Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja - Działało od czasu do czasu, a teraz przestało


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

posiadam Megane III z roku 2009, 105km, klimatronik.

Przeglądałem forum, ale jakoś nie znalazłem bliźniaczego tematu.

Skoro wiosny usłyszałem syk z klimatyzacji, więc udałem się do znajomego by dobić klimatyzację. Odciągnął 9gram, uznał, że nabije 200gram.

Jako laik w tym temacie uznałem, że ok. Sprawdziliśmy, klimatyzacja chłodzi, byłem super zadowolony.

Jako, że mam 50km do pracy, to już pierwszego dnia gorąca poczułem, że z klimatyzacja włącza się na 3-5 minut i się wyłącza. Pomyślałem, że tak ma być. Upałów wielkich nie było. Po czym trzeba ją kilkukrotnie wyłączać, włączać by zareagowała i znowu pochodziła 3-5minut.

Gdy temperatura na dworze wzrosła, to uznałem, że to wina zbyt małej ilości czynnika. Pojechałem do następnego znajomego, który ma bardziej profesjonalną maszynę do nabijania. 

Odciągnął czynnik, sprawdził szczelność i nabił 430gram czynnika. I od tamtej pory tj. jakiegoś tygodnia klimatyzacja może załączyła się 3-4razy.

Po tych ekscesach postanowiłem wymienić filtr kabinowy, który był kompletnie zabity syfem, ale to nie pomogło.

Podczas przejazdu z pracy do domu nie załącza się. Gdy naciskam przycisk AC nie czuje obciążenia silnika załączającym się sprzęgłem sprężarki.

Sprawdziłem czujnik temperatury wewnętrznej i rezystancja czujnika spada, gdy na niego chucham. Wentylator chłodnicy chodzi zaraz po włączeniu silnika na pierwszym biegu.

Nie posiadam żadnego komputera do klimatyzacji do tego modelu Megane, ani nikt z moich znajomych. 

Czy takie objawy może dawać Presostat? Czy wymieniać w ciemno Presostat, czy to walka po omacku i lepiej jechać na kompa do warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Klimatyzacja - Działało od czasu do czasu, a teraz przestało

Dobra.

Po diagnostyce CLIPem i żadnymi wynikami wjechałem autem na kanał w celu wypięcia wtyczki ze sprężarki.

Niestety sprężarka cała zapocona olejem, nawet zalana. Po długich oględzinach również pęknięta chłodnica klimatyzacji.

Zabieram się do wymiany wszystkiego;/

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!