Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Tricks & Tips


Rekomendowane odpowiedzi

OK. rozumiem, więc może też mam hands free tylko system jest jakoś nie aktywny. Tylko czy przy tym systemie na klamce nie powinny byc jakieś przyciski?? U mnie nie ma.

 

A wracając do domykania szyb. Ta z prawej strony się nie reaguje, czy problem polega na:

- nie przyuczonej szybie (próbowałem ale może źle)

- ta wersja samochodu nie ma opcji domykania szyby z prawej strony.

 

żeby jeszczebyło jasne domyka tylko szybe kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. rozumiem, więc może też mam hands free tylko system jest jakoś nie aktywny.
Nie. Jeśli na klamkach nie masz przycisków, to i HF nie masz. Natomiast pod klamką chyba zawsze jest w blasze otwór, w którym albo jest czujnik albo tylko czarna zaślepka. Ty masz zaślepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie szyb przez kartę i nie tylko.

1. Podwójne przyciśnięcie zamknięcia auta na karcie zamyka automatycznie wszystkie szyby z przodu i z tyłu

2. Zrobienie tego samego na przyciskach w drzwiach daje taki sam efekt. A nawet przycisk na bagażniku też zamyka wszystkie szyby

Wczoraj próbowałem u dziadka w Megance takie coś zrobić i dalej nic nie działa, próbowałem także programować szyby, czyli przytrzymanie przycisku zamykania szyb na ok 10sek. w stanie spoczynku, przy włączonej stacyjce i po odpaleniu i nic, szyba jak się nie zamyka tak się nie zamyka, zamyka się tylko szyba kierowcy. Ten typ tak ma? Bo już sam nie wiem co zrobić :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do domykania szyb. Ta z prawej strony się nie reaguje, czy problem polega na:

- nie przyuczonej szybie (próbowałem ale może źle)

- ta wersja samochodu nie ma opcji domykania szyby z prawej strony.

 

żeby jeszczebyło jasne domyka tylko szybe kierowcy

 

Tak to jakiś żąbojad wymyślił mam to samo, prawa strona nie posiada tej funkcji FABRYCZNIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym właśnie polega różnica między impulsowym sterowaniem, a zwykłym. Zwykłe ma funkcję domykania szyby drzwi (przez podwójne naciśniecie na karcie lub klamce) tylko od strony kierowcy, a impulsowe wszystkich szyb.

 

Nie da się nic "przyuczyć", bo sterowanie silnikiem zwyczajnie się różni w obu wersjach.

To "przyuczenie" pomaga tylko na rozprogramowanie spowodowane odłączeniem wtyczki, bądź całego akumulatora - objaw: drzwi się otwierają/zamykają 'skokowo' po każdorazowym naciśnięciu przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z oświetleniem a mianowicie gdy światła są włączone oraz automatyczne ich zapalanie to po dłuższym postoju gdy otwieram auto zapalają się. Ale gdy nie wsiądę i zamknę auto ponownie świecą nadal aż do wyładowania akumulatora. Podobna sytuacja, ale dużo gorsza, jest wtedy gdy zamykam auto wysiadając – światła były włączone, gasną podczas wysiadania z auta (otwarcie drzwi ) następnie zamykam auto klik na pilocie auto zamknięte. Stoi pod pracą 8h nie otwierając go z pilota sprawdzam czy jest zamknięte. Ciągnie za obie klamki auto nadal zamknięte światła się nie świecą ale gdy sprawdzę czy zamknięty jest bagażnik światła zapalają się i świecą do rozładowania aku. Wiec martwię się tym że ktoś ktoś może zrobić mi psikusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłaczenie pikania niezapiętych pasów.

1. Rozłączenie przewodu idącego z gniazda pasa

lub

2. - Odkręcienie 2 srubek w gnieżdzie pasa

- Zdjęcie tej przykręcanej części

- Nałożenie cienkiej rurki igielitowej na jeden ze styków, tak by na stałe był

rozłączony (wtedy bez względu czy pasy są zapete czy nie nie ma ostrzeżenia

niezapiętych pasów)

 

Wydaje mi się coś że poduszka pow. współpracuje z pasami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niestety nic nie znalazłem w interesującym mnie temacie (albo kiepsko szukałem :) ) Czy da się samemu zmienić przebieg do inspekcji (serwisu) czy trzeba do tego użyć CLIP`a? Z góry dziękuję za odpowiedzi i ewentulanie przepraszam jeżeli było już na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!