrub (rozmiarfelgi.pl). Opony mam zamiar założyć 205/50, z tego co czytałem to do tego silnika 225/45 raczej bez sensu, chyba że ktoś ma inne doświadczenia?

 

pozdrawiam,

Łukasz

 

 

 

 

Edytowane przez neetsprings
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by było dać 225/45/17 8" et 43 ale trzeba sprawdzić luz błotnika. Jak chcesz się do tego przyłożyć skorzystaj z innego kalkulatora, bardziej zaawansowanego - Kalkulator. Jak koła chowają Ci się w nadkolach to można wyciągnąć dystansem, ale jak chcesz zmienić wygląd felg to od razu tak dobierz parametry, żeby nie obcierało o błotnik i nie rozcięło ci opony, a zarazem nie wyglądały jak od malucha :)

Edytowane przez zephir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając średnicę kół a zwłaszcza średnicę toczoną, warto wprowadzić korektę do ustawień licznika aby prawidłowo pokazywał prędkość, coby nie było niespodzianki przy fotoradarze.

W MII jest taka nastawa. Sprawdzał ktoś jak wygląda sprawa w MIII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam. Ktoś może ma założone takie felgi w Megane III? Jak one się sprawują czy są podatne na skrzywienia? Czy ewentualnie trzeba jakieś dokupić nowe śruby do montażu tych felg? I jaki najlepiej będzie założyć rozmiar opon 205/50 czy 225/45? 

Wersja nadwozia HB silnik 1.6 110 koni

Felgi-17-5x114-3-Renault-154-Odsadzenie-ET-43.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze, śruby musisz dopasować do gniazda w feldze, każda wulkanizacja ci powie co i jak.

co do skrzywień felgi :) to nie ma opcji przy takim balonie 205/50/17… chyba że felga z chińskiej stali. 
 

ja od roku jeżdżę na 245/30/19 i nie mam żadnych problemów ani latem ani zimą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sarna1 napisał:

Będzie dobrze, śruby musisz dopasować do gniazda w feldze, każda wulkanizacja ci powie co i jak.

co do skrzywień felgi :) to nie ma opcji przy takim balonie 205/50/17… chyba że felga z chińskiej stali. 

Czyli najlepszy rozmiar według Ciebie 205/50 ? 

A i własnie tylko jaki najlepiej przy tym rozmiarze indeks nośności 89 czy 93? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!