Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala - czy mechanik robi mnie w..?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Od 30 tys km posiadam Megane 3, 1.2 benzyna. W zeszłym tygodniu miałem sytuację - zrzuciłem z 3 na 2, samochód zgasł na pół sekundy i od razu odpalił. Nie puściłem sprzęgła, auto nawet nie szarpnęło, nie sądzę żeby to był jakiś mój błąd. Przejechałem pod sklep, jakies 3km, bez żadnych problemów, na tablicy nie było żadnego błędu. Po powrocie że sklepu auto nie odpaliło. Na "start stop" cyka, "elektryka" działa. 

Mechanik wziął auto z informacją, że to pewnie rozrusznik, bo nie kręci. Wymienił rozrusznik, auto nadal nie odpala. Ponoć rozrusznik kręci. 

Teraz twierdzi, że widzi błąd na "wydechu" co jego zdaniem, prowadzi do rozrządu, albo nawet i turbiny. 

Niestety, za dużo o mechanice nie wiem - czy jest to w ogóle możliwe? Czy miał ktoś może podobny problem? 

Auto ma na Teraz 125tys km, ja zrobiłem niż 30tys. 2x wymieniałem filtry/olej. Nigdy nie było żadnego problemu z samochodem... Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pustelnino napisał:

Po powrocie że sklepu auto nie odpaliło. Na "start stop" cyka, "elektryka" działa. 

Ile lat ma auto??

   - ile lat akumulator,

   - masz akumulator z systemem ESM;

        - przeważnie wytrzymuje ok;3 lata,

        - po wymianie baterii na nową ( taką samą ) w megan III ;

              - konieczność zapisania tego faktu w sterowniku, aby ten realizował program przewidziany dla nowej baterii

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jabrze napisał:

Albo kręci mechanik.

Właśnie tego się boję i śmierdzi mi trochę temat. 

 

11 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes 

 

Auto ma 6 lat, akumulator był wymieniany przez poprzedniego właściciela czyli będzie miał ok. 2-2,5 roku. Sam też nie mówił, żeby z autem były jakiekolwiek problemy. Ja jeżdżę już 1,5 roku bardzo różnych tras (po mieście, trasy autostradowe i po górach). Szczerze, nie pomyślałem, że to mógłby być akumulator... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zwalonej baterii przygasają kontrolki, bynajmniej ja tak miałem.

Nic nie szkodzi podjechać do punktu z nowymi akumulatorami i pomierzą. 

Zauważ, że do samochodów z systemem start-stop są odpowiednie akumulatory gdyby Ci przyszło wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Nie odpala - czy mechanik robi mnie w..?
  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś w przyszłości miał podobny problem... 

Auto Przewiozłem do innego mechanika, diagnoza u obu ta sama. Łańcuch rozrządu przeskoczył o kilka zębów. 

Bez uszkodzeń na cylindrach. 

Zamówiony nowy komplet rozrządu. 

Auto będzie robione w przyszłym tygodniu, mam nadzieję, że nic już się nie wyjdzie dodatkowego... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!