Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Tricks & Tips


Rekomendowane odpowiedzi

O szybkach już pisałem w innym temacie:

Z tego co się dowiedziałem z pewnego źródła to opcja domykania prawej szyby przy zamykaniu z pilota dotyczy tylko wersji Previlage, czyli tej bogatszej. W biedniejszych wersjach trzeba załączyć zapłon (bez odpalania) aby je samemu domknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnD, A na biegu 1 i hamulec nożny i karta w czytniku i Start przycisnąć lekko

W tym momencie tak działa - ale świeci się kontrolka akumulatora. Nie wiem, czy to takie dobre dla samochodu takie coś robić, skrzynia biegów nie jest rozsprzęglona i przenosi moment na koła, które to znowu jest zablokowana nożnym hamulcem, a my próbujemy rozrusznik odpalić, gdy wszystko jest zablokowane... To już wolę odpalić silnik na chwilę...

Chyba, że jednak lepsze dla silnika jest przyblokowanie go hamulcem, niż odpalanie na ułamek sekundy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to takie dobre dla samochodu takie coś robić, skrzynia biegów nie jest rozsprzęglona i przenosi moment na koła, które to znowu jest zablokowana nożnym hamulcem, a my próbujemy rozrusznik odpalić,
przecież rozrusznik nie powinien w ogóle zakręcić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież rozrusznik nie powinien w ogóle zakręcić :)

No nie, bo nie ma takiej siły, ale jednak pobór prądu ma dość duży... Czy to aby dobre dla rozrusznika?;p Nie przywiązywałem wagi do silników elektrycznych nigdy :)

Chyba, że chcesz powiedzieć to, że nie powinien zakręcić wykrywając że jest wrzucony bieg i wciśnięty hamulec a nie sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnD, nie o to mi chodzi. Przy włączonym biegu i wciśniętym hamulcu rozrusznik sie nie właczy wogóle. Przynajmniej ja tak mam. Przy wciśnietym hamulcu tylko na luzie rozrusznik zakręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnD, zaraz kończę pracę, jak wyjdę sprawdze i dam znać. Chyba, że ktoś bedzie szybszy ;-)

 

[ Dodano: 2009-09-03, 21:59 ]

Więc już po teście; hamulec, na biegu + start= zapalają się wszystkie kontrolki jak przy uruchamianiu, tylko rozrusznik nie kreci. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak otworzysz auto wlożysz karte mam wentylacje + radio

Jak wrzuce 1, hamulec nożny, włoże karte i dam start to wł. się ZAPŁON - elektryka full szybki da sie opuszczać. Świeci się ikonka aku i recznego i nie wiem jak z cisnieniem oleju - ale to przecież normalne że to się pali bo aku nie jest ładowany i pompa ciśnienia nie robi..

Jak zapalam silnik albo sprzegło, bieg i start ALBO hamulec, luz i start.

Jak wyłącze silnik prawa szyba mi nie reaguje.. uboga wersja;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właczyć silnik mozna na 2 sposoby:

1. Nacisnięty pedał sprzęgła + start (nie ma znaczenia czy bieg jest włączony czy nie)

2. Wcisnięty hamulec nożny, bieg na luz + start

 

Po nacisnięciu samego start (bez wzgledu na płożenie czegokolwiek) włącza się:

1. moduł nawiewu i klimatyzacji

2. układ radiowy

3. układ otwierania wszystkich szyb (także automatyczne opuszczanie i zamykanie)

4. wyświetlacz z godziną i temperaturą

5. układ wycieraczek i spryskiwacza

- tyle sprwadziłem, może się uruchamia jeszcze coś

 

W wymienionych przypadkach nie trzeba wkładać karty do czytnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HF i po otwarciu pojazdu dziajają światła (pozycja+mijanie+długie), lusterka zewnętrzne (ale one zawsze działają) oraz odtwarzacz CD. Po wciśnięciu przycisku (bez uruchamiania silnika) załącza sie cała reszta elektryki (sterowanie wszystkim szybami, wycieraczki, zestaw głośnomówiacy nawiew itd.)

 

Tylko teraz sobie taka myśle czemu bezpośrednio po otwarciu pojazdu (bez dotykania START/STOP) nie działa mi zestaw głośnomówiacy skoro bierze zasialnie z odtwarzacza CD a on z kolei działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!