Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Tricks & Tips


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że rafaels chciał podziękować za to, iż czytając to forum dowiedział się jak kasować informację o wymianie oleju. I faktycznie zawdzięcza to swojemu czytaniu ze zrozumieniem a nie nam :-> tu czytaj "WAM". Kolega radości swej nie ma granic bo nieskasowane info o oleju do zszargania nerwów go doprowadziło a Wy się regulaminem zasłaniacie... Dajcie się troszkę pokokietować... Nie bądźcie tacy nieczuli jak niemiecka guwernantka Helga... Ale gdyby nikt nie chciał dać się pochwalić to ja przyjmę pochwałę za innych, już taki skromny będę na potrzeby tego forum :mrgreen: .

Pozdrawiam.

.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś zna sposób na wyłączenie dźwięku przypominającego o wyjęciu karty? U mnie w megi przy włożonej karcie do czytnika i po otwarciu przednich drzwi pasażera lub kierowcy włącza się sygnał przypominający o wyjęciu karty. Strasznie mnie to irytuje jak wchodzi pasażer i mi pika. Czy u Was też tak jest? Wersja softu w mojej megi to 9.05 i nie mam hands free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w megi przy włożonej karcie do czytnika i po otwarciu przednich drzwi pasażera lub kierowcy włącza się sygnał przypominający o wyjęciu karty.
To chyba standardowe rozwiązanie - mam to samo

 

To chyba tylko przy wyłączonym silniku...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... u mnie jak pokaże komunikat "wyjmij kartę" to już nic nie zrobię, dopóki jej nie wyjmę. Nie jest to kosmicznie uciążliwe, ale jeśli dałoby się coś z tym zrobić niewielkim wysiłkiem to chętnie bym się tym zajął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam nowy Trick do MII. (no chyba że jest znany to wtedy nie nowy a nie rozpowszechniony ;P )

Jak uruchomić Meganę na pych:

1. Karta w slot.

2. Włączyć bieg, wcisnąć hamulec i nacisnąć przycisk start.

3. Powinna się załączyć cała elektryka samochodu, odblokować kierownica i w większości samochodów załączyć wspomaganie (nie działa w pierwszych modelach MII).

I dalej klasycznie

Popchnąć samochód i próbować odpalać na 2 lub 3 biegu.

Przećwiczone na 1.5 dCI znajomego. Padło mu ako prądu było dość dla elektryki ale rozrusznika nie pociągnął. Kabli rozruchowych nikt nie miał ale ten sposób zadziałał.

Podobnie możemy przygotować auto gdy musimy je holować

Oby nikt nie musiał z niego korzystać ale warto znać.

 

PS. Odnośnie kabli rozruchowych. Większość kabli jakie są dostępne w marketach nadaje się jedynie do ozdoby. Mają dopuszczalny prąd rzędu 200A gdy do rozruchu potrzeba ok 400-500A. Ale jest też na to sposób. Spiąć dwa samochody takim kablem, sprawny samochód ma załączony silnik i tak połączone zostawić na 10-15 min. Podładuje to padnięty ako. Dopiero wtedy próbować uruchomić , działa przy rozładowanym ale nieuszkodzonym akumulatorze, kable dla pewności odłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie szyb przez kartę i nie tylko.

1. Podwójne przyciśnięcie zamknięcia auta na karcie zamyka automatycznie wszystkie szyby z przodu i z tyłu

2. Zrobienie tego samego na przyciskach w drzwiach daje taki sam efekt. A nawet przycisk na bagażniku też zamyka wszystkie szyby

Wyłaczenie pikania niezapiętych pasów.

1. Rozłączenie przewodu idącego z gniazda pasa

lub

2. - Odkręcienie 2 srubek w gnieżdzie pasa

- Zdjęcie tej przykręcanej części

- Nałożenie cienkiej rurki igielitowej na jeden ze styków, tak by na stałe był

rozłączony (wtedy bez względu czy pasy są zapete czy nie nie ma ostrzeżenia

niezapiętych pasów)

Pikanie przy otworzeniu drzwi jak karta jest w czytniku

Nie wkładać karty do czytnika tylko trzymać ją w kieszeni. Nie jest wymagane aby przy zapalaniu i gaszeniu silnika karta była w czytniku.(wtedy nie pika, a pikanie właśnie przypomina o zabraniu karty) Karta ma być tylko blisko samochodu. Czasem komputer sie domaga włożenia karty, ale to wtedy gdy nastąpi jakiś bład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gacek_fm, wcale nie prawda. A spróbuj kiedyś odpalić silnik i wyjąć kartę z czytnika. Auto dalej będzie jeździło i normalnie pod marketem zgasisz silnik. Działa nawet w LII (tylko tam trzeba kartę nie do końca wsadzić, żeby zatrzask jej nie chwycił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wszystko fajnie, ale Tricks & Tips ma pomagać a jak ja mam kombinować kiedy i jak mam kartę wsadzać i wyciągać, to wole to robić zgodnie z normalnymi zasadami. Nie chciałem tu być opryskliwy lub kogoś obrazić, moja wypowiedź miała na celu zasugerowanie koledze wopa, że nie wszystkie M II są wyposażone w hands free.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!