Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regulacja świateł bez elementu sterującego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wczoraj kupiłem Megane 4 w wersji GT i jako, że wracaliśmy już praktycznie nocą to zauważyłem, że światła świecą bardzo nisko, a w aucie nie ma elementu sterującego obok kierownicy. Tato to też ma Megankę w wersji GT Line i u niego światła świecą zdecydowanie dalej. Czy istnieje jakaś możliwość regulacji wysokości świateł w tym aucie? Boję się, że nie zauważę jakiegoś rowerzysty jadącego 20m przed autem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś, w jakimś temacie ktoś pisał, że pierwsze roczniki miały automatyczną regulację położenia reflektorów w zależności od obciążenia.

Ja mam 2018 i mam pokrętło.

Edytowane przez irishrover74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda lampa ma regulację, nawet automat musisz wstępnie wyregulować.

Obejrzyj sobie lampy na allegro i zobaczysz czym się reguluje - jest ręczna regulacja takim pokrętłem.

Gdzieś na forum jest temat tego dotyczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz tylko góra/dół. Uważaj, bo ten mechanizm jest dość delikatny, użyj klucza ampolowego. W środku, głębiej jest też nacięcie na śrubokręt krzyżakowy. Ja niestety regulację w lewym reflektorze rozwaliłem, bo zaczął on ciężko pracować i obrobiłem ten misterny mechanizm, także teraz żeby dokonać korekty, muszę wysunąć reflektor i klucz włożyć "od tyłu" Na szczęście nie trzeba tego często robić. Proponuję pominąć diagnostów i ustawić na tzw. ścianę. Mamy tam jak dobrze pamiętam wstępne obniżenie zapisane na reflektorze a później już doprecyzować ustawienie na jezdni w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z regulacją na stacji diagnostycznej bardzo mi pasuje. Zwłaszcza, że mam całkiem niedaleko. Sam bym jednak wolał tego nie robić, bo jednak często się spotyka na drogach auta, które chyba właśnie miały światła ustawiane przez właściciela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacob1342 napisał:

chyba właśnie miały światła ustawiane przez właściciela. 

Wszystko zależy od umiejętności właściciela :)

Osobiście sam też dokonywałem kiedyś ustawienia a że zaraz właśnie miałem przegląd to sam naciskałem na diagnostę, by dokładnie sprawdził. :) 

Potwierdził, że wszystko ze światłami OK, czyli, że są dobrze ustawione :) 

Możesz sam spróbować ustawić i pojechać na sprawdzenie. 

Ceni się ludzi, którzy dbają także o innych <ok> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!