Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV nie odpala - PILNE


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wszystkim, dawno mnie tu nie było i myślałem, że nie będę musiał tu zaglądać ale niestety Megnka mnie do tego zmusiła.

Wsiadam do samochodu, chcę odpalić, słyszę rozrusznik i nic się nie dzieje... odpalam drugi raz, nic nie słychać tyko wszystkie możliwe komunikaty/ błędy na desce co chwilę wszystko gaśnie...

Od skontroluj układ start go/hamulec/ zabezpieczenie funkcji dzieci wył/ hamulec parkingowy zablokowany, ESC włączone , system ruszania pod górę/ szyba tylna wyłączona ESP wyłączone itd wszystko co się da w różnej kolejności. (filmik)

- Kolejny objaw: noga na hamulcu (twardy) i przyciskam przycisk od ręcznego a samochodu się stacza ... (nożny nic nie zadziałał) szybko wcisnąłem ręczny - samochód stoi. Myślałem o aku, nie mam jak sprawdzić ale mam powerbanka do rozruchu (teść z niego korzystał) i podłączenie i odpalenie nic nie daje. Zdjąłem klemy z aku - odczekałem parę minut nic tzn to samo. 

- jest jeszcze taki objaw czy jak pod maską po próbach odpalania słychać cykanie przy silniku ? (filmik) 

Nie mam pomysłu co jeszcze sprawdzić, zdarzyło się to o 14:30 a ASO było do 14:00 ... Samochód stoi pod domem i nie wiem czy jest sens wzywać Assitance  teraz czy czekać do niedzieli albo poniedziałku rano ?

Więc wolę spytać tutaj na forum co to może być. 

Megane IV 2017, 86k km, serwis tylko ASO - olej 2x częściej niż wynika z harmonogramu. Ostatnia wizyta miesiąc temu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, nssk napisał:

Wsiadam do samochodu, chcę odpalić, słyszę rozrusznik i nic się nie dzieje... odpalam drugi raz, nic nie słychać tyko wszystkie możliwe komunikaty/ błędy na desce co chwilę wszystko gaśnie...

Sprawdź jaki jest stan UPC;

   - czy woda nie dostała się do przekaźników ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2021 o 16:55, Andrzej-2010 napisał:

Papuga :?:

Multimetr pokazał 10.3 V... coś mało. Pożyczyłem prostownik i on na start pokazał 12.3 V 8.16 A i do 25% naładowania więc pare h zostawię go na tym prostowniku. Tylko jeśli to aku to czemu nie odpalił z tego powerbanka (dedykowany do rozruchów samochodu)?

A których przekaźników?

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania, pkt 5.9 - Prezes

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie na prostowniku samochód odpalił, silnik chodził z 30 minut jeszcze. Rano, znów to samo... 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Aku  już tak zużyty, że po nocy to samo czy coś ciągnie w Megance prąd? 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jaki teraz akumulator jest polecany? 1.2 130 KM - zawsze wyłączam stop start. 

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania, pkt 5.7 - Prezes

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zapomniałem odpisać. Kupiłem nowy aku Amega 65Ah - taki mi doradził w sprzedawca i wszystko wróciło do normy. Temat można zamknąć, a informacyjnie powiem, że żadne komunikaty nie zostały i wszystko pracuje normalnie - bo już myślałem, że będę musiał jechać do ASO na kasowanie błędów. Fabryczny aku padł po 86 km, 4 latach - trasy i krótki i długie ale zawszy wyłączałem Start/Stop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!