Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV Grantoru - Metaliczne pukanie w zawieszeniu (chyba przód)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Temat na pewno był omawiany, ale może dla przypomnienia i wprowadzenia w temat przed wizytą w ASO opiszę sytuację jaka mi się przydarzyła.

Od ok 1,5 tygodnia, niemalże z dnia na dzień coś zaczął metalicznie pukać podczas jazdy autem, nie tyle po dziurach bo wtedy jest względnie cicho, ale po nierównościach np. łaty na asfalcie.
Coś puka z przodu ewidentnie, żona i ja ponieważ jeździmy tym autem na zmianę mamy wrażenie że odgłosy pochodzą z prawego przodu.
Wczoraj zrobiłem mały test, rozbujałem auto za relingi i wówczas też puka, rytmicznie tak samo jak przy jeździe. Jeszcze jedno co daje się zauważyć, jak chcę na postoju kręcić kiierą pod obciążeniem, np parkuje tyłem pod lekkim wzniesieniem i przód mam dociążony przez ułożenie auta, to przy kręceniu kierownica coś jakby skrzypiało, w sumie był to pierwszy objaw jaki nas zaniepokoił 1,5 tygodnia temu. 
Umówiłem auto do ASO na środę 30/06 - obstawiam jakiś łącznik, sworzeń lub mocowanie McPersona ... oby.
Poczytałem tu trochę o jakiś wadliwych maglach i zaczynam się bać. 
Łudzę się że może jakaś osłona pod spodem odpadła delikatnie bo tegorocznej śnieżnej zimie, albo że wydech się obija o coś, otwierałem maskę patrzyłem - z tej perspektywy nić nie widzę.
Miał ktoś może podobnie, pocieszy ... nastraszy ...  ?  

Pozdrawiam Was, 

Edytowane przez xxxLukaszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję posiadania MIV. Czerwony ładny.

MIV to solidny wóz.

Z pewnością do wymiany łączniki- jeżeli są Alu to wymienią za darmo.

Wszystkie te dźwięki mogą być od tych łączników. Może oczywiście być to łożysko na kolumnie. Na magiel jeszcze nikt tu się nie skarżył.

Wydech jest bardzo solidnie zamontowany i nie ma takiej opcji aby miał obijać.

Daj znać co było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak .... wówczas stuka rytmicznie, własnie ten dźwięk .... 

 

Edit : 01/07/2021

 

ASO wymieniło łączniki za darmo, wadliwe alu na wzmacniane stalowe. 

Edytowane przez xxxLukaszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!