Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa po stłuczce


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

 

Mam Megane 3 hatchback 1.5 diesel z 2013 r.  w wersji Buisness Berlin, koloru gris cassiopée 

 

Ostatnio zdążyła mi się sytuacja w, której moja dziewczyna uderzyła w tył innego auta.  Wystrzeliły poduszki kierowcy i pasażera Szyba rozbita zderzak do wymiany na domiar złego nie chce odpalić (zakładam, że czujnik Uderzeniowy) ale nie mam za dużo doświadczenia w temacie więc nie wiem + nie mogę go coś zlokalizować a co dopiero naprawić. "obrażenia" są dosyć duże więc zawołałem mechanika do tematu, który za samą robociznę bez części chciał 4tyś. Pomyślałem więc, że mógłbym sam zamówić i wymienić niektóre rzeczy np zderzak belkę lampę itp. Myślę, że dam radę Chciałbym prosić was o pomoc w temacie. Odesłać do instrukcji które powiedzą co i jak może ktoś z was ma jakieś części na sprzedaż do tego modelu. oraz o waszą opinie na ten temat czy warto się z tym babrać. 

 

Zakładam, że to ta belka się tak pokaźnie wygięła i można ją bez jakiegoś większego problemu wymienić. 

Co do szyby i konsoli chce kupić używkę i niech się tym już zajmie ktoś inny. 

Zrzut ekranu 2021-08-16 180607.png

Zrzut ekranu 2021-08-16 180621.png

Zrzut ekranu 2021-08-16 180633.png

Zrzut ekranu 2021-08-16 180650.png

Zrzut ekranu 2021-08-16 180702.png

Zrzut ekranu 2021-08-16 180714.png

Zrzut ekranu 2021-08-16 180730.png

InkedZrzut ekranu 2021-08-16 180543_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć zderzak i ocenić straty. Tanio nie będzie bo to polift.

Żeby odpalić musisz skasować błędy clipem.

Później wymieniasz zwijacze pasów, poduszki, sensor airbag resetujesz.

Szybę kup nową, szkoda czasu i roboty, żeby wstawiać starą i porysowaną.

Jakbyś miał wszystkie części to ze 2-3 dni roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje serwisowe (naprawy) są dostępne w internecie, są nawet z obrazkami. Nie wiem jednak czy Ci to wystarczy, bo elementy blacharskie trzeba ze sobą spasować, a to już wymaga doświadczenia i wprawy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 22:53, meganecoupe02 napisał:

Żeby odpalić musisz skasować błędy clipem.

Gdzie mogę takiego clipa dostać? Bo widziałem na allegro podłączane na USB do laptopa ale obsługujące tylko do Megane 2 a mojej 3 nie mogę zlokalizować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być clip, jest dosyć drogi, ponad 600 zł. Błędy poduszek skasujesz interfejsem za 40-60 zł o nazwie ELM 327 koniecznie na chipie PIC18F25K80. Do tego program pyclip dostępny na przykład tu: https://drive.google.com/file/d/1Uu0-v153kqQWafpqEbiaaLcSXg75yT9F/view.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aniewa napisał:

Błędy poduszek skasujesz interfejsem  o nazwie ELM 327 

A co z resztą błędów ? Pasy  (po wymianie zakładam) czujnik uderzeniowy.  (Chyba bez wymiany się obejdzie) Da radę to tym interfejsem za pomocą podanego przez ciebie programu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym programem przy pomocy podanego wyżej interfejsu odczytasz i skasujesz błędy we wszystkich sterownikach samochodu. Zarówno airbag, sterownik silnika, hamulca el, abs, itp, w sumie około 11 sterowników. Po zainstalowaniu programu  ddt4all na windows masz w zasięgu podgląd konfiguracji i konfigurację większości funkcji samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!