Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Próba kradzieży czy tylko szkoda na aucie?


anett250

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,  mam wszystkie wykupine opcje w ACw Pzu więc nie drazcie tego tematu. Sytuacja wygląda tak że mają być oględziny z Pzu i czekam na telefon. Auto jest w serwisie. Powiem Wam ze najlepszy to był wczoraj policjant. Mówię mu ze ktoś ingerował w moja kamere i przestawił ją w inne miejsce w noc kradzieży to on do mnie ".. a co Pani miała auto za 600 tysiecy że ktoś by się w to bawił..." rece mi opadły.  Kurde 70 tysiecy pieszo nie chodzi,  dorobek życia a tutaj takie teksty.

Pozdrawiam i dam znać do dalej.

 

Edytowane przez anett250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że auto oclało, bo potem dochodzić swoich praw po kradzieży to jest meksyk. I trwa od cholery, zanim kasę wypłacą.

A gdzie to auto było zaparkowane, że piszesz o kamerze.

 

Takie podejście policjanta to norma, dla niego to jest kolejna sprawa, do tego nie rokująca. W statystyki wchodzi a wykrycia nie ma - tak że lipa.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak śledzę ten wątek i postanowiłem sprawdzić w sieci czy " francuzy " są tak atrakcyjne dla złodziei .. okazuje się że są :

https://krosno24.pl/informacje/na-osiedlu-markiewicza-skradziono-samochod-nacieszylem-sie-nim-5-miesiecy-i3583

https://skradzione-samochody.pl/renault-megane-iv-gt/     itd. 

Identyczne jak moje niebieskie GT :(.

A że dość długo myślałem nad zabezpieczeniem i przerobiłem parę sposobów to mogę się z Wami podzielić.

Jeśli chodzi o odcięcie pompy paliwa to zawsze to robiłem wykorzystując taki transponder Proxima _Zero który odcinał przez przekaźnik pompę np. w M3 i 

nie było problemów . M4 ma jednak sterownik przy zbiorniku paliwa do którego dochodzi tylko CAN i zasilanie. Dopiero za sterownikiem mamy osobne kable do pompy i czujników poziomu paliwa i temperatury. Jest to w wersji DCi. Benzyna nie ma ponoć sterownika ... ale nie chciało mi się rozkręcać dekla pod siedzeniem tylnych foteli aby to sprawdzić a tym bardziej ciąć kable. Przypuszczam że sterowanie będzie szerokością impulsu zasilania pompy co wiąże się z dodatkowym zasilaniem stabilnym plusem układu a i pewnie i błędami w komputerze auta. Może nawet i awarią bo oprócz pompy w zbiorniku jest ponoć pompa wysokiego ciśnienia itd. 

Postanowiłem że spróbuje tak dość często ostatnio reklamowany immobilizer SEO CAN blu

https://sklephadron.pl/immobilizery-i-transpondery/5246-immobilizer-seo-canblu-1id.html

oczywiście nie w tych pieniądzach które oferuje / z montażem / sklep hadron.

Wszystko pięknie ale w przypadku Megane IV ilość możliwych kombinacji przycisków na kierownicy czy swichy na pedale  hamulca i przyspieszenia zawęża się do samego hamulca i gazu. Podłączony jest tylko 1 CAN a po tym CAN 2 idą sygnały z kierownicy do radia / np. w Leonie itd. /. Czyli poszli na łatwiznę.Również proponowany sposób podłączenia dla instalatorów jest tak trywialnie prosty że mało rozgarnięty złodziej zauważy sposób podpięcia urządzenia pod kierownicą. Dzisiaj zamówiłem to cudo i po montażu zupełnie w innym miejscu którego oczywiście tu nie zdradzę zdam Wam relację czy warto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem złodziejem, ale na jego miejscu jakbym zrobił przygotowania, stracił czas w nocnych godzinach pracy, gdzie stawka jest podwójna a Ty byś wyciął numer z zabezpieczeniem, to nie chcąc być obleśnym nie napiszę co bym tam zostawił. Najdelikatniej, oblałbym wnętrze farbą i pociął tapicerkę. Przecież ten złodziej jest jakimś trybikiem grupy przestępczej i też pewnie musi przed szefem zdać raport. Nie wiem, ale jak ja muszę się czasami przed prezesem tłumaczyć to taki element pewno też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzejm36Widzialem blokadę zapłonu zrobioną na bazie lokalizatora GPS. Pastylka przyłożona do cocpitu odblokowuje wtrysk paliwa po każdym otwarciu samochodu. Rozwiązanie niekonwencjonalne bo pastylki kodowane bez wskazanego miejsca przyłożenia. Po wykryciu pastylki jest pisk pozwalający na udany rozruch po wciśnięciu przycisku start. Całość podpięta do obd i działa w szeregu do immo. Żaden "fachowiec" tego nie przejdzie i samochodem nie odjedzie, (no chyba, że na lawecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jabrze napisał:

@andrzejm36Widzialem blokadę zapłonu zrobioną na bazie lokalizatora GPS. Pastylka przyłożona do cocpitu odblokowuje wtrysk paliwa po każdym otwarciu samochodu. Rozwiązanie niekonwencjonalne bo pastylki kodowane bez wskazanego miejsca przyłożenia.

 Możesz  wytłumaczyć na jakich zasadach to jest połączone z lokalizatorem ? Czy tylko pierwszy rozruch przy otwarciu auta wymaga przyłożenia pastylki , czy za każdym zgaszeniem silnika itd . Pastylka ma tą wadę że wymaga ujawnienia miejsca w przypadku nie wtajemniczonych pasażerów . Tu transponder jest bardziej przydatny. Blokada następuje przez obd2 .. czyli po CANie ?

kol. Omega .. myślę że złodzieje również kochają samochody i nie powinni ich niszczyć traktując jak sport " zawody " kto kogo przechytrzy ;). Choć pewnie jestem w błędzie. Pytanie , lepiej zastać zdewastowane auto na parkingu czy nie mieć go wcale i co lepiej potraktuje ubezpieczyciel ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodzieje mojego auta byli kulturalni bo nawet spowrotem założyli zaślepkę na klamkę zebym nie widziała wyrwanej wkladki tak więc uświadomili mnie na jakiś czas że to awaria akumulatora.

Edytowane przez anett250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andrzejm36 napisał:

Pytanie , lepiej zastać zdewastowane auto na parkingu czy nie mieć go wcale i co lepiej potraktuje ubezpieczyciel ;). 

Tego to Andrzej nie wiem, nawet nie wiem jak się obecnie zachowują złodzieje, bo mam autko warte może 3 może góra 5 tys. zł którego nawet już dość często nie zamykam. Raz nawet, jak całkiem drzwi pozostawiłem uchylone na noc, to mnie o tym bardzo kulturalnie rano pouczono, że tak robić nie należy :) Ale ja też trochę inna filozofię życia mam. Jak ktoś chce być obiektem zazdrości, to za chwile może stać się obiektem śmieszności, bo to naprawdę mały kroczek jest, a nic tak rodaka nie cieszy jak cudze nieszczęście. Więc jak koleżanka pisze, że wydaje na samochód dorobek życia, to dla mnie nieakceptowalne. Oczywiście nie czepiam się, koleżance wolno, ale bierze też całość problemów na barki wtedy. Takie życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omega...do garnka to mam  jeszcze co włożyć,  chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie chwalę się tym co mam. Każdy z nas coś chce w życiu osiągnąć pracując przez wiele lat. Nie żyje dla sąsiadów tylko dla siebie. Zazdrość i zawiść to niewyleczalna choroba Polaków. Aż przykro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kupuje samochód za 5k,a drugi za 50k jednak dla każdego z nich ma taką samą wartość . Więc kradzież każdego z tych samochodów tak samo "boli"

Szkoda ,że u nas prawo działa bardzo powoli ,a policja potrafi tyko słabszych bić .

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, anett250 napisał:

Złodzieje mojego auta byli kulturalni bo nawet spowrotem założyli zaślepkę na klamkę zebym nie widziała wyrwanej wkladki

Może planują jeszcze po nie wrócić, odpuścili bo się źle przygotowali.Znajomy jak po próbie włamania przejrzał monitoring okazało się że byli już noc wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pit-men napisał:

Więc kradzież każdego z tych samochodów tak samo "boli"

Szkoda ,że u nas prawo działa bardzo powoli ,a policja potrafi tyko słabszych bić .

Absolutnie nie. U mnie to jak ze starym smartfonem, wywalasz po latach na najniższą półkę, zero emocji. Nie mam kompletnie żadnej emocjonalnej więzi z samochodem, ale rozumiem tych, co ją mają. Generalnie też lubię motoryzację, tematy z nią związane, rynek części, bo dla tej branży pracuje, ale nigdy nie miałem potrzeby posiadania ekstra bryki. ps. Policja to raczej ma inne zadania główne, ochraniać władzę i zbierać "haracze" (ładniej mandaty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!