Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako, że zakupiłem Megane III z 2012 r 1.6 benzyna (BZ1 Liftback )niedawno to postanowiłem wczoraj pojechać na taką diagnostykę/przegląd by wiedzieć co ew. trzeba zrobić. 

Tu ku mojemu nie małemu zaskoczeniu jest trochę do roboty ale nie jakieś skomplikowane, lecz kwotę jaką zawołali po wycenie trochę mnie położyła 

 

Tutaj wrzucam:

Tarcze przód ->338 (lewa i prawa strona)

Klocki przód-> 149 (lewa i prawa strona)

Koszt roboty -> 276zł

 

Tarcze tył->390(lewa i prawa strona)

Klocki tył-> 110(lewa i prawa)

koszt roboty ->276 zł

 

Tutaj pytanie o ile kojarzę tył hamulców jest z łożyskime ?czy tutaj juz na koszty próbują ugrać.

 

Sprężyny tył -> 350 (lewa i prawa strona )

koszt roboty 185z 

Tutaj widziałem sprężyny faktycznie pęknięte ale cena za sztukę 175zł to też chyba lekka przesada jak dla mnie gdzie jak kupowałem cały amortyzator lewy i prawy  do laguny II co  prawda używany lecz w stanie wizualnym jak i technicznym prawie ze nowy to płaciłem 300zł za komplet ( jakies 3 lata temu )

 

Chłodnica klimatyzacja nrf-> 450zł

Chłodnica wody ->540 zł

Koszt roboty 555zł

 

Sprawdzałem ceny takie +/- to nie wiem czy te części co znaleźli to z aso czy co bo trochę mocna  różnica ceny to jakoś o połowę 

 

Olej 5w30 5l -> 200zł  

Filtr  olej -> 32

Filtr powietrza -> 42

Filtr powietrza ->49 (Tutaj chyba chodziło o kabinowy)

Filtr paliwa Hengst ->47zł

Serwis olejowy->276zł

 

Nie wiem szczerze czy te ceny to jakiś żart czy cos bo 200zł za sam olej to chyba takiego nawet nie znalazłem na necie (Mowa tutaj raczej o zalecanym ELF jak myślę)

 

Tutaj jak dla mnie perełka cenowa

Rozrząd z pompą wody -> 445zł 

Koszt roboty 925zł 

 

Nie wiem  jak stoją tera ceny robocizny ale 1000zł za robociznę to trochę masakra . Nie wiem czy trafiłem na warsztat gdzie myśleli, że jelenia znaleźli i się od razu zgodzi albo co.

Jeszcze mi powiedziano, że nawet jak klient przychodzi z własnymi nowymi częściami to i tak oni kupują sami, żeby nie byłe , że to ich wina ze nie pasuję. Tutaj po części rozumiem. 

 

pasek alternatora 59zł 

koszt roboty juz nie mam zapisane ale nie przypuszczam ze cenowo sie nie różni od całej reszty za robotę 

 

Tak więc pytam Was forumowiczów co o tym myślicie jak się odniesiecie co do tych kosztów. Jak dobrze zliczyłem to jakoś 5,5k

Ze znajomym rozmawiałem, który siedzi w tym  to koszt roboty hamulców wyśmiał jak i cenę cześć tak samo w przypadku chłodnicy klimy i wody. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona Góra 

Jak rozmawiałem ze znajomym to powiedział ze on jak by mi robił to max 400zł weźmie ode mnie po znajomości ale, ze nie ma teraz jak to 1 mies jakoś poczekać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wyliczyli ze stawke na godzine brutto w tym warsztacie to 184zł jakoś. to widzę, że ładnie. Pamiętam jak robiłem 4 lata temu rozrząd w lagunie II w serwiscie to łącznie koszt 1,2k zł ale to 4 lata temu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna stawka w zakładzie z tablicą to 80 zł. Zakres prac na 16 godz. 

Licząc  tylko rozrząd z napinaczami, paskami, pompą i kołem to 1300 - 1500. Stosując oryginalne części za całość wychodzi jeszcze drożej.

 

Jeszcze jest niedoszacowane o koszty napełnienia klimy i jej ozonowania.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm 16godziny robinia rozrządu dobrze zrozumiałem? stwierdzili ze 5-5,5h na rozrząd.

Co do kosztów napełnienia klimy to tutaj 100 czynniku było by już gratis. Ile ozonowanie  to nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 do 20 godzin za całość. Rozrząd z tego do 5 godzin. W dziesięciolatku jest sporo do czyszczenia przy zmianie tarcz hamulcowych. Dochodzi trochę pierdół których wstępnie się nie liczy. Koszty utrzymania Megane i Laguny są zbliżone, na korzyść tej pierwszej. Praktycznie są to pojazdy z różnych półek pod każdym względem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to plus, że na częściach nie tną. Tam gdzie robię to ogólnie są drodzy. Do tego doliczają sobie na częściach. Ale z kolei gwarantują kompleksowo na dwa lata.

Ciekawe jak tam. Ale ogólnie moim zdaniem to nie są jakieś wygórowane ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to wiem ze dobry silnik i hamulce to podstawa. Dopiero wczoraj wyszło co i jak. Jeżeli chodzi o to podobno jest troche porozwarstwiana jak to nazwał mechanik. Ogolnie nic się nie grzeje termostat normalnie pokazuje nic się nie dzieję . Jeżeli chodzi o rozrząd to teorytycznie powinnien byc dobry bo auto z 2012 czyli musiało być 2 razy robione i z przebiegiem 153 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ruszałbym chłodnicy jeśli nie ma objawów nieszczelnosci. To że wizualnie jest uszkodzona nie przesadza o jej sprawności, bardzo często dostają kamykiem ale do pewnego momentu nic to nie zmienia. 

Odnośnie rozrządu, dla porównania - w przyszły wtorek jestem umówiony na wymianę (firma pod Krakowem) kompletnego rozrządu z pompą wody, koła zf oraz płynu chłodniczego w układzie. Całość wycenili na 1700 zł (wszystkie części OEM) i prawdopodobnie dostanę jakiś rabacik przy deklaracji dalszej współpracy. Po Twoim wpisie @duzyzguznałem że to jednak dobra cena. 

Edytowane przez lukasz243243
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!