Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd na wyświetlaczu "skontroluj oświetlenie"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Błąd na wyświetlaczu "skontroluj oświetlenie".

Nie wiem co dalej bo zaskoczyło mnie to że ten błąd dotyczy biksenonów skrętnych, których u mnie nie ma. 

Są zwykłe lampy a opis błędu w instrukcji jest taki (Błąd na wyświetlaczu "skontroluj oświetlenie" ). Oznacza usterkę ruchomych reflektorów kierunkowych. Teraz nie wiem co z fantem zrobić ? Może ktoś ma jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj na wyświetlaczu komputera pojawiła się następna usterka z kluczem "skontroluj system wspomagania parkowania" a mój samochód nie jest wyposażony w tego rodzaju system to już druga usterka zgłaszana przez komputer pokładowy rzeczy w które nie jest wyposażony samochód. Pewnie bez diagnosty się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja (wyposażenie) jest do ściągnięcia po vin z jakiejś Rosyjskiej strony a samochód jest z Holandii chodź przyjechał na lawecie na Niemieckich blachach. Były przy nim tylko same instrukcje w Niderlandzkim języku i orginał książka serwisowa.

 

Witam. Wczoraj pojechałem do gościa co ma Clipa sprawa załatwiona usterki wykasowane i wniosek taki że posiadam Maxiecu i w tym programie mogłem zmienić konfiguracje i tak pewnie było ale nie mogłem już jej przywrócić. Tak na przyszłość trzeba uważać co się robi bo choć Maxiecu nie jest w pełni rozbudowanym programem diagnostycznym to można też nim nawywijać a stosować raczej do sprawdzania i kasowania błędów by z byle pierdołom nie jechać do kogoś co ma Clipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat MaxiEcu (oczywiście z uruchomionym modułem obsługi Renault) może BARDZO dużo - i bardzo dużo można w nim nawywijać.
Nie tak dawno uruchamiałem Megankę, która nie chciała zapalić, bo... przypadkowo w trakcie kombinowania został po prostu wyłczony sygnał sterujący otwarciem wrtyskiwaczy (swoją drogą fajne zabezpieczenie antykradzieżowe na dłuższy postój, bo trudne do odnalezienia i usunięcia :) )
Zapisane zmiany konfiguracji zostają na stałe, nie ma możliwości przywrócenia poprzedniej wersji.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ko-ma napisał:

Zapisane zmiany konfiguracji zostają na stałe, nie ma możliwości przywrócenia poprzedniej wersji.

Nie do końca prawda, może jakieś adaptacje czy ustawienia w sterowniku silnika to zgoda. Większość rzeczy można włączyć lub wyłączyć. Mam na myśli konfigurację wyposażenia, poduszek powietrznych, licznika, UCH itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxiecu jest przydatny nie mogę na niego narzekać służył od megane II i to dobrze a przy megane III po prostu nabrałem doświadczenia nie jestem aż tak zielony by go obsługiwać ale jak ktoś zaznaczył moduł można włączyć wyłączyć się nie da i to mnie spotkało teraz będę bardziej uważał co robię. Dzięki  za uwagi i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aniewa napisał:

Nie do końca prawda, może jakieś adaptacje czy ustawienia w sterowniku silnika to zgoda. Większość rzeczy można włączyć lub wyłączyć. Mam na myśli konfigurację wyposażenia, poduszek powietrznych, licznika, UCH itp.

Napisałem w sensie, że jeśli nie wie się, co się zmieniło w konfiguracji, to się nie wróci do stanu początkowego.
Oczywiste jest, że wszelkie adaptacje i amiany ustawień można wykonywać większą ilość razy i nic nie stoi temu na przeszkodzie, inaczej był by to absurd.
Po prostu nie istnieje pojęcie "zapisanych ustawień początkowych konfiguracji" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może masz rację ale ja zrobiłem jeden podstawowy błąd nie zrobiłem zdjęć z Maxiecu z konfiguracji pierwotnej przy pierwszym podłączeni do samochodu no a potem kłopot nie mogłem trafić na prawidłowe ustawienia jak mi się wydaje. Przy megance II znałem na pamięć konfiguracje i maxiecu nigdy nie zawiódł a do III podszedłem jak do II i tu był mój błąd przecież to dwa inne samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym zabezpieczeniem jest to co ja zrobiłem u siebie. Podłączyłem maxiecu i włączyłem którymś z darmowych programów nagrywanie ekranu. Wchodziłem w poszczególne moduły i otwierałem wszystkie możliwe ustawienia w programie. Wszystko mam zapisane na dysku, może bardziej by komuś z forum pokazać niż dla siebie ale wiem co miałem przed każdą zmianą. To samo zrobiłem z programem ddt4all. Mam nagrane wszystkie możliwe ustawienia swojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 3.04.2021 o 16:59, Sylwek54 napisał:

Konfiguracja (wyposażenie) jest do ściągnięcia po vin z jakiejś Rosyjskiej strony a samochód jest z Holandii chodź przyjechał na lawecie na Niemieckich blachach. Były przy nim tylko same instrukcje w Niderlandzkim języku i orginał książka serwisowa.

 

Witam. Wczoraj pojechałem do gościa co ma Clipa sprawa załatwiona usterki wykasowane i wniosek taki że posiadam Maxiecu i w tym programie mogłem zmienić konfiguracje i tak pewnie było ale nie mogłem już jej przywrócić. Tak na przyszłość trzeba uważać co się robi bo choć Maxiecu nie jest w pełni rozbudowanym programem diagnostycznym to można też nim nawywijać a stosować raczej do sprawdzania i kasowania błędów by z byle pierdołom nie jechać do kogoś co ma Clipa.

Możesz podać namiary na tę stronkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. No i znowu coś się skopało i sam nie wiem jak do tego doszło komunikat "skontroluj oświetlenie" który raczej dotyczy aut wyposażonych w ksenony a moja Meganka 3 ich nie posiada a komunikat jest stało to się po podładowaniu akumulatora z odłączonym "-". Po naładowaniu i podłączeniu akumulatora takie kwiatki. Posiadam Maxiecu który pokazuje błąd ksenonów ale już nie pokazuje jaki błąd  jest tylko "?" taki znak mimo to kasuję błąd ale nic się nie dzieje na wyświetlaczu bez zmian. Może ktoś się już z tym spotkał i może doradzić co z tym fantem zrobić z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!