Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju w Megane III 1.6 16v 110km. Skąd to leci?? Proszę o pomoc


lukasz9605

Rekomendowane odpowiedzi

To jest wyciek płynu chłodzącego silnika z obudowy termostatu (on zawiera własną uszczelkę). Możesz samemu wymienić na nowy z termostatem i czujnikiem temperatury w komplecie, a następnie uzupełnić płyn i odpowietrzyć. Bardzo prosta czynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić sama uszczelkę. Po zdjęciu obudowy należy dokładnie oczyścić miejsce przylegania uszczelki bardzo drobnym papierem ściernym lub może wystarczy samym zmywaczem. 

Śruby trzeba dokręcać kluczem dynamometrycznym i w określonej kolejności. Pobierz sobie instrukcje, jest w dziale pliki, tam producent wszystko dokładnie opisuje. 

 

Sprawdź sobie elmem czy termostat prawidłowo trzyma temperaturę płynu chłodniczego co byś dwa razy na darmo roboty nie robił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego koloru masz płyn chłodzący?

To, co pokazane od spodu na śrubach bardziej wygląda mi na olej niż na płyn.

Jak weźmiesz wyciek na palec to przecież idzie rozróżnić co to takiego :-)

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, elf napisał:

To, co pokazane od spodu na śrubach bardziej wygląda mi na olej niż na płyn.

Co prawda w silniku K4M812 Megane II, ale mam tam właśnie wyciek oleju tak jak kolega pisze. Tak czy inaczej trzeba korpus termostatu zdemontować i założyć nową uszczelkę. Zasadniczo może tamtędy wyciekać zarówno płyn chłodniczy jak i olej silnikowy.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyny mogą się mieszać. Raczej w zbiorniku wyrównawczym będziesz miał brązowy nalot. Trzeba go odłowić z płynu bo olej niszczy gumę i może doprowadzić do pęknięcia jakiegoś węża od wody.

Olej w tamtym miejscu może pochodzić z pod pokrywy odmy - sucho jest wokół cewek, na pokrywie zaworów?

Przed odkręceniem obudowy termostatu należy spuścić płyn aby nie zalać sprzęgła oraz aby nie pomieszać obu płynów. Obudowa termostatu to chłodnica oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!