Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena ogłoszenia Renault Megane 1.2 Tce edc


maciek3001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zastanawiam się nad kupnem Megane oferowanej w ramach nw. ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-tce-130km-edc-1wl-salon-pl-intens-czujniki-dealer-renault-adamowscy-ID6E9JFX.html#16d55452a8

VIN: VF1RFB00X57037121

Mam prośbę o opinię co myślicie na temat tego auta, czy oferta jest warta uwagi? Jakie ewentualnie dodatkowe koszty i jakie czynności obsługowe/serwisowe po kupnie powinienem wykonac przy tym przebiegu? Czy może ktoś ma możliwość wygenerwania raportu vin dla tego pojazdu?

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie podpowiedzi. 

Edytowane przez maciek3001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz, sprzedałem taką rok młodszą miesiąc temu z niższym przebiegiem. Może ciut lepiej wyposażoną bo z dużym wyświetlaczem. 

Teoretycznie, jak auto z salonu to powinno być po serwisie.

Co zrobić na start?

Na pewno wymiana oleju w skrzyni bo tego nie zrobili, trzeba zobaczyć tarcze i klocki. 

Powinna być po serwisie olejowym w silniku. 

Cena jest w miarę ok, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omega bez przesady z tym złomem, jak się zepsuje - a wcale nie musi, to przecież wszystko idzie naprawić - kwestia może oprzeć się jedynie na koszcie ewentualnej naprawy, Nowoczesne konstrukcje mają to do siebie że tanie w naprawach nie są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście "lekko" przesadzam, ale po to, żeby to dobitnie trafiło do poszukującego co by sobie już teraz temat zgłębił. Chodzi zwyczajnie o świadomy wybór a już jak ktoś wszedł na forum i zadał pytanie, to należy mu się szczera odpowiedź, bo widać, że ktoś myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie rozumiem, temat wałkowany co miesiąc na forum. 

To jest świetny silnik - miałem go 4 lata i był super, nigdy nie wziął grama oleju. Nic się z nim nie działo. Fajny i dość dynamiczny. Spalanie w mieście duże bo 8,5 litra, ale na trasie schodziłem czasami ponizej 5. 

A temat dotyczący brania oleju dawno wyjaśniony, olej brały M3 z tymi silnikami, w 2016 roku silnik poprawiony i chyba nikt nie ma takich problemów na forum jak np. z 1.3 z manualem, że do sądu chce podać reno i rozpocząć spór zbiorowy. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Czy na coś jeszcze muszę zwrócić uwagę podczas oglądania? Jakieś charakterystyczne symptomy np. skrzyni biegów lub innych podzespołów, które byłyby ewentualnymi symptomami zbliżających się problemów?

I jeszcze pytanie czy orientuje się ktoś czy istnieje możliwość montażu czujników parkowania na przód, ale tak żeby podciągnąć zobrazowanie pod fabryczny komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale po 2016 problemy się nie skończyły. Zobacz na grupach fb jaki lament jest przy IV i Kadjarach, a o kaszkajach nie wspomnę. Tam dopiero jest dramat.

 

Rozrząd częściej wymieniają niż kolega @omega olej?

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię to przepisowo, co 30k km jak zaleca Reno. Bez kombinowania, własnej twórczości, mądrości itp. Wiesz Sylwek, oczywiście ten samochód można kupić, kwestia ceny. Podjechać do ASO, zapytać się ile kosztuje silnik + przekładka. Pewnie ok 50tys zł tak strzelam. Więc te 9tys można zapłacić bo 900 to tak na urwanie jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem auto z 2017, mój brat miał auto z 2017 roku żadnych problemów. 

Olej wymieniany co 10-12 000 i nic się nie dzieje.

kwestia tego jak auto było użytkowane, bo każdy silnik można zepsuć. 

Znowu w 1.3 są kwestie związane z tłuczeniem skrzyni biegów i przybieraniem oleju. 

Idąc tym tropem najlepiej jezdzić rowerem, tylko takim wiesz, bez przerzutek :) bo mogą się zepsuć. 

Sasiąd kupił nowe 1.5 dci z automatem i pierwszy rok w serwisach spędził bo auto co chwile wykazywało błędy. 

 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LTar napisał:

kwestia tego jak auto było użytkowane,

Właśnie - Ty kupiłeś nowy i wiesz jak dbałeś. Kolega chce kupić używkę ze znacznym jak na ten motor przebiegiem. Mina z opóźnionym zapłonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, trochę z tym rowerem racji jest. Sam jeżdżę dużo a mam TREKa DOMANE i taka zabawka sporo kosztuje. Same opony, które właśnie kupiłem są droższe niż do samochodu: https://allegro.pl/oferta/pirelli-opona-p-zero-velo-race-sl-tlr-28x700-10545423269 Tylko ile tu tej gumy jest?? Ale hobby ma kosztować :) a samochód raczej nie. Przynajmniej w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, LTar napisał:

dotyczy wszystkich samochodów

Ale są samochody "podwyższonego" ryzyka i do takich należy 1.2 TCe, który nie wybacza błędów w serwisowaniu. 

Przykład z filmu powyżej, jakby właściciel od nowości nie zmieniał oleju, to nawet przy 50 tyś, nie powinno dojść do takiej destrukcji. 

W 1.9 tdi olej nie był zmieniany przez ponad 100 tyś i jakoś przeżył i z tego co wiem, buja się dalej. Z tego co pamiętam kolega @Sarna1 też miał problemy z rozrządem przy symbolicznym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!