Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejna większa kasa "zainwestowana". Sprzęgło wymienione. Co warto zaznaczyć? Kupujcie dwumasowe sprzęgła firmy SACHS dlatego, że koło zamachowe jest to samo co LUK (w zasadzie nabite logo LUK a naklejka SACHS) a docisk wydaje się lepszej jakości i cena jest ciut niższa. Na pewno ma lepiej zrobioną sprężynę (tzw. słoneczko), która jest podzielona dużo gęściej niż LUK'a. Zużycie mojego nie było jakieś duże, tarcza bardzo mało, docisk troszkę więcej a dwumas najwięcej, ale bez tragedii. Przy okazji wymieniłem wszystkie cztery uszczelniacze, czyli wału korbowego, wałka sprzęgłowego i obu półosi. Kolejny raz zmiana łożyska podpory półosi. Poszła też nowa poduszka dolna silnika. Olej do skrzyni świeży. Nie ma tam żadnego łożyska prowadzącego wałka sprzęgłowego w wale korbowym. Po prostu wałek jest włożony w gniazdo i tyle. Odpowietrzenie tegoż to także wyższa matematyka jest, ale jak się wie to spoko. Mam prośbę, tam od spodu skrzynki akumulatora idzie jakaś rurka co ma odprowadzać huk wie co. Wodę?? Zrobi mi ktoś fotkę jak ona idzie i zbliżenie na mocowanie jej? Z góry dziękuję.

sprzeglo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z tą rurką miałem zagwozdkę ale jej koniec umieściłem gdzieś przy lewym nadkolu. Po co ta rurka? Może i na opary bo od góry jest założona dosyć szczelna osłona. Sam wymieniałeś sprzęgło? Pedał sprzęgła dużo lżej pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "chopy" @aniewa nie no co Ty, aż takim desperatem nie jestem. 6h uczciwie we dwóch robili, byłem przy tym, ale dwa razy musiałem jechać do Inter Cars, bo nie wszystko kupiłem. Po demontażu półosi ooo łożysko podpory słabe, no to jadę, wróciłem, jedź z powrotem bo poduszka dolna słaba. Jeszcze jutro muszę podjechać na ustawienie kierownicy, bo się trochę przesunęła (korekta na drążkach metodą na sznurek :), bez podłączania urządzenia, choć mają dobre). Tak, pedał sprzęgła chodzi x3 lżej, ale też sprzęgło bierze bliżej od podłogi. A ktoś jeszcze ma w miarę oryginalny samochód co by fotkę zrobić? (gównie mocowania go za pomocą tego plastikowego ustrojstwa)

ps. jeszcze wymieniłem gumy drążka stabilizatora. Proponuję w razie co w nie się zaopatrzyć, bo zwalane są całe "sanki" a tylko wtedy jest do nich dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aniewa napisał:

Też z tą rurką miałem zagwozdkę ale jej koniec umieściłem gdzieś przy lewym nadkolu.

Ale @aniewa masz słabą pamięć :) . Jakieś 11 lat temu pisałeś już o tym:

https://megane.com.pl/topic/27293-rurka-przy-akumulatorze/?do=findComment&comment=216857

5 godzin temu, omega napisał:

jakaś rurka co ma odprowadzać huk wie co.

Ta rurka powinna być zamocowana do akumulatora - jeśli technologia wykonania baterii - przewiduje jego odpowietrzanie. (Patrz link powyżej).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o innej rurce i dotyczyło M II. W M III jest inaczej bo z dna podstawy akumulatora jest wyprowadzona gruba rurka i prowadzi gdzieś w okolice nadkola. Pewnie jej zadanie jest podobne jak tej wpinanej do akumulatora. Szacunek za znalezienie mojego postu sprzed kilkunastu lat.<ok>

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!