Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 16v osłabł i nie chce odpalić


yaeger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj podczas jazdy na gazie przy prędkości 90km/h coś bardzo delikatnie wręcz prawie niezauważalnie jakby brzęknęło, świsnęło (albo tak jakby elektronicznego coś się przepaliło) z silnika, silnik nagle osłabł (wyskoczył komunikat sprawdź wtrysk) ale nie przestał pracować, przy dodawaniu gazu wchodził na obroty ale nie ciągnął, po zatrzymaniu się dalej pracował. Zgasiłem auto i chciałem odpalić ponownie, ale tylko kręcił rozrusznikiem i nie odpala. Na benzynie również nie odpala. Instalacja gazu uważam że jest ok, serwisowana, nie było żadnych kłopotów i sygnałów. Jedynie po dźwięku na myśl przychodzi mi jakby wysiadł np. jeden

Auto odstawione od razu do warsztatu i czeka na diagnostykę.

Pierwszy pomysł mechanika to pęknięty rozrząd, zdjął korek oleju i mów że się nie obraca podczas próby odpalenia jak rozrusznik kręci. Ale auto nie zgasło samo, nadal silnik pracował tylko nie ciągnął. Może przeskoczył rozrząd ale nie pękł?

Rozrząd 3 lata po wymianie, przebieg 30 tyś.

W międzyczasie pytam Was co to może być? jakieś pomysły?

Wcześniej wiosną, jedynym problemem był jednorazowy spadek mocy, pracował na 3 cylindry, wymiana świec pomogła.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ucięło mi jedno zdanie: Jedynie po dźwięku usterki na myśl przychodzi mi jakby wysiadł np. jeden wtryskiwacz od gazu? ale wskaźnik od gazu nie miga w jakiś awaryjny sposób, no i na wyłączonym gazie też nie odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda raz ostatnio chwilkę nie odbił przy odpalaniu ale to było jednorazowe, no i rozrusznik się kręci ale nie porusza wałkiem. Czy bendiks uszkodził by się w trakcie jazdy i dał błąd o wtryskach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik kręci wałem korbowym a wałek rozrządu stoi w miejscu to oczywista oczywistość, że rozrząd jest uszkodzony. Uszkodzenie rozrusznika nie generuje żadnego błędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, yaeger napisał:

Może nie obracają się z innej przyczyny niż usterka rozrządu,

Innej przyczyny nie ma. Sprawdź jeszcze czy na 100 % wałki stoją podczas kręcenia rozrusznikiem. Pasek może być cały a wałek urwany przy kole zębatym.

Pojęcie rozrząd obejmuje koło zębate na wale korbowym, pasek rozrządu z rolkami i wałek-wałki rozrządu z zaworami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jabrze napisał:

I wałki się obracały.

Właśnie po momencie w którym silnik przestał ciągnąć, dodając gazu obroty szły w górę, silnik pracował. Czy byłoby to możliwe jeśli uszkodzony chwilkę wcześniej był by rozrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wystąpieniu usterki, siłą rozpędu auto przemieszczało się do przodu, mogłem w tym czasie dodać gazu, obroty szły w górę ale auto nie chciało przyspieszać tylko zwalniało, nie przekazywało mocy na koła, aż się zatrzymałem, zgasiłem auto i już nie mogłem odpalić. Więc zakładam że z rozrządem było ok?

Mogłem przegazowac auto tak jak przy wciśniętym pedale sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!