Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z TomTom Carminat


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy.

Od miesiąca jestem posiadaczem Megane III, dużo przez ten czas rozglądałem się na forum i właśnie nadszedł czas na założenie konta, bo dostaję na głowę z TomTomem.

Otóż kupiłem auto z mapami Francji. Z Allegro zamówiłem kartę SD na Europę, po wsadzeniu karty do nawi niestety autko rzekomo stoi koło Wapna, 100 km od rzeczywistego położenia i się nie rusza. Zostawiłem temat na tydzień, aż pewnego dnia miałem służbowo do zrobienia trasę 300 km i co się okazało - w PIĘCIU telefonach nie działał GPS, różne półki cenowe i różne systemy operacyjne - z auta zrobiła się klatka faradaya :D  Po wyjściu jak ręką odjął.

Problemem okazała się antena, bo po odłączeniu niebieskiego złącza z tyłu nawi w aucie nagle telefony zaczęły łapać satelity. Miałem uniwersalną antenę z Allegro, więc to ją podłączyłem. Po tym nawi również złapała satelity, nawet pokazała mi na której ulicy byłem ale strasznie muliła w trakcie jazdy, jakby jakiś problem z odświeżaniem. Po chwili od złapania mojej rzeczywistej lokalizacji nawigacja postanowiła się zresetować, no i tak z 3-4 razy. Aktualnie łapie satelity (swoją drogą długo), a parę sekund później postanawia wykonać reset, już bez pokazywania mojej lokalizacji, stale pokazując te cholerne Wapno. Sama w sobie nawigacja jest okej, bo przy innych kartach czy też bez karty się nie wyłącza.

Błagam was o pomoc, bo białej gorączki dostaję, a boję się dalszych wydatków na marne.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamówieniu na allegro wysyłałeś plik loopback?

Nie wiem jak jest z tymi kartami na allegro, gdy kupiłem megankę zrobiłem aktualizacje > https://help.tomtom.com/hc/pl-pl/articles/360013960979-Aktualizowanie-urządzenia-Carminat-TomTom-Carminat-TomTom-LIVE  zakładając konto. Notabene dostałem 50 zeta rabatu. Zrobiłem to tylko raz, bo nie przypasowała mi ta wbudowana nawigacja. Wolę używać innej i na tele.  a ta wbudowana to już ostateczność.

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem auto z mapami na Niemcy i auto wyglądało jakby stało w polu. Nie chciałem się bawić i kupować na allegro, kupiłem mapę oryginalnie przez tom tom, tylko na Polskę na półtora roku i myślę, że to był dobry wybór. Po zainstalowaniu programu i włożeniu karty, odazu zrobiły mi się aktualizacje systemu tom tom mapa jest najnowsza, i przez 1.5 roku mam aktualnie mapy. Zero problemów. Mało tego, powiem Ci że GPS w aucie to łapie rewelacyjnie, nawet tam gdzie nawigacja w telefonie zawodzi. Może masz problem z anteną? To co napewno musisz zrobić to zaktualizować system tom tom, żeby wykluczyć błędy systemu, które mogli połatać w nowej wersji.

Edytowane przez wojtek0490
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej wysyłałem plik loopback. Zasadniczo nie chodzi mi o to, żeby na tej nawi dojeżdżać gdziekolwiek bo to już melodia przeszłości. Ani to wygodne ani funkcjonalne, po prostu irytuje mnie ta wskazówka w polu i komunikaty z błędami na ekranie. Zastanawiam się czy to problem z anteną z racji wsadzenia uniwersalnej (co byłoby dziwne, bo wyszukuje satelity), czy to problem z mapami.

Aktualizacja systemu odbywa się przez TomTom Home rozumiem? Może macie jakiś poradnik jak samemu wgrać nowe mapy, może tu jest jakiś błąd. Z racji tego, że i tak tej nawi nie będę szczególnie używał strasznie szkoda mi wydać 180 złotych przez TomTom Home, ale w ostateczności czuję, że to zrobię. Nienawidzę jak nie mam auta dogranego na 100% ? 

Edit:
A no i moja nawi nie ma Live jakby co :D 

Edytowane przez lambrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem dziś z tematem i mam rozwiązania, więc opisuję dla potomnych. Winne ostatniemu opisanemu problemowi były mapy.

Jeśli chodzi o zakłócenia GPS w telefonie - winna była antena GPS, po odłączeniu z tyłu za ekranem nawi anteny wszystko jest okej. Żeby się do tego dobrać wystarczy zdjąć plastik dookoła ekranu przylegający do deski. Najlepiej zrobić to ściągaczami do tapicerki, bo deska jest miękka i łatwo uszkodzić. Jeśli nie zależy wam na radiu (tak jak mi, chyba że działa cacy) wystarczy podłączyć uniwersalną antenę z allegro, złącze Fakra.

Mapy, które kupiłem na Allegro były gówno warte. Odsyłam to do gościa po weekendzie i zwraca pieniądze. Już sam doszedłem do tego, jak je zainstalować. Potrzebna najtańsza karta SD, lub micro SD z adapterem. Wkładamy pustą kartę na chwilę do nawi, potem do kompa i sprawdzamy czy jest na niej folder loopdir. Jeśli jest to ściągamy tą apkę:
https://www26.zippyshare.com/v/86582093/file.html - dzięki niej z pliku w folderze wyjmiemy plik "ttgo.bif", trzeba go umieścić na karcie SD. Będzie on nam potrzebny do programu TTActivator z ostatniego linku.

Potrzebujemy też navcore:
http://www10.zippyshare.com/v/48983587/file.html
Zawartość folderu z archiwum wrzucamy na kartę.

I ostatnie najfajniejsze: 
https://www.gpsurl.com/tomtom-open-tools-and-tweaks/247170-ttactivator-windows-macos-linux.html?fbclid=IwAR0Bz_fgtsvcXIAbuEgKbaB6RFx5HaHUCqwb8VAwI0h7UXYdG6iLQYQfeF4
Dzięki temu programowi pobierzemy dowolne mapy. Pamiętajcie, żeby potem je aktywować. Można tutaj też pobrać fotoradary i informację o ruchu. Trochę chaotycznie to opisałem i mało dokładnie, ale myślę, że każdy kto ma trochę oleju w głowie ogarnie temat.

Został mi jeszcze jeden problem, otóż nawi nie może złapać w którą stronę jedzie auto. To znaczy jadę prosto drogą, a nawigacja jest odwrócona w lewo, jakbym leciał bokiem ? Muszę się jeszcze z tym pobawić i będzie lalka.

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja co do walki z tym archaicznym ustrojstwem:

Pod dechą rozdzielczą znalazłem antenę GPS z uwaga... MEGANE IV ? Byłem święcie przekonany, że kable podłączone do nawi idą od oryginalnej anteny na dachu, więc zaczynam się zastanawiać czy ktoś przypadkiem nie dokładał tego Carminata, miło by mi było gdyby ktoś po Vinie dał rade to dla mnie sprawdzić. Chociaż wątpię, bo mam całkiem bogatą wersję z GT Linem i Bose. To właśnie przez tą antenę miałem najdziwniejszy problem, co do zaniku GPS w telefonach komórkowych. Tak samo dziwiło mnie to, że w tylnym prawym słupku znalazłem kabel antenowy od radia, a kabla od GPS ni cholery. Musiałbym podsufitkę zrzucić i wszystko obejrzeć.

Nawi w dalszym ciągu trochę klatkuje i pokazuje zły kierunek jazdy i chyba trzy opcje mi zostały do sprawdzenia:
- uniwersalna antena jest do dupy,
- navcore jest do dupy,
- według jakiegoś starego wpisu na innym forum coś z ABS jest nie tak (chociaż sam w sobie działa, więc może jakiś czujnik).

Dostaję już na łeb z tym szajsem, ale jak tyle czasu poświęciłem to muszę skończyć. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, podepnę się..

Mam M3 z Niemiec po niemiecku. Gdzie się zaopatrzyć w najnowszą mapę PL albo Europy i jako to może być koszt? Może można to jakoś zaktualizować?

Edytowane przez Kaziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.11.2021 o 10:57, lambrys napisał:

Aktualizacja co do walki z tym archaicznym ustrojstwem:

.....

Nawi w dalszym ciągu trochę klatkuje i pokazuje zły kierunek jazdy i chyba trzy opcje mi zostały do sprawdzenia:
- uniwersalna antena jest do dupy,
- navcore jest do dupy,
- według jakiegoś starego wpisu na innym forum coś z ABS jest nie tak (chociaż sam w sobie działa, więc może jakiś czujnik).

Dostaję już na łeb z tym szajsem, ale jak tyle czasu poświęciłem to muszę skończyć. ?

Od miesiąca mam podobny problem. Antena łapie sygnał GPS ale w trakcie jazdy lub po uruchomieniu nie może odnaleźć sygnału lub pozycja pływa po mapie.

Zresetowałem navi do ustawień fabrycznych , włożyłem inna kartę SD i wgrałem wszystko od początku. Przez 1-2 dni jest ok a potem znów jak nie klatkuje to komunikat o utracie sygnału GPS 1 min. temu i zaczyna pływać by za chwilę znów było ok przez chwilę. Navi to Carminat TomTom Live - zaaktualizowany fix i wszystko inne co możliwe.

Jakieś porady? Może antena GPS mimo ,że łapie sygnał to coś nie tak ? 

 

Edytowane przez Erni1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, Erni1980 napisał:

GPS często nie pokazuje prędkości i wtedy są cyrki , czy to wina czujnika z ABS

Nie, GPS sam wylicza prędkość na podstawie przemieszczania się pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 07:14, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

 Sam GPS działa - cały czas 8-9 satelit, pokazuje współrzędne, stopnie, ale prędkość z jazdy już szwankuje ( pokazuje 0 by za chwilę pokazywał prawidłową po chwili znów wraca na 0km/h). Na drugiej antenie GPS to samo jest. Myślę, że GPS w Carminat TomTom sprawdza pozycję co kilka sekund a do płynnej jazdy korzysta z czujnika kąta skrętu i właśnie chyba z czujnika prędkości w kole z ABS-u. W Clipie w multimediach błąd nawigacji był - wewnętrzne przegrzanie modułu elektronicznego błąd zapamiętany to DF052.Na razie skasowany , aha nawigacja po zresetowaniu działa dobrze 1-2 dni a potem znów zaczynają się problemy .Ogólnie parametry z ABS-u , kąta skrętu są ok więc stawiam na usterkę samego urządzenia , jak jutro, pojutrze zaczną się znów cuda to podmienię ekran ( mam zapasowego zwykłego TomTom-a ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Erni1980 napisał:

Myślę, że GPS w Carminat TomTom sprawdza pozycję co kilka sekund a do płynnej jazdy korzysta z czujnika kąta skrętu i właśnie chyba z czujnika prędkości w kole z ABS-u

To wszystko nie prawda, jesteś w błędzie. Urządzenie Tom Tom samo wylicza pozycję i prędkość przemieszczania się urządzenia kilka razy na sekundę wykorzystując tylko zmianę swojego położenia względem satelit. Tak samo robi to telefon z włączoną nawigacją, pokazuje prędkość chociaż nie jest podłączony do instalacji ABS. Masz wadliwie pracujące urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!