Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błędy 1.4tce pomocy!


yEti1.4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Byłem dzisiaj u mechanika na diagnostykę Clipem i wyszło więcej niż na elm po bluetooth. Poniżej zdjęcie błędów jakie otrzymałem... Mechanik powiedział że jest opcja na remont silnika ale coś mi się wydaje że próbują mnie naciągnąć... Tym bardziej że powiedział że nie da się skasować tych błędów a prawda jest taka że nawet elm daje sobie z tym rade. Samochód podczas przyspieszania szarpie jakby wypadały zapłony jednak takie błędy nie wyskakują... Błąd ze spalania stukowego pojawia się i sam znika podczas jazdy. Przy prędkościach powyżej 3tys rpm nie ma żadnego problemu. Powiedzcie mi proszę czy te błędy i poszarpywanie mogą być spowodowane uszkodzonymi czujnikiem doładowania? W prawdzie ten w aplikacjach działa normalnie (doładowanie na poziomie 07-0,75bar pod obciążeniem) ale sam już nie wiem. Olej, filtry, świece nowe - bez zmian. Płynu nie ubywa. 

IMG_20210802_154632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba naprawić zmienne fazy. Trzeba obejrzę co się dzieje z zaworem doładowania. Być może rozwiązując jeden problem reszta sama się rozwiąże. Kasowaniem błędów nie naprawia się samochodu.

Nie znam się na tym silniku. To są moje wnioski na temat błędów. Trzeba przeanalizować parametry pracy silnika w czasie rzeczywistym i porównać z wzorcowymi dla tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kasowanie błędów to nie naprawa, po prostu uważam że serwis chce mnie na grube koszta naciągnąć tym bardziej że chcieli zatrzymać samochód na 3-5dni roboczych. Właśnie tak też uważam że może wystarczy jeden z tych czujników wymienić i może reszta jest następstwem. Chciałem tylko potwierdzenia czy dobrze myślę... 

Powiedzcie mi proszę, ten czujnik ciśnienia kolektora dolotowego to pozycja 1 czy 2? 

1. https://allegro.pl/oferta/czujnik-cisnienia-doladowania-renault-223650001r-9636678478

2. https://allegro.pl/oferta/czujnik-cisnienia-doladowania-renault-1-4-tce-oryg-9417348774

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Byłem dzisiaj w ASO, stwierdzili sterownik silnika do wymiany - brak możliwości wgrania nowego softu. Podobno wszystkie czujniki i osprzęt silnika mam sprawny, problem szarpania i błędów jakie wyskakują jest w nieaktualizowanym sofcie. Nie wiem gdzie go znajdę bo w serwisie jest niedostępny. Mówili że używka może być ale tylko czysta, inaczej nie będzie działać. Nr części: 237102922R. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, yEti1.4 napisał:

Byłem dzisiaj w ASO, stwierdzili sterownik silnika do wymiany - brak możliwości wgrania nowego softu.

Już w dniu  22.7.2021 w temacie ; 

   - Megane III 1.4 TCE szarpie błędy ,

   - sugerowałem wgranie aktualnego oprogramowania,

40 minut temu, yEti1.4 napisał:

Mówili że używka może być ale tylko czysta, inaczej nie będzie działać

Dobrze mówili ;

  - Sterownik używany musi być elektronicznie wyczyszczony z kodów ;

         -  po włożeniu do auta,

         -  sam się zakoduje,

         -  silnik odpali bez problemu.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!