Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II nic nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, posiadam Megane II 1.5 dci kombi 2004 rok. Ostatnio rano jak było może -2 stopnie to nie mogłem go odpalić. Rozrusznik kręcił ale baaaaardzo powoli. Po kilku próbach auto "straciło cały prąd". Akumulator naładowałem, wsadziłem ale od tego momentu nie działa absolutnie nic. Auto nie ma oświetlenia w środku, na desce, nie próbuje nawet odpalać, nic się nie załącza, ani radio kompletnie nic. Jedyne co działa to centralny zamek (światła nie migają) i oświetlenie tam przy karcie takie nikłe. Sprawdzałem bezpieczniki w kabinie i pod maską multimetrem i wszystkie są ok. Help? Pozdrawiam! (akumulator nowy)

Edytowane przez Dimezik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamki działają, z przewodem na oko wszystko w porządku. W sumie to tylko zamki działają;p

 

EDIT: Multimetrem sprawdzałem jeszcze te bezpieczniki. Wszystkie śrubki górne (te 4 małe i duża górna mają 12V+) Ta duża na dole ma 1V +.

 

Czyli padł ten bezpiecznik czarny na klemie? Jeśli tak to jaki dokładnie muszę kupić? Pozdrawiam! Sorki za chaos ale jestem laikiem ?

IMG_3103.jpg

Edytowane przez Dimezik
dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem obejście i faktycznie w środku nastała jasność :) Bezpiecznik zamówiony, poniżej zdjęcie mojego rozpołowionego.

Mam tylko nadzieję, że to po prostu bezpiecznik strzelił a nie jest to winą np. rozrusznika. Póki co czekam za bezpiecznikiem. Dzięki za pomoc!!

IMG_3104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bezpiecznik przepala się od uszkodzonego rozrusznika. Do jego przegrzania nie wystarczyla jedna pojemność akumulatora. Był rozruch zewnętrzny.

Wyraźnie widać efekt zwarcia. Przed zmianą bezpiecznika sprawdzić przegrzany  rozrusznik. Wolne jego obroty niech dadzą do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem akumulator w zeszłym miesiącu bo już miał 6 lat i na mrozie ze 2 razy spróbował zapalić i padał. Wtedy parokrotnie odpalałem go na kable. Może to być też przyczyną czy rozrusznik to raczej pewnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż kawałek druta w miejsce bezpiecznika i sprawdź, jak będzie dobrze kręcił to nie rozrusznik, jak dalej źle to do regeneracji. Czasem ten bezpiecznik pada bez wyraźnej przyczyny ale zazwyczaj powoduje to rozrusznik. Szkoda nowego bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. zrobiłem obejście na kablu od siły. Jak odpalałem auto to pierwszy ruch rozrusznika był taki wolniejszy ale od razu się zmienił i zapalił. Zapalałem go jeszcze kilka razy i nie było żadnego problemu. Może rozrusznik w jakimś miejscu jest lekko uszkodzony i jak akurat "trafię" na to miejsce to będzie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dimezik napisał:

Jak odpalałem auto to pierwszy ruch rozrusznika był taki wolniejszy ale od razu się zmienił i zapalił.

Płynu w zbiorniczku czasem nie ubywa? Może być tak, że trochę wody zbierze się na tłoku i pierwszy rozruch może blokować rozrusznik. Ciężko przełamać bo ciśnienie sprężania może być o wiele za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!