Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Temat był już poruszany ale nie znalazłem odpowiedzi, może ktoś z kolegów miał podobny problem. Mianowicie posiadam Megane 3 pH 1 z klimatronikiem i tu jest mały problem przy temperaturze poniżej 17 st. z przodu z nawiewu wylot powietrza jest taki sam a powyżej tej temperatury po stronie pasażera leci słabiej i słychać czasem jakby coś trzeszczały. Nagrzewnica sprawdzona , filtr kabinowy wymieniony . Wyczuwalne są przedmuchy powietrza nad silniczkami sterującymi temperatura i ustawieniem klap. Może ktoś podsunie jakiś pomysł za co się najpierw wsiąść do sprawdzenia , bo nie uśmiecha mi się ściągać całej deski i wymieniać całego zespołu grzewczo chłodzącego.

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Lukasz81sc napisał:

jaki interfejs polecasz

Dowolny z chipem PIC18F25K80 i do tego PyRen lub DDT. W PyRenie chyba mi się położenie klap przewinęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamówiłem kabel Elm 327  v 1.5 ze str. Konek...... Nie chcę reklamować strony , jaki program polećicie do diagnostyki klimatronika żeby zobaczyć położenie klap. To jest dziwne po uruchomieniu silnika temp. ust. Na 22 st. I z momentem gdy auto się nagrzewa to po stronie pasażera zaczyna coraz wolniej wiać z nawiewów a i temperatura jest niższa niż po stronie kierowcy. A od strony kierowcy wieje normalnie ręce opadają najlepsze to jest w tym że takie anomalie zaczęły się po wymianie termostatu , dziwny zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś rozebrałem to co mogłem jeśli chodzi o siłę to problem rozwiązany a mianowicie winna była po stronie filtra kabinowego i tej plastikowej zaślepki . Zaślepka nie wskoczyła w swoje miejsce i były przedmuchy koło niej. A teraz chodzi mi o temperature jest różnica pomiędzy kierowcą a pasażerem w aucie posiadam klimatronika przy ustawionej temperaturze 22 st. wyczuwalna jest różnica po stronie pasażera wieje chłodniejsze . I teraz mam pytanie gdzie znajdują się czujniki temperatury. Silniczki pracują prawidłowo. Jakieś sugestię lub pomysł na ktoś z forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, aniewa napisał:

prawdopodobnie z częściowo zapchanej nagrzewnicy

Niekoniecznie.

Na forum laguny, przy klimatroniku, opisywali, że problem może leżeć w zacinających się klapkach sterujących nawiewami.

Od strony pasażera może się nie domykać ta odpowiedzialna za nadmuch zimnego powietrza.

Porada była taka, by dostać się do kostki sterującej i podłączać bezpośrednio napięcie (9-12V) na odpowiednie piny, by rozruszać klapkę.

Oczywiście trzeba to powtórzyć kilka razy, zmieniając polaryzację, by raz się zamykało a raz otwierało.

Powodem podobno jest smar, którego użyto (lata użytkowania i syf, też swoje robią) i dlatego z czasem potrafi się zaciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomysły sytuacja wygląda następująco jak silnik dostanie temperatury roboczej to jest 90 st. To z nawiewu leci identyczna temperatura z nawiewu.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Na chwilę obecną zamykam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie problem nie do koca rozwiązany bo grzeje równo obie strony gdy woda osiągnie 90 stopni. Powinno grzać równomiernie w całym zakresie temperatury pracy silnika :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa to twoim zdaniem gdzie leży problem termostat wymieniony , nowy filtr kabinowy - pamiętajcie klapka zasłaniająca musi dobrze dolegać wtedy nie będzie ubytku powietrza z okolic silniczków po stronie pasażera , nagrzewnica sprawdzona - drożna , silniczki sprawne ,kamerka inspekcyjna sprawdzałem żadnych uszkodzeń w tunelach i na klapach mieszalnika powietrza. Tak więc ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!