Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Próba kradzieży czy tylko szkoda na aucie?


anett250

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, andrzejm36 napisał:

 Możesz  wytłumaczyć na jakich zasadach to jest połączone z lokalizatorem ? Czy tylko pierwszy rozruch przy otwarciu auta wymaga przyłożenia pastylki , czy za każdym zgaszeniem silnika itd . Pastylka ma tą wadę że wymaga ujawnienia miejsca w przypadku nie wtajemniczonych pasażerów . Tu transponder jest bardziej przydatny. Blokada następuje przez obd2 .. czyli po CANie ? 

Odbiegamy od tematu - odpowiem na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie

Zbierałam się kazdego dnia aby napisać,  przepraszam ale już opisuje...

Byla to próba kradzieży. Sprawa zgłoszona na policję, z ich strony cisza. Autko na lawecie podniesione przez dźwig pojechało do serwisu. Karty zostały na nowo zakodowane. Nie dawno zamontowano mi wkładkę bo 3 tygodnie jechała z Francji. Wszystkie koszty pokryło ubezpieczenie. Dla bezpieczeństwa zakupiłam pokrowiec do karty która uchroni autko przed kradzieżą na walizkę. 

Dziękuję za podpowiedzi i za zainteresowanie moją sprawą. Serdecznie pozdrawiam ?

 

Nadmienię iż Megane nie zostało skradzione ponieważ uratowało mnie odcięcie zapłonu.

Polecam.

Edytowane przez anett250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle szczęścia w nieszczęściu, ja pierdzielę. to mi zaświeciło czerwoną lampkę, zakładam niedługo jakąś ochronę do samochodu, bo w domu trzymam karty w specjalnym pudełku, które nie wypuszcza fal radiowych na zewnątrz. aż mnie serce zaczyna boleć na samą myśl jakby mi wózek dmuchnęli spod domu. przerażające, obyś nigdy więcej nie doświadczyła już takich "atrakcji". szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wsparcie. Polecam pokrowiec Ribbley. Nie jest to mały koszt ale bezpieczeństwo nie ma ceny. Bezpiecznie chodzę po sklepach i nie boję się o moją kartę i auto. Wiem że w inny sposób mogą ukraść auto ale świadomość że coś zrobiłam w kierunku zabezpieczenia pozwala mi spokojniej spać. Jeśli chodzi o odcięcie zapłonu to polecam np. Hands free-bezobsługowa blokada zapłonu która również testowałam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wykupiłem w AXA  ubezpieczenie OC+ NW z dodatkową opcją od kradzieży i pożaru za dodatkowe 40 zł. W sumie opłata roczna  poniżej 500 zł. Wartość kwoty ubezpieczenia znacznie przewyższa giełdową wartość mojego samochodu :mrgreen: Parkuję pod blokiem i śpię spokojnie.:-D Dwie karty i dowód w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aniewa napisał:

W sumie opłata roczna  poniżej 500 zł

Piękna sprawa. U mnie gołe OC z tych najtańszych 600-700zł. Kod pocztowy robi cenę. Pakiet OC+AC serwis 2100, kosztorys 1900 ale to pewnie że względu na szkodę żony. A wartość.. szkoda gadać... Grubo poniżej ceny zakupu.

 

Edyta

No i w końcu wziąłem mini AC kradzież i żywioły. Pakiet 1100.

Edytowane przez CzechuXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla grona koleżanek i kolegów. To była próba kradzieży poprzez dorobienie karty. Nie należy mylić tego z kradzieżą na walizkę. Nic Wam nie pomoże owijanie klucza w sreberka. Złodzieje otwierają auto przy pomocy przyssawek na szybie z ciągając siłą szybę w dół / łamią się plastiki trzymające szybę / lub majstrując przy zamku / wyrywają / tak jak w przypadku Anett250. Później następuje przez 50 sekund kodowanie nowego klucza  i nasze autko odjeżdża. Tylko odcięcie zapłonu uratowało koleżance auto. Ja rozglądając się za sensownym zabezpieczeniem kupiłem SEO CANblu , oczywiście nie za takie pieniądze jakie proponuje to sklep np. Hadron ale za 1/3 tej ceny bo zakładałem sobie to sam. Mam nadzieję że nikt mnie tutaj nie posądzi o reklamę ... ale przyznam że jest to bardzo skuteczne zabezpieczenie i jeśli ukryjemy immobilizer gdzieś głęboko w instalacji / schemat dla instalatorów jest bardzo trywialny bo przy UCH ? / to nie tak łatwo to wydłubać a dorobienie klucza , próba odpalenia na walizkę czy podmiana sterowników nic nie dają bo kod blokady silnika po CANie jest wysyłany do całej magistrali z instalacji . Wadą jest to że w przypadku Reno nie ma tyle opcji programowania klawiszy na kierownicy , pozostaje tylko transponder / mały pilot bezobsługowy / albo smartfon z załączonym BT / traktuje to jako dodatkowe zabezpieczenie w przypadku zapomnienia bryloczka / 

Tu macie opis https://www.seoelectronics.pl/products/seo-canblu/   a tu jak to działa . Wielu handlarzy części mówiło mi że z powodu braku dostaw / zamkniecie granic / bardzo wzrosła liczba kradzieży aut na części. To jest taka mała wojna ..kto kogo ;). Ps. Inna sprawa to zabezpieczenie swojego złącza obd2. Można zamienić piny i zrobić sobie odpowiednia przejściówkę , można w miejscu gdzie jest złącze zostawić tzw fake obd czyli atrapę a złącze poprzez przedłużkę wyprowadzić w innym miejscu itd.

 

 

Edytowane przez andrzejm36
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!