Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Znikający płyn chłodniczy


waco1811

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.02.2021 o 20:07, krzychu73 napisał:

Chyba że się wychlapie, bo samo odparowanie przez rozszczelniony korek jest minimalnie.Układ chłodzenia pracujący w nadciśnieniu jest bardziej wydajny ,znaczenie 

może to mieć przy dużym obciążeniu w niesprzyjających warunkach, a w normalnym użytkowaniu nic się złego nie dzieje, pracuje tak samo jak w autach bez korka z zaworem ciśnieniowym np. starsze japończyki. Niektórzy stosują taki trik przy niewielkiej nieszczelności upg.

A jak taki układ zachowuje się po zalaniu układu płynem, który nie wytwarza nadciśnienia?

Z czego wynika większa wydajność układu chłodzenia pracującego w nadciśnieniu?

Na plus widzę tylko łatwość ewentualnego odpowietrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w użyciu nie ma takiego płynu co by się nie rozszerzał ,także nadciśnienie będzie.Co do wydajności to podejrzewam że może być lepszy przepływ, ale nie zagłębiałem się w to ,bo po co, jeśli producent przewidział że ma być nadciśnienie to niech będzie.

Waco ile Ci ubywa płynu na tysiąc km i czy płyn jest czysty ,klarowny?

Edytowane przez krzychu73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waco1811 są dostępne na rynku dodatki do płynu chłodzącego zawierające barwnik z uv, Wtedy bardzo łatwo z pomocą lampy uv zlokalizujesz wyciek płynu, oczywiście jeżeli to wyciek na zewnątrz układu.

Jak duży jest ten wyciek, ile ubywa płynu? A może zastosować dobry uszczelniacz chemiczny układu, na uszczelkę głowicy i samą głowicę oczywiście nie pomogą.

Krzychu73 są na rynku takie płyny. Są to płyny, które, nie wdając się w szczegóły, nie zawierają w składzie wody. Tak oczywiście każda ciecz posiada rozszerzalność cieplną, tylko te mieszaniny o których piszę mają ten parametr praktycznie pomijalny. Węże w układzie zalanym takim płynem są miękkie.

Dodatkowo płyny te mają bardzo wysoką temperaturę wrzenia, dzięki temu w stresie silnika nie powstają pęcherzyki gazów, które znaczne pogarszają odbieranie ciepła i destabilizują pracę układu.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzychu73 napisał:

Raczej w użyciu nie ma takiego płynu co by się nie rozszerzał ,także nadciśnienie będzie.Co do wydajności to podejrzewam że może być lepszy przepływ, ale nie zagłębiałem się w to ,bo po co, jeśli producent przewidział że ma być nadciśnienie to niech będzie.

Waco ile Ci ubywa płynu na tysiąc km i czy płyn jest czysty ,klarowny?

Zmieniłem korek i puki co nie zauważyłem, ubywania płynu, ale temperatura dalej skacze, nagrzeje się do 90 stopni, za chwilę spadnie i potem, na moment znowu 90 stopni, wymienię termostat, i czujnik i zobaczymy co potem, swoją drogą czy czujnik z firmy febi, będzie dobrym pomysłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prawdą to, ze firma VERNET dostarczała termostaty dla Reno na pierwszy montaż. Skąd masz taką informację? Możesz ujawnić źródło? VERNET jest stosunkowo tanim zamiennikiem, wątpię, żeby jakaś firma kupiła go pod OE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wdając się w szczegóły, "wiedzieć" to moja praca.

Trochę pokrętna logika, "tani zamiennik" firma nie kupuje na pierwszy montaż :) 

A Vernet nie jest tanim zamiennikiem, jest firmą produkująca komponenty kontroli temperatury od 1930 roku.

Dla porównania przytoczony tu Febi, to pakowacz nie producent, biorący towar gdzie taniej, czyli raz trafisz dobrze, raz będzie gorzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lelupi napisał:

Nie wdając się w szczegóły, "wiedzieć" to moja praca.

Trochę pokrętna logika, "tani zamiennik" firma nie kupuje na pierwszy montaż :) 

A Vernet nie jest tanim zamiennikiem, jest firmą produkująca komponenty kontroli temperatury od 1930 roku.

Dla porównania przytoczony tu Febi, to pakowacz nie producent, biorący towar gdzie taniej, czyli raz trafisz dobrze, raz będzie gorzej.

 

No właśnie zamawiam  termostat , z varneta, nie wiem jak czujnik Delphi czy też varneta wziąść. pytanie czy w, megane jest 1 czy 2 czujniki? 

Edytowane przez waco1811
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lelupi, VERNET powiem mocniej, to dla nie tylko tani zamiennik, ale zwyczajny badziew. Nie wiem ile tam Coca Coli dostajesz za jego reklamę, ale jak widać Twoja magia działa. Niech każdy kupuje co chce, ja tylko przedstawię dowód, czego wymaga forum. W załączniku ceny z Inter Cars VERNET i WAHLER które to są zamiennikami. Każdy zainteresowany może zweryfikować cenny, choćby na ALLEGRO. Są tam obie firmy i oba te termostaty.

termo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie termostat wymieniam niby dopiero jutro, ale dalej temp. ma duże wahania, mimo iż ustało na chwilę. Znowu chyba  ubywa płynu minimalnie a , wcześniej było z tydzień ok. Jak było już  ok, było ciśnienie po odkręceniu korka, i płyn szedł w górę wracał na swoje miejsce , dziś odkręcałem i nie było ciśnienia, co  można jeszcze sprawdzić? 

IMG_20210301_164046.jpg

Edytowane przez waco1811
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!