Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oryginalne ustawienia ddt4all, zacina się r-link 2 - Megane 4 Break


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, undercover20 napisał:

Problemem jest soft R-Linka, który nie posiada konfiguracji pod modele aut na liście wyświetlonej w DDT (a może ma tylko trzeba podać inne wartości do ramki z tą konfiguracją). I tutaj bardzo by pomógł log z DDT4ALL przed resetem, ponieważ konfiguracja z tej zakładki została odczytana i miałeś soft w wersji 3.3 oraz wyświetlał się obraz Megane 4 Kombi.

A jak bym powrócił do wersji 2.19.300 i ustawił na kombi bo wtedy się uda i wtedy bym Ci wysłał log, następnie powróciłbym do 2.17... i od razu 3.3 i wgrać parametry z 2.19.300??

Albo jeszcze inaczej zgrać parametry startowe z obecnej wersji i wklepać na 2.19.300?? 

Edytowane przez warek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do 2.19.300 niestety nic nie da, ponieważ już wcześniej pisałeś, że po aktualizacji do 2.19.300 i wgraniu domyślnej konfiguracji wyświetlała się odpowiednia grafika, a konfiguracja, która była za to odpowiada, jest nam znana.

Podrzuć jeszcze zrzut ekranu z zakładki Diagnosis -> Identification. Może uda mi się znaleźć odpowiedź w bazie REPROG jak dokonać prawidłowej konfiguracji modułu przy przejściu na wersję 3.x.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, undercover20 napisał:

Podrzuć jeszcze zrzut ekranu z zakładki Diagnosis -> Identification. Może uda mi się znaleźć odpowiedź w bazie REPROG jak dokonać prawidłowej konfiguracji modułu przy przejściu na wersję 3.x

A gdzie mam tego szukać ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w najnowszej bazie REPROG do CLIPa nie ma plików do konfiguracji Twojego R-Linka pod wersje softu nowsze niż 1.4. 

Tym samym nie mogę nic dla Ciebie zrobić.

 

Pozostaje znaleźć kogoś z Megane 4 Kombi, któremu udało się podnieść softa w R-Link do 3.x z prawidłowo wyświetlaną grafiką pojazdu i odczytać konfigurację auta w DDT4ALL. Chyba, że uda Ci się odzyskać starego loga z DDT4ALL to chętnie do niego zerknę i może dowiemy się czemu przed resetem R-Link wyświetlał prawidłowe dane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jak instaluję wersję 2.17x następnie 2.19x i na końcu wersję 3.3x to po zmianie parametrów na "KFB" to pokazuję się moja Meganka jednakże R-link strasznie wolno startuje średnio po 30-40 sekund.

 

W dniu 1.04.2021 o 19:56, undercover20 napisał:

Instalujesz i uruchamiasz. Wybierasz swojego ELM i klikasz Macro na dole okna. Następnie wybierasz podesłany przeze mnie plik po czym proces automatycznej konfiguracji modułu powinien zostać rozpoczęty.

Po zakończeniu tego etapu R-Link powinien przywrócony do domyślnej konfiguracji.

A dodam że jak są zainstalowane te trzy aktualizacje i uruchomię "Macro" Peren to obraz pokazuję się taki jaki powinien być. 

 

W dniu 3.04.2021 o 20:42, undercover20 napisał:

Niestety, w najnowszej bazie REPROG do CLIPa nie ma plików do konfiguracji Twojego R-Linka pod wersje softu nowsze niż 1.4. 

Tym samym nie mogę nic dla Ciebie zrobić.

A możesz wygenerować pliki do konfiguracji softu 1.4?? Ponieważ obecnie mogę tylko edytować "RadNov 1.4 to 2x. 

Pozostałe powyżej wywalają błędy. Może tutaj tkwi problem. 

Edytowane przez warek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A więc przełom po godzinach grzebania w sieci udało mi się przywrócić całkowitą funkcjonalność mojego R- Linka :D łącznie z grafiką w "multisence". 

Załączam linki i co zrobiłem. 

1.Pobrałem przerobiony plik R-Link 2.2.19.300 downgrade  i zainstalowałem w aucie, obniżyło mi wersję z 3.3.19.981

2.Odpaliłem program PyREN i przywróciłem ustawienia fabryczne "dzięki @undercover20 który wygenerował mi domyślne ustawienia po vinie, za co mu serdecznie dziękuję :) " odpaliłem zakładkę "macro" i użyłem pliku który wygenerował mi @ undercover20.

3.Zrestartowałem R-linka przytrzymując on/off przez 10 sekund, jednakże przycinał się dalej tak jak tego się spodziewałem, powróciły ustawienia fabryczne czyli:

- brak kamery cofania

- brak android auto

- brak wyświetlania filmu podczas jazdy 

4.Pobrałem R-Link 3.3.16.960 hasło "gill_ro", po instalacji dalej trochę przycinał, jednak ustawienia i mapy zostały zachowane oraz na czym mi najbardziej zależało kombi w "multisence". 

5.Pobrałem R-Link 3.3.16.980 i zainstalowałem. 

6.Kamerę cofania oraz AA aktywowałem w "Deweloper Mode", linie do kamery edytowałem w dd4all, reszty nie ruszałem. 

7.Zresetwoałem ponownie przytrzymując on/off przez 10 sekund, po uruchomieniu wszystkie funkcję działają, w "multisence" nareszcie jest moja megi :) 

Po zamknięciu auta i odczekania godziny otworzyłem auto i sprawdziłem w jakim tempie odpali R-link, na szczęście odpalił od razu :D a nie jak poprzednio po 30 sekundach. 

Reasumując wychodzi na  to że plik z instalacją R-link 3.3.16.980 musiał dograć jakiś brakujący plik. 

 

Temat uważam za zamknięty.

Dzięki za wszelką pomoc.  

Edytowane przez warek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodam, że kolega @undercover20 jest niedoścignionym mistrzem w dziedzinie ddt4all, pyren i pyclip. Całe szczęście, że po lekturze forum laguny lubi tu zajrzeć :-D.

@warek91 brawa za cierpliwość i doprowadzenie tematu do końca:applause:. Tematu nie zamykamy, będzie poradnikiem dla innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam podobny problem. R-link 2.2 zostal zaktualizowany do 3.3.16.961 i w multisense wyswietla sie Clio IV oraz szary obraz samochodu przy cofaniu.

Korzystajac z ddt4all i bazy RadNav 1.4 zmienilem vehicle type na KFB i teraz wyswietla sie Talisman.

Podejrzewam ze byc moze hw przyjmuje komende 9-bajtowa ale soft czyta ja jak 10-bajtowa.

Zrzut z ddt4all gdy wyswietlalo sie Clio IV:

11:14:22.045;712;222110;62 21 10 08 01 05 00 00 00 

i teraz jak wyswietla sie Talisman:

17:29:13.048;712;222110;62 21 10 00 04 01 00 00 00 

wartosci bajtu 6 jesli traktowac je jako vehicle type daly by: 05 = Clio IV, 01 = Talisman

Czy ktos spotkal sie z podobna sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dorregaray napisał:

@Dorregaray Sprawdź punkt po punkcie gdzie opisalem powyżej post, moim zdaniem jest źle dobrana rodzielczość i dla tego nie wyświetla poprawnego auta. Muszisz zrobić downupdate do wersji 2.2.19.300 i wyzej aż do wersji 3.3.16.980 może dogra brakujące grafiki 

 

 

Albo podeślę Ci plik 9 bajtowy i spróbuj wgrać go przez dd4all, jednak doda iż w moim przypadku okazał się fiaskiem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 1.04.2021 o 17:33, undercover20 napisał:

Jak chcesz to podaj mi VIN to wygeneruję Ci skrypt do uruchomienia w PyRen z domyślną konfiguracją Twojego R-Linka.

Czy mogę Cię prosić o przygotowanie skryptu pod mój vin ? Miałem wersję v7 podniesioną przez aso z v2 . Teraz mam nieoficjalne v9 . Czy wpłynie to na  wgranie skryptu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 1.04.2021 o 19:56, undercover20 napisał:

Darmowy program do diagnostyki Renault powstały na bazie CLIP.

 

Program najszybciej ogarniesz sobie szukając "pyren drive2 ru" w google.

Instalujesz i uruchamiasz. Wybierasz swojego ELM i klikasz Macro na dole okna. Następnie wybierasz podesłany przeze mnie plik po czym proces automatycznej konfiguracji modułu powinien zostać rozpoczęty.

Po zakończeniu tego etapu R-Link powinien przywrócony do domyślnej konfiguracji.

Megane_4_130_Tce_76.cmdNiedostępne

Hej a czy mógł byś  podesłać też mi taki plik do uruchomienia radia r link 2 w talisman ponieważ po wgraniu softu pojawił się czarny ekran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Oryginalne ustawienia ddt4all, zacina się r-link 2 - Megane 4 Break

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!