Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Próba kradzieży czy tylko szkoda na aucie?


anett250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Poniżej opis sytuacji i proszę o porady,opinie,wskazówki.

Wstaje rano, wychodzę do pracy, chce wsiąść do auta, łapie za klamkę i...nic. Lusterka się nie otwierają, free hands nie działa, żadnej reakcji. Wogole nie otwieram auta I nie wsiadam. Myślę sobie ze padł akumulator. Jade do pracy taksówką. W czasie pracy zasięgam pare informacji,  pomiary akumulatora są ok 12  volt więc powinno działać wszystko.  Probuje dostac się do auta za pomocą kluczyka ale pod zaślepką, od strony kierowcy gdzie znajduje się miejsce na kluczyk nie ma wkladki i jest rysa świadcząca o nieudacznej próbie otwarcia zaślepki. Jakos jednak otwieram .Po wejściu do auta zapalają się kontrolki, deska rozdzielcza itp ale niestety nic innego nie działa poza radiem i bocznymi lusterkami. Nie można odpalić auta, zluzować automatycznego ręcznego, zmienic biegu na żaden inny. Totalny szok. Auto w uśpieniu. Po zamknięciu drzwi nie gasna żadne kontrolki , wszystko się pali, wogole nie odcina prądu. Odłączam akumulator i wzywam policję. Co Wy na to? Awaria? Próba kradzieży? Dlaczego karty nie działają? Auto nie ukradzione, zaślepka na kluczyk po wyrwaniu wkladki kulturalnie nałożona jakby nigdy nic.

Pozdrawiam Anetta

20210423_192627.jpg

Edytowane przez anett250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie było próby podmiany sterownika? Wrzuć sobie na tylne siedzenie rękawice bokserskie, dość skutecznie odstraszają złodziei, wtedy działają w dużym pospiechu i stresie. No chyba, że byłaś wcześniej obserwowana, ale wątpię, teraz działa się małym nakładem sił. W latach '90 jak miałem Poloneza, a kradli je na potęgę, to woziłem właśnie rękawice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej próba dorobienia karty przez obd2 , w zależności od sterownika może / na szczęście / nie udana. Ale poprzednie karty  zostały wykasowane. 

Niestety ..trwa to minutę i można odjechać naszymi autami 

 

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tacy amatorzy. Albo ktoś ich wystraszył bo zdążyli wykasować Twoją kartę i nie odjechali  albo masz sterownik którego ich program jeszcze  nie obsługiwał. Otwarli auto bezinwazyjnie bez ryski na lakierze. Jakie to miasto ? Pomyśl o dodatkowym zabezpieczeniu albo AC. Aby kraść na walizkę muszą zbliżyć się do Twojej karty. Walizka to też dość droga sprawa . 

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryska jednak na lakierze jest. Jeśli byli w aucie a nie odjechali to właśnie dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu tj odcięcie zapłonu. Ac mam ale chodzi o to że tyle nerwow mi popsuli, nie wiadomo co teraz będzie. Czy w serwisie tylko zaprogramują karty na nowo czy będzie trzeba wymienić sterowniki a to mogą być koszty i czy to obejmuje AC.

Mieszkam w Elblągu. Myslisz że jakby ich ktoś wystraszył to mieliby czas założyć spowrotem zaślepkę na klamkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kradną auta na części. Granice zamknięte i brak dostaw. Ceny wzrosły .. jak maska którą muszę jeszcze wymienić kosztowała np. 8 stówek teraz dwa razy tyle ;). Myślę że obejdzie się bez wymiany sterownika. Ale należy wszystko wyczyścić i zaprogramować Twoje karty na nowo. No chyba że musisz kupić nowe karty ..zapytaj chłopaków w dziale interfejsy. Rysę można spolerować, ważne że autko ocalało. Widzę że masz GT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, anett250 napisał:

Myslisz że jakby ich ktoś wystraszył to mieliby czas założyć spowrotem zaślepkę na klamkę?

Albo chcieli wrócić dzień później z innym interfejsem i nie chcieli wzbudzać Twoich podejrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje karty można będzie z powrotem dopisać do sterownika bo już były raz sparowane a ISK się nie zmienił.

Nie wiem tylko czy serwis to ogarnie (tak, w ASO przypuszczam, że maja mniejszą wiedzę niż tu na forum) a nie będzie chciał wymieniać UCH i kart. 

Jak pójdzie z AC to się nie przejmuj kosztami. Jak nie to raczej szukaj kogoś kto za stówkę Ci to ogarnie bo w ASO to pewnie kilka tysięcy będzie kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie przejmuj kosztami jak masz AC? Za dużo kolega ogląda reklam w TV :)

Zależy od ubezpieczyciela, pakietu ect. Ja mam w PZU i mam opcję warsztat oraz ochronę zniżek. Ale że z tej ochrony zniżek co roku prawie coś wychodzi, bo to szyba, bo to lusterko, bo to rysa, to nagle teraz zwiększyli mi opłatę tłumacząc, że teraz specjalne algorytmy wyliczają końcową cenę i agentka w filii nie jest mi w stanie tego wytłumaczyć. Oczywiście, wychodzi taniej, ale nie tak, że za darmo, bo masz AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!