Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Asystent szuka 7 biegu


Rekomendowane odpowiedzi

W 2019  był wymieniony silnik wraz ze skrzynią. Od tamtej pory asystent po szóstym biegu wyświetla, aby przejść na następny.

Dodatkowo po włożeniu 'kluczyka' wyświetla "Test systemów pokładowych" (czyli ok) a drugim razem "Start&Stop włączone"

Mechanik, który wymieniał nic nie mógł z tym zrobić. Nie ma żadnego błędu. Podpowiedział, że może mnie skontaktować z elektronikiem, bo zapewne trzeba z nowa wgrać sterownik lub oprogramowanie.  Wówczas nie miałem czasu a później epidemia i tak zleciało. Teraz gdy się zdecydowałem to elektronik, który takimi sprawami się zajmował wyparował, wyjechał.

Zanim z tym udam się do ASO, co mi za bardzo nie odpowiada chciałem zapytać, czy może ktoś miał podobny problem i może jak go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że obroty silnika są zbyt wysokie w stosunku do prędkości pojazdu zaprogramowanej dla szóstego biegu. Według mnie są dwie możliwości.

Albo mechanizm różnicowy w nowej skrzyni ma inne przełożenie albo uślizguje się sprzęgło. To ostatnie wydaje się mało prawdopodobne.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienie, że silnik pochodzi z Senika (2018) 1.2 tce  H5FF408 a przed wymianą był 400.  Sprzęgło odpada, bo nie ma niczego niepokojącego.

Natomiast co do prędkości. Jadąc na tempomacie obroty są stałe i po równym czy z górki szuka 7-biegu, a gdy dostanie lekkiego obciążenia (pod górkę) asystent gaśnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to SC IV jeździ na kołach 20" i przy tych samych obrotach miał na pewno większą prędkość niż M III na kołach17" lub miał inne przełożenie w mechanizmie różnicowym. Jeżeli wymieniałeś silnik razem ze sterownikiem to tu może być problem. W razie czego można wyłączyć w liczniku asystenta zmiany biegu.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za nakierowanie. To też mechanik wspomniał o wgraniu z nowa sterownik.

Chyba zajrzę do ASO bo pozostaje jeszcze ten komunikat początkowy. Zobaczę co mi powiedzą.

Pozdrawiam

Znalazłem w necie taki opis odnośnie asystenta...

 

Cytat

Należy w komputerze ABSu ustawić jaki macie w tej chwili zalozony rozmiar opon zatwierdzić i wszystko napewno będzie działać.
Ja u siebie przestawiłem poprzez maxiecu ale o niebo lepszy clip napewno ma też opcje ustawienia rozmiaru opon.

 

Nie wiem nawet, czy tam jest taka pozycja? Muszę umówić się z synem aby podjechał z lapkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kół i opon nie zmieniałeś więc w ABS jest zapisana odpowiednia wartość. Tym parametrem można zmieniać prędkość pojazdu odczytywaną przez sterownik silnika więc może warto poeksperymentować. Pamiętaj tylko o tym, że licznik pokazuje prędkość odczytaną z ABS. Oczywiście wszystko można w ABS modyfikować zarówno płatnym maxiecu jak i bezpłatnym ddt4all.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek jednak  musi się uczyć całe życie.

Dziękuję za podpowiedź <piwko>

 

Zajrzałem dziś do ABS'u. Parametry kół ma takie, na jakich obecnie jeżdżę

 

  Snap1.thumb.jpg.1d5c3b5e6afa3dade3ff00ce50cd5ca4.jpg

 

Na liście do wyboru są ...

Snap1.thumb.jpg.1f2cb40813c2be086617b8acb9abf660.jpg.

. ale zmiana zapewne nic nie da ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki zmieniasz rozmiar kół według dostępnej tabeli to faktycznie zmiana nic nie da. Po prostu dostępne dla ABS rozmiary opon mają w przybliżeniu ten sam obwód toczenia. Zmiana nastąpi wówczas gdy będziesz miał fizycznie założone inne opony niż zaprogramowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!